Wordpress nece da radi

Već sam ti rekao da ti je tema puna bugova, nađi si neku normalnu temu (tebi jednostavniju za rukovanje) dok se ne naučiš, treba ići korak po korak.

Da, lakše ti je naći temu koja već oblikom odgovara tvojoj zamisli nego ovu prilagođavati stranici. Svrha pagea je za fiksni sadržaj (tipa kontakt stranica, o meni i slično…). Postove možeš na različitim stranicama prikazivati po različitim kategorijama.

Page također može biti custom i sadržavati listu postova jedne ili više kategorija, ili nekog njihovog presjeka.

Znaci moze?
Birao temu gde mi kategorije se vide dobro zato sto neumem u page da postavim post,znate li kako?

Naravno :slight_smile:

Imaš u folderu teme page.php
Kopiraj ga i napravi page-nekoime.php

U zaglavlje stavi ovakav kod:
[php]<?php
/*
Template Name: Neko Ime
*/
?>[/php]

Trebat će ti i <?php get_header(); ?>

Sadržaj stranice možeš mijenjati, možeš npr. staviti kod od kontakt forme (i onda nazoveš taj template page-contact.php).

Ili, ako želiš ubaciti neke postove, onda koristiš loop, glavnu wordpress funkciju koja izlistava postove.
The Loop « WordPress Codex
Možeš recimo napraviti da ti loop lista samo svaki treći post koji se nalazi i u kategoriji kojoj je ID 47 i u kategoriji kojoj je ID 18, a autor im je admin.
Svašta možeš.

Ako već radiš sa wordpressom, Codex ti je ono što moraš često koristiti.
Sva wordpress dokumentacija je u njemu i prilično je dobro obrađena.

Tek kada ti Codex i Google ne mogu pomoći, možeš se s problemom javiti na forum, kad zapneš.
Ako se svako malo javiš s nekim problemom, kojeg je vrlo lako izguglati, ostali članovi će te brzo “otkantati” s komentarom “ovaj bi da mu mi sve napravimo” :wink:

Jedan savjet: prouci malo kako funkcionira wp kao sto ti je rekao dev_masta prouci Codex , ti nemas osnove html-a ni css-a a di je tek php.
Wordpress je jednostavno napravjen i nije nikakav problem svladati ga ako poznajes bar html i css ostalo mozes po nekoj logici zakljuciti sto cemu sluzi i gdje se sta nalazi. Ti jos nisi svladao ni foldere wordpressa a kamoli kod.
Pocni polakao uzmi neku jednostavnu temu a ne odma neku premium kompleksnu temu, samo ces se izgubiti u njoj. Prouci najprije html i css potom kreni na wordpress. Nemozes biti web dizajner od tjedan dana, nemozes postavljati na forumu ovako banalna pitanja i racunati da ce ti se sve rjesiti jer:

[quote=“dev_masta”]
ostali članovi će te brzo “otkantati” s komentarom “ovaj bi da mu mi sve napravimo” ;)[/quote]

hvala