WordPress SEO by Yoast Sitemap - pitanje

Bok :slight_smile:

koristim WordPress SEO by Yoast plugin te sam uključio Sitemap XML funkciju da sam plugin generira
sitemaps jer navodno je to bolja solucija nego sam napraviti sitemap na npr… Create your Google Sitemap Online - XML Sitemaps Generator

dali je to točno ili nema neke razlike ?

te nakon što sam to napravio plugin je napravio odnosno izgenerirao sitemaps, e sada moje pitanje glasi dali ja trebam te sitemaps dodati u google webmaster tools ili ne ? jer koliko vidim plugin automatski pinga google ?

hvala

Yoastov wordpress plugin je definitivno najbolji wordpress SEO plugin.

Sitemap XML-ove koje je generiro je dovoljno jednom prijaviti kroz Google Webmasters Tools i to je to. Imaš i image sitemap pa možeš pratiti i koliko tvojih slika je Google indexiro kroz webmaster toolse :slight_smile:

hvala :slight_smile: to sam sada i napravio , dodao sam četri sitemapa koja je napravio Yoast :slight_smile:
on će i dalje odrađivati posao, ja više tu ne trebam ništa kada nakon nekog vremena bude bilo dosta novih postova i ostalog ?

nego dali u Yoast WordPress SEO: XML Sitemaps postavkama trebam što još dodatno podesiti ili ne ?

evo slika s mogućim postavkama :

hvala :slight_smile:

Ima li neko profesionalac da mi se javi o SEO? Treba mi za moj sajt.

Hvala

reci.

Je li dovoljno dodati u Google Webmasters Tools sitemap_index.xml ili svih 5 posebno?

I mene ovo zanima. Yoast na službenoj stranici kaže da se doda sitemap_index.xml i to je to… Kako vi radite? Dodajete li kategorije, fotke i postove posebno, ili pustite da taj jedan sitemap radi sav posao?

kod mene jedan sitemap ima postove, tagove, kategorije, stranice sve :smiley:

Pa da, ima i kod mene. Samo što ja i kolega iznad pitamo, dali svaki posebno unijeti (jer se može) ili samo taj jedan, pa će google skužiti svaki od njih. Ja sam stavio jedan na sajtu starom 2 godine. Ali sam sada pregledavao neke sajtove i vidim na jednom novom da sam stavio svaki posebno i odlučio sam ih obrisati i staviti samo taj jedan.

Evo javljam se, pošalji mi link sajta da vidim kako mogu pomoći.

E Bobe odgovaras na poruku od pre 4 godine.Nesto si rasejan,ko ti drma kavez?