WordPress pomoc

Pravim sajt za e-knjige i sto ga vise trudim, pojavljuje se sve vise i vise problema. Uglavnom imam problem sa postovima. Prvo su mi neki bili spojeni, a neki ne, to sam sredio, sada mi se postovi razilaze nisu jedan ispod drugoga (sto mozete vidjeti na slici). Ja sam pokusao sve sto je u mojoj moci ali kad nece nece. Pa ako ima neka pametna glava da mi spasi ovo malo zivaca sto mi je ostalo neka se javi.
Sajt: www.e-knjiznica.com
Slika problema:

http://img821.imageshack.us/img821/4203/72270581.png

PS
Mislim da mi svi postovi flotaju u desno (nisam siguran) i da zbog toga nema mjesta da idu jedan ispod drugoga.

Privremeni fix dok ne smisliš riješenje:

.entry-content{
min-height:270px;
}

problem ti je u tome šta ti post boxevi imaju promjenjivu visinu - kada naslov knjige ide u 2 reda onda ti box poveća visinu. ako ti je lijevi box viši od desnog, onda ti se sve poremeti.

ti ti se dogadja zbog .clear diva unutar main-contenta… on ti sprijecava da se main content zbog pozicioniranja collapse…

znaci iz html dijela templateau unutar diva main-content obrisi ovaj div:

ovo ce ti mozda i pomoci, barem privremeno… nisa siguran 100% jer me firebug zeza na chromeu pa ne mogu jednostavno editirat taj css i probat…

uglavnom, ja bih to na tvom mjestu taj main content podijelio u dva diva na pola i onda pozivao tako sadrzaj, tako bi sigurno bilo tocno poslagano i ne bi bilo bezveznih razmaka…

[quote=“zerocoolos”]ti ti se dogadja zbog .clear diva unutar main-contenta… on ti sprijecava da se main content zbog pozicioniranja collapse…

znaci iz html dijela templateau unutar diva main-content obrisi ovaj div:

ovo ce ti mozda i pomoci, barem privremeno… nisa siguran 100% jer me firebug zeza na chromeu pa ne mogu jednostavno editirat taj css i probat…

uglavnom, ja bih to na tvom mjestu taj main content podijelio u dva diva na pola i onda pozivao tako sadrzaj, tako bi sigurno bilo tocno poslagano i ne bi bilo bezveznih razmaka…[/quote]
Nije pomoglo, opet isti problem.

probaj jednostavno umjesto clear right na div sa klasom last staviti float right i vidi da li ti je taj rezultat zadovoljavajući

čisto sumnjam da će mu pomoći, mislim da mu je problem u html kodu, tj da tamo grupira divove dva po dva unutra jos jednog i onda zbog toga ne mogu biti poravnani kako on zeli… uglavnom samo neka posta html div za cijeli sadrzaj pa cemo mu moc pomoc…

Pošto su ti svi postovi unutar jednog diva main-content zašto ih nisi floutao sve u lijevo i oni bi se trebali poravnat po dva u red, ti si ovdje napravio dva stupca lijevi i desni sa floutanjem lijevo i desno i svaki se ravna ovisno o visini onoga diva iznad a ne i onoga pored, ali kako god uvijek će ti tu biti slobodnog prostora ispod jer ti visina postova nikada neće biti jednaka osim ako ti ona ne bude fiksna.

ovako to sada izgleda
[attachment=1]ScreenShot003.jpg[/attachment]
a ovako ti izgleda kada ih sve floutaš lijevo
[attachment=1]ScreenShot002.jpg[/attachment]

ako je to to što tražiš makni sa classe .last - float:right;

[quote=“Piky”]Pošto su ti svi postovi unutar jednog diva main-content zašto ih nisi floutao sve u lijevo i oni bi se trebali poravnat po dva u red, ti si ovdje napravio dva stupca lijevi i desni sa floutanjem lijevo i desno i svaki se ravna ovisno o visini onoga diva iznad a ne i onoga pored, ali kako god uvijek će ti tu biti slobodnog prostora ispod jer ti visina postova nikada neće biti jednaka osim ako ti ona ne bude fiksna.

ovako to sada izgleda
[ATTACH=CONFIG]2149[/ATTACH]
a ovako ti izgleda kada ih sve floutaš lijevo
[ATTACH=CONFIG]2148[/ATTACH]

ako je to to što tražiš makni sa classe .last - float:right;[/quote]

rijesio sam mu to… znaci on nije htio to sto si mu ti sada pokazao, vec ono sto je sad, da ne budu dva po dva grupirani jer nekad mu budu velike rupe…

treba .last floatat right, inace nece dobiti to…

onako prvotno je bilo floatano sve left, zato su mu bili s lijeve strane lose poredani…

no jako je to lose odradjeno u html-u, moglo se bolje odmah u dva diva(jedan lijevo, jedan desno) i samo slati u njih direktno podatke… nema floatanja…

Ne znam dali si primjetio ali niti link lijevo desno u google chromu ti ne radi jer #controllers uopće nema visine i kao da ga nema tu
ima zadan margin-top od 30 px ali nema se što pomicat jer je visina 0px, position ti je relative a link unutar također nisi nikuda pozicionirao već si apsolutnu vrijednost dao spanu unutar linka. Probaj to za prvu ruku riješit tako što ćeš dati visinu od 15px u #controllers. Ali definitivno treba dobro pročešljat css jer ima tu puno toga viška po meni a i u nekim slučajevima manjka

hhh, nisam znao da je problem riješen a niti točno što on želi. :slight_smile:

[quote=“Piky”]Ne znam dali si primjetio ali niti link lijevo desno u google chromu ti ne radi jer #controllers uopće nema visine i kao da ga nema tu
ima zadan margin-top od 30 px ali nema se što pomicat jer je visina 0px, position ti je relative a link unutar također nisi nikuda pozicionirao već si apsolutnu vrijednost dao spanu unutar linka. Probaj to za prvu ruku riješit tako što ćeš dati visinu od 15px u #controllers. Ali definitivno treba dobro pročešljat css jer ima tu puno toga viška po meni a i u nekim slučajevima manjka[/quote]

ja sam mu samo u .last ubacio float…
ostalo jel sam radio ili je tako bilo u defaultu blage nemam…

[quote=“zerocoolos”]ja sam mu samo u .last ubacio float…
ostalo jel sam radio ili je tako bilo u defaultu blage nemam…[/quote]

Eto vidiš da ipak radi onako kako sam rekao. :wink:

da, ali je bilo potrebno doradit i margine, jer bi ih ovako bacalo u jedan red…

uglavnom nije bio problem u clear right vec u tome da je uzimalo stalno lijevi float za oba diva(entry i entry last), clear uopce nije igrao ulogu…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja