Wordpress mali problem

Dakle u wp imam napravljenu stranicu domena.com i pod domena.com/blog napravio sam još jednu wp stranicu.
U domena.com sam u postavkama (settings–general) wordpressa isprobavajući nešto namjestio sljedeće:

WordPress Address (URL) domena.com/blog
Site Address (URL) domena.com/blog

I sada se ne mogu ulogirati u domena.com jer me prebaciva na domena.com/blog. Što promijeniti da bi se to poništilo?

U wp_config.php od domena.com, site i home URL-ove postavi na domena.com:
Changing The Site URL « WordPress Codex

[quote=“ilistes”]U wp_config.php od domena.com, site i home URL-ove postavi na domena.com:
Changing The Site URL « WordPress Codex[/quote]
Da, to sam i ja mislio, ali u wp-config datoteci uopće ne postoji define site i home url.

Sta dobijes kada odes na domena.com/blog/wp-admin ?

Pa dodaj :slight_smile:

Ulaz u administraciju domena.com/blog . To je u redu.
Problem je, ponavljam, kada unesem npr domena.com/wp-admin otvara mi (preusmjerava) na domena.com/blog/wp-admin

Probao sam ali očito nije svejedno gdje postaviti kod jer mi ne radi :confused:

[quote=“croimo”]Ulaz u administraciju domena.com/blog . To je u redu.
Problem je, ponavljam, kada unesem npr domena.com/wp-admin otvara mi (preusmjerava) na domena.com/blog/wp-admin[/quote]

domena.com/blog/wp-admin je administracija domena.com ili domena.com/blog, ako je administracija domena.com onda idi na settings i vrati na staro, odnosno:
WordPress Address (URL) domena.com
Site Address (URL) domena.com

Ali rekao ti je čovjek da nije.

Daj nam sadržaj fajla .htaccess ovdje, možda je u njemu kvaka…

Ja bih onda napravia update ravno na bazu, i promijenia te vrijednosti.
Ako i nakon toga stvar ne bude radila, bar si 100% siguran da nije do toga.

Ulogiraj se na cpanel i odi na phpmyadmin, odaberi bazu od wordpress instalacije za domena.com odi u tablicu wp-options i potraži polje option_name gdje je vrijednost siteurl, u tom retku promijeni domena.com/blog u domena.com

Nikakvi htaccessi, wp-config fileovi itd.

[quote=“CreatifCode”]Ulogiraj se na cpanel i odi na phpmyadmin, odaberi bazu od wordpress instalacije za domena.com odi u tablicu wp-options i potraži polje option_name gdje je vrijednost siteurl, u tom retku promijeni domena.com/blog u domena.com

Nikakvi htaccessi, wp-config fileovi itd.[/quote]

Uspio sam rješiti. Hvala!:win:

No problemo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja