Wordpress Sigurnost - Preporuku molim

Bok,

na jednom Wp blogu imam dosta sigurnosnih pluginsa koji su dosta dobri i zaista štite blog
ali imam jedan drugi problem.
u zadnjih mjesec dva mi stalno netko barem jednom do dva puta tjedno se pokušava ulogirati u wp-admin
normalno bez uspijeha jer i za username i za password koristim preko 10 znakova…
i onda imam plugin koji blokira ip adresu nakon nekoliko pokušaja logina… ali me već to živcira.

dali postoji mogučnost promjene url adrese za wp-admin ?

znači da nebude
http://www.mojblog.com/wp-admin
nego nekak drugačije ali da stime da ne poremetim wordpress ?

hvala !!!

Previse si paranoican. Neznam na kojem si hostu, no vjerojatno si na nekom OK. Nadam se. Pa te ove stvari nemoraju bas muciti.

osim ak nemas neki mega strong powerful Dedicated Host makni sve te plugine i ostale koje ne koristis. To je najvaznija stavka u SEO za wordpress. Svi ti plugini su nist koristi na shared hostima.

Isto tak svaki user koji se zeli logirat to moze napraviti preko /wp-admin/ pa su to vrlo vjerojatno obicni useri koji su zaboravili password.

Moja ti je preporuka, ako nisi hakiran ili nesto drugo da zanemaris sigurnosno preporuku. A ako jesi onda ne da instaliravas zastitu nego provjeris kako su hakeri usli… (preko kojeg plugina)

[quote=“dadaas”]Previse si paranoican. Neznam na kojem si hostu, no vjerojatno si na nekom OK. Nadam se. Pa te ove stvari nemoraju bas muciti.

osim ak nemas neki mega strong powerful Dedicated Host makni sve te plugine i ostale koje ne koristis. To je najvaznija stavka u SEO za wordpress. Svi ti plugini su nist koristi na shared hostima.

Isto tak svaki user koji se zeli logirat to moze napraviti preko /wp-admin/ pa su to vrlo vjerojatno obicni useri koji su zaboravili password.

Moja ti je preporuka, ako nisi hakiran ili nesto drugo da zanemaris sigurnosno preporuku. A ako jesi onda ne da instaliravas zastitu nego provjeris kako su hakeri usli… (preko kojeg plugina)[/quote]

ja sam na Web hosting | Dedicated hosting | Registracija domena | Radio hosting | VPS hosting - Infonet d.o.o. hrvatski hosting provider hostingu.
i nisam hakiran nego me je zanimalo koju su opcije kod promjene wp-admina…
onda nebum ništa mjenjao.

Ja sam svojevremeno koristio plugin Stealth Login for WP. Probaj pa vidi jel to prava stvar za tebe.

Infonet ima sigurne hostove te ti ove gluposti ne trebaju. Osim ako ne koristis neke nulled pluginove, ili neke trece razredne pluginove. Ali ako koristis standardne onda nemas problema…

Pa i nebih se složio meni su na Webmediji i na Infoitu hakirane WP stranice al ništa strašno samo se mora gubiti vrijeme sa čišćenjem novih index. fileova
Tako da zaštitu preporucam pogotobo kroz htacces i login pokušaje…

[quote=“chief_wolfinjo”]Bok,

na jednom Wp blogu imam dosta sigurnosnih pluginsa koji su dosta dobri i zaista štite blog
ali imam jedan drugi problem.
u zadnjih mjesec dva mi stalno netko barem jednom do dva puta tjedno se pokušava ulogirati u wp-admin
normalno bez uspijeha jer i za username i za password koristim preko 10 znakova…
i onda imam plugin koji blokira ip adresu nakon nekoliko pokušaja logina… ali me već to živcira.

dali postoji mogučnost promjene url adrese za wp-admin ?

znači da nebude
http://www.mojblog.com/wp-admin
nego nekak drugačije ali da stime da ne poremetim wordpress ?

hvala !!![/quote]
Nije mi jasno zašto ljudi kompliciraju i zašto jednostavno ne napišu ono što si tražio.

Ako želiš promijeniti pristup administraciji napravi ovo. Ovo je primjer ako želiš
http://www.imestranice.com/prijavljivanje
…u kodu samo promjeni “prijavljivanje” u nešto što želiš i to je to…

Unutar .htaccess datoteke dodati sljedeće iznad “# BEGIN WordPress”.

[HTML]
RewriteRule ^prijavljivanje$ wp-login.php [L,NC,QSA]
[/HTML]

Na početak (odmah ispod “<?php” linije) u wp-login.php datoteci postaviti sljedeći kod:

To je to.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja