Wordpress problem sa sitemapsom

Sitemap je ovdje http://www.vodovod-stazic.com/sitemap.xml

dolazi do sljedeceg problema kada sitemap dodam u gogole wm tools

taj navedeni fajl robots.txt koji je navodno problem ne mogu naci nigdje u file manageru

u minuti sam je uspio indeksirati na bingov pretrazivac,dok me ovo sa google pati vec duze vrijeme,nemogu je postaviti da bude u trazilici nikako

Sta je problem kreirati robots.txt i uploadovati u root :smile:
https://support.google.com/webmasters/answer/6062596?hl=en

situacija je sljedeca.kako sam shvatio taj fajl robots txt je virtualan,nemoze se naci u rootu,instalirao sam plugin u wordpresu koji mi omogucava da ga editam iz admin panela
ubacio sam ovaj dio koda
User-agent: Googlebot
Allow: /
kod testiranja na google wm tools prosao je test,generirao sam novi sitemaps i ubacio ga u root
i na testu sam dobio dobar rezultat


sad mi se cini da je to uredu
ali da treba odredjen dio vremena do 24 sata da je google indeksira ?
i da bi se tada trebala pojaviti u trazilici ili se varam ?

Nije to virutalan fajl , to je obican tekstualni fajl, mozes ga napraviti u Notepad-u :smile:
Posto vidim da koristis wp, ja bih na tvom mestu ubacio u fajl Disallow: /wp-admin/ tako zabranjujes pretrazivacu da indeksira stanice koje su dostupne administratoru sajta.
Za nove sajtove treba vise od 24h za indeksiranje… :smile:

Nisi ga vidio na hostu jer nisi štiklirao “Show Hidden Files (dotfiles).”
Kao što je markoni rekao dodaj ga i kada udjes na wmt idi n fetch as google i rucno indexiraj. u roku od 2h ce biti na trazilici site:tvojsajt.com


to bi trebalo biti to išao sam na to da ga posaljem na indexiranje
sada bi samo trebalo pricekati
sitemaps nisam mjenjao ili da i njega jos jednom objavim radi reda ili ostavim kako je ?


ovo mi i dalje pravi probleme i nece da se indexira na google trazilici,ne znam sta da vise radim

Stavljen ti je noindex tag na svakoj stranici…normalno da google je neće indeksirati.
vidi da li ti je u postavkama wordpressa postavljeno da zabrani indeksiranje tražilicama.

1 Like