Wordpress - problem sa funkcijom bold

Zna li netko kako u Wordpressu u jednom potezu formatirati (bold) više različitih riječi ili rečenica.
Dakle, označim rečenice normalno CTRL + lijevi klik, ali kada kliknem na funkciju bold podeblja mi se samo jedna, prvo označena rečenica. tnx :slight_smile:

Pretpistavljam da bolda do prvog paragrafa? Probaj misom normalno prijeci, bez kombinacija…

Pa zapravo ja u svakom, drugom ili trećem paragrafu imam po dvije, tri riječi koje trebam boldati i to bih željela onako gotovanski obaviti (za cijeli članak) u jednom potezu :slight_smile:
Da, kada prijeđem mišem bez prekidanja sve se normalno bolda, ali meni treba baš to prekidanje kako bih označila više različitih riječi, a kao što rekoh ima ih podosta pa mi je malčice lijeno svaku zasebno označavati i boldati :slight_smile:

Selektanje teksta po icemu zapravo uopce nije WP nego Browser/OS stvar, stoga yeah - osim ako ima kakav ultra skriven shortcut, no can do. Lijenost je ionako ubojica napretka, pa stoga treba je eliminirat :stuck_out_tongue:

1 Like

c/p u word, obavi sta treba i nazad c/p

haha…da… pa hajde da se i ja izrazim mudrim riječima…dakle nepotreban gubitak vremena je ubojica napretka, a označavanje pedesetak riječi svaku ponaosob je ubojica i vremena pa onda i napretka :stuck_out_tongue:[quote=“juzernejm25, post:5, topic:35142, full:true”]
c/p u word, obavi sta treba i nazad c/p
[/quote]

Ako nema druge nije loša ideja…:slight_smile:

Imas opciju, stavi u css font-weight: bold

http://www.w3schools.com/cssref/playit.asp?filename=playcss_font-weight&preval=bold

Ovo naravno nije tacno.

Koliko se sjecam WP Koristi TinyMCE https://www.tinymce.com/ kao text editor, tako da to selektanje teksta ima neke veze sa WP-om i samim TinyMCE-on sve u zavisnosti od implementacije.

Naravno postoje neke nativne stvari koje textarea element naslijedi iz browsera odnosno OS-a.

Naravno da shortcut moze postojati, da li postoji ? Nemam pojma.

I s time kopirat i milion style-ova poput fonta, velicine fonta i ko zna cega sve ne. Ovo bolje preskocit.

1 Like

Probala…ne funkcionira :frowning:

Shortcut za bold u wp editoru je CTRL + b

Ako nema drugog rješenja neće biti druge nego c/p u word ili CTRL + b na tipkovnici nakon svakog označavanja …u svakom slučaju oba rješenja mogu poslužiti jer će ipak biti brže… pomicanje na vrh za svaku označenu riječ da bi se kliknuo bold je baš zamorno, sporo i oduzima dragocjeno vrijeme.

Mislim da je ovaj shortcut najjednostavnije rješenje jer kad označavaš tekst ionako držiš ctrl tako da ne trošiš dodatno vrijeme, iako treba malo vremena da se privikneš.

U pravu si… ne znam kako drugih ali kod mene je ovaj shortcut izvediv jedino na način; mali prst na ctrl a kažiprst na bold, drugačije nikako… a mali prst mi je nekeko “svezan” kada su tipke na tipkovnici u pitanju :slight_smile: … ali kao što si rekao s vremenom ću se priviknuti… u svakom slučaju dobro rješenje za uštedu vremena.

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact