Wordpress prikazivanje postova iz podkategorije

Problem je sljedeći… kad otvorim stranicu kategorije “vijesti” onda mi sve postove prikaže iz kategorije “vijesti” sada kada kliknem na stranicu podkategorije znači “vijesti -> crna kronika” znači crna kronika je pod kategorija kategorije vijesti. I sada nastaje problem… umjesto da mi na stranici prikaže sada samo postove iz crne kronike… prikazuje mi sve, i iz kategorije vijesti i kategorije crna kronika…

koristim sljedeći kod

<?php if(is_category() || is_single()){
 global $post;
 foreach(get_the_category() as $category)
 {
 $category = end(get_the_category());
 $current =$category->cat_ID;
 $current_name = $category->cat_name;
 }
}
$myposts = get_posts('posts_per_page=10&offset=0&category='.$current);
foreach($myposts as $post) : ?>

nitko?..

Wordpress? Prvo ne znam čemu neki posebni kod za ovo, zar ne bi trebalo sve raditi out-of-the-box kada je bilo koja tema u pitanju? Provjeri na koji način ti se dodaju vijest u smislu da li ih stavljaš i u kategoriju “vijesti” i u kategoriju “crna kronika”. Npr kod mene kad klikneš na kat. “mobilni uređaji” on prikaže sve što se nalazi u toj kategoriji (podkategorijama), a kada odaberem podkategoriju “teblet” onda mi prikaže samo sadržaj iz “tablet”. Pri dodavanju vijesti nemoj dodavati jednu vijesti i u kategoriju “vijesti” i u kat. “crna kronika”. Dakle dovoljno je postaviti checkmark samo na crnu kroniku. Naravno, potrebno je da kategorija “crna kronika” bude podkategorija “vijesti”. Sretno…

radi se vlastitoj temi na kojoj radim… post stavim u kategoriju “vijesti” ali i u kategoriju “crna kronika”

Ne kuzim zasto radis novi query? Cim navigiras na stranicu pojedine kategorije, WP sam slozi query za tu kategoriju.

maknem query … kako da sada stavim onda offset?

Zasto ti uopce treba offset kada ga ionako stavljas na 0?

Ako ti treba offset, pogledaj ovaj clanak (trebas koristiti filtere): http://codex.wordpress.org/Making_Custom_Queries_using_Offset_and_Pagination

sve sprobavam i nikako… kad otvorim pod kategoriju onda mi prikazuje i postove iz podkategorije ali iz kategorije…

Kako ti sada izgleda kod? I kako si nazvao file u koji pises taj kod?

riješio sam problem… ako će kome trebat evo:

<?php
  global $post;
  $catID = get_query_var('cat');
  $posts = get_posts( array( 'numberposts' => 15, 'offset' => 0, 'category' => $catID ) );
  if( $posts ):
     foreach( $posts as $post ) :   
        setup_postdata($post); ?>

DIJELOVI

<?php endforeach; 
     wp_reset_postdata(); 
   endif; ?>

Ako se smije znati, gdje prikazujes te postove?

to mi je archive.php

Onda ti taj kod nema smisla. WordPress vec sam napravi query kakav treba, nema smisla raditi novi posto radis dupli posao.

<?php if ( have_posts() ) : ?>
    <?php while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
       // tu normalno izvlacis detalje svakog posta
    <?php endwhile; ?>
<?php endif; ?>

Ovo ide umjesto ovog tvojeg cijelog koda.

kaj sam koristio offset = 1
ali imao sam problema s podkategorijama… nije mi prikazivalo točno… ovaj kod koji sam koristio sada, radi mi perfektno… :smile:

Mozda radi dobro ali nema smisla I usporava stvari.

Ako vec zelis modificirati neki loop, uvijek koristi filtere ako je to moguce.

@apazinjan
Inace, WP totalno radi probleme oko podkategorija. (izuzevsi ako to nisu rijesili, zadnje sam to gledal na 3.5.x)
Kolko se sjecam, admin podrzava kreiranje bez beda, al onda je frka ih dohvatit vani.

Sto znaci da ima smisla i potrebe to malo podesit i kemijat.
Nemam kod tu atm, ali smo radili pred godinu dve neki sajt ovdje koji je imal zescu razgranatost kategorija i podkategorija, sjecam se da je bilo frke s tim specificno.

Btw, kod je sasvim u redu ovaj sto je decko dao, ne vidim problem. Pogotovo jer ovaj tvoj school example nece radit na podkategoriji da se na trepavice postavis.

Nema nikakve frke a modifikacija naravno da nekada ima smisla, no u ovom slucaju konkretno niti malo.

Kod koji on koristi mu daje zeljene rezultate ali je totalno suvisan. Zasto?

Kada zatrazis stranicu podkategorije, WordPress to prepozna i sam slozi query te upotrijebi pripadajuci template file koji je pronasao u folderu teme (last resort je index.php). Dakle kod koji sam ja dao radi savrseno, bez ikakvih drugih modifikacija za bilo koju kategoriju, podkategoriju ili cak custom taxonomy.

Kako sad njegove stvari stoje, kod koji on ima
1.) Nepotrebno radi upit prema bazi koji je WordPress vec napravio
2.) Nece raditi u slucaju da je u pitanju custom taxonomy

Je, sve jasno. I takodjer - template hierarchy je isto u igri, do neke mjere. Ali kratko receno - na podkategorijama ne radi. To je taj sweet thing kod WP-a i vadjenja podkategorija u temi.

Kako ne radi? Radi savrseno, upravo testirano.

Inace, podkategorija nije nista doli kategorija sa dodatnim meta zapisom, nema razlike u vadjenju postova iz podkategorije i kategorije, sve sto ti treba je category id.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact