WordPress menu pitanje

Bok,

vezano za ovaj menu: Big Menus, Small Screens: Responsive, Multi-Level Navigation
do sada sam koristio ovo:
<?php wp_list_categories('title_li=&hide_empty=0'); ?>
i sve je radilo, a sada sam prešao na ovo:
<?php wp_nav_menu( array( 'theme_location' => 'primary' ) ); ?>
i sve radi osim drop down menu-a odnosno sub menu se ne želi prikazati. dali bi mi netko mogao reći što trebam promjeniti ili ispraviti da proradi ? inače na prvom linku možete downlodati ili pogledati demo.

hvala

Ako koristiš temu koja podržava sub-menu i ako imaš sub-menu, trebalo bi raditi. Dakle, podstavke u izborniku se prikazuju/skrivaju na hover. wp_list_categories je lista kategorija s linkovima, nije izbornik.

Sve ti piše na: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_nav_menu
Pogledaj dolje u listi opcija depth, ono je po defaultu postavljeno na 0 tako da prikazuje samo prvi level. Daljnjim povećavanjem tog broja prikazivati će se sve više razina navigacije. Ako postaviš na -1 onda se prikazuju svi itemi menija na svim razinama.

Krivo si shvatio,

0 (default) je all odnosno svi leveli na bilo kojoj dubini, a -1 sve linkove stavlja na isti odnosno prvi depth, dakle cak i ako si ti u Appearance -> Menus napravio dropdown, sa -1 ce se on racunati kao top level meni.

rješio sam problem, izmjenom css-a od menu-a… nego

pogledatje ovo sliku

na ljevolj strani gore je pages, links, categories i format…

moja tema ima sve to ponuđeno osim Format… čemu služi taj format opcija i kako bi ju mogao dodati ?

hvala

netko :kissing:

To ti sve ovisi o temi/pluginima koje koristis. Svaki custom post type, ako nije drugacije namjesteno pri njegovoj registraciji, ce ti se tu pojaviti.

ok. hvala na odgovoru :smiley:
nije do plugina nego do teme. pa me interesira kako bih ja to mogao dodati u svoju temu i čemu služi ta opcija format ?

Pa sluzi grupiranju sadrzaja, to je taksonomija kao i categories, dakle registriras ju preko https://codex.wordpress.org/Function_Reference/register_taxonomy i onda ju mozes koristiti.

1 Like

hvala na odgovoru :blush: