Wordpress Static page - pitanje

Bok,

Imam molbu ako mi netko može objasniti sljedeće,
u wordpressu sam napravio Static page i nazvao ga Home, te sam napravio drugi page i nazvao ga Blog, to znači da na stranici nazvanoj Blog će se pojavljivati svi postovi koje objavim dok na stranici Home (statička stranica) želim da budu objavljeni određeni postovi. e tu nastaje problem. neznam točno kako odrediti koji će se postovi prikazati na statičkoj stranici Home.

ovo sam pronašao :

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/query_posts

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/WP_Query

pa bih vas molio ako mi možete objasniti kako to napraviti i na koji način ?

Hvala !!!

Za početnu kreiraj posebnu kategoriju i onda možeš pozivat sve postove iz te kategorije:

<?php query_posts('category_name=[color="Red"]NazivKategorije[/color]'); if(have_posts()) : while(have_posts()) : the_post(); ?>
            <?php the_post_thumbnail();?>

<?php the_title(); ?>
            <?php the_content(); ?>

<?php endwhile; else: endif; ?>
            <?php wp_reset_query(); ?>

ubaciš taj kod na mjesto gdje trebaš da ti se prikažu vijesti.

inače možeš i samo određene postove prikazivat, ali ih onda moraš uvijek ručno dodavat u kod, tako da ti je bolje kreirat dodatnu kategoriju i onda pozivat sve postove iz te kategorije…

možeš i ograničiti koliko postava da ti prikazuje:

<?php query_posts('category_name=NazivKategorije[color="red"]&showposts=5[/color]'); if(have_posts()) : while(have_posts()) : the_post(); ?>

S ovom linijom će ti prikazat zadnjih 5 postova, tu naravno možeš promjeniti broj ovisno koliko želiš da ih se prikaže.

Postoji i plugin koji se zove Simply Exclude, njime mozes definirati koji sadrzaj zelis pokazivati na naslovnici.

Ako se taj sadrzaj na home nece cesto mjenjati, mozes napraviti page i nazvati ga home, i onda pod settings->reading pod Front page displays staviti taj page

[quote=“dnk2001”]Za početnu kreiraj posebnu kategoriju i onda možeš pozivat sve postove iz te kategorije:

<?php query_posts('category_name=[color="Red"]NazivKategorije[/color]'); if(have_posts()) : while(have_posts()) : the_post(); ?>

<?php the_title(); ?>
            <?php the_content(); ?>

ubaciš taj kod na mjesto gdje trebaš da ti se prikažu vijesti.

inače možeš i samo određene postove prikazivat, ali ih onda moraš uvijek ručno dodavat u kod, tako da ti je bolje kreirat dodatnu kategoriju i onda pozivat sve postove iz te kategorije…

možeš i ograničiti koliko postava da ti prikazuje:

<?php query_posts('category_name=NazivKategorije[color="red"]&showposts=5[/color]'); if(have_posts()) : while(have_posts()) : the_post(); ?>

S ovom linijom će ti prikazat zadnjih 5 postova, tu naravno možeš promjeniti broj ovisno koliko želiš da ih se prikaže.[/quote]

[quote=“ivan.m”]Postoji i plugin koji se zove Simply Exclude, njime mozes definirati koji sadrzaj zelis pokazivati na naslovnici.

Ako se taj sadrzaj na home nece cesto mjenjati, mozes napraviti page i nazvati ga home, i onda pod settings->reading pod Front page displays staviti taj page[/quote]

dnk2001 , vidiš toga se nisam sjetio da napravim posebnu kategorju
:zhuja: hvala !!! :bljesak:

Bok,

ubacio sam ovaj kod u index.php

<?php query_posts('category_name=ime kategorije'); if(have_posts()) : while(have_posts()) : the_post(); ?>

<?php the_title(); ?>
        <?php the_content(); ?>

i kada mi je uključena opcija :

Front page displays : Your latest posts

onda code funkcionira, a dok

postavim ovo : Front page displays : A static page

onda code ne radi ??? zašto ?

a meni baš treba opcija : static page.

hvala !!!

a zašto mora biti static?

Kako će ti na index-u biti neke vijesti, onda ona nije statična stranica.

[quote=“dnk2001”]a zašto mora biti static?

Kako će ti na index-u biti neke vijesti, onda ona nije statična stranica.[/quote]

zato, kaj bi volio da bude određeni sadržaj na prvoj stranici koji , dok na stranici Blog će biti postovi jedan iznad drugog… a to mi ne nekada bezveze jer prekrije postove koji su više zanimljiviji nego drugi…

pa ako bi mi mogli pomoći :bljesak:

http://impnerd.com/downloads/featured-posts

općenito guglaj s Bingom “featured posts” pojam.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja