Wordpress tema - pitanje

Bok,

možete mi reći kod izrade teme dali je bolje / profesionalnije ili već nekaj imati više file-ova vezanih za style kao npr… style_main.css, style_1024.css, style_768.css itd…

ili sve strpati u jedan style.css ?

jer sam negdje pročitao da nije dobro imati prevelik style.css

hvala :blush:

Sta se performansi tice, najbolje je imati sto manje file-ova. E sad, treba naci dobar omjer izmedju optimizacije i organizacije.

Ovo sta si ti naveo definitivno nemoj raditi, to mi nema smisla.

Ja to ovako radim:
style.css - Tu stavim onaj obavezan “comment header” da bi WP uopce prepoznao temu, i takodjer dodam osnovne stilove za sve klase koje WP koristi (alignleft, alignright itd…).

Zatim kreiram novi folder, nazovem ga css i unutra obicno imam tri datoteke, prva je theme/template.css (ovisno dal radim WP temu ili cisti HTML) - tu idu stvari vezane za layout, header, footer itd.
blocks.css - ovdje idu stvari koje cu mozda koristiti i na drugim radovima, i opcenito stvari koje su vise sadrzaj.
responsive.css - ovdje stavim sve @media stvari za responsive dizajn, tako da kupac moze lako samo maknuti taj file iz source-a i template/tema vise nije responsive.

Jos imam i folder libs unutar css foldera za stvari koje ja nisam napisao, poput bootstrap css-a, css za neke slidere itd.

4 Likes

super :blush:

hvala na objašnjenju :blush:

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact