Wordpress: tema, plugin ili nesto trece?

Ako ga ne modificiras nego smao nakeljis svoje pluginove na njega onda si dobio sranje na kubik.[quote=“apazinjan, post:23, topic:12741”]
Neznam sta da ti kazem na ovo, mozda moras jos cesce s njim raditi? WP je prestao biti blog platforma jos od verzije 3.0.
[/quote]

Samo zato sto imas custom post types??? Real???[quote=“apazinjan, post:23, topic:12741”]
Obozavam kada isplativost udje u igru, kao prvo WP rijesenje u startu mora biti jeftinije jer imas hrpu gotovih API-ja koje je banalno koristiti, da ne pricamo da ima hrpa dobrih WP developera pa je sam proces nadogradnje i odrzavanja daleko jeftiniji, jer ces lakse naci nekoga da ti odradi posao u WP-u nego nekom custom rijesenju.
[/quote]

Hoces reci hrpu gotovih pluginova? Drugo samo zato sto je u startu jeftinije ne znaci da ce biti jeftinije i naknadno. Dobrog, odlicnog WP developera koji ce ti nesto napraviti da radi kako treba i da funkcionira kao raketa je jako tesko naci, a sukladno tome su i skupi. Za mene dobar WP developer nije onaj koji je instalirao x tema i dodao 16 pluginova i od tih 16 par njih doradio tako da na iducem plugin updateu nece readit. U Hrv, imas njih par, a jedan od njih je i Blagonic Brothers, pitaj ih da ti sloze ponudu za jedan medium scale projekt. Pa da vidim koliko ce jeftino to biti.

Wordpress je dobar ali ne toliko koliko ga ti zelis prikazati i nije dobar odabir za sve projekte samo zato sto eto moze se(mozda). Jesi li procitao ona dva link koja sam postao? U njima pise dosta toga.

Sto to znaci sranje na kubik i zasto si ga dobio? Sve modifikacije na WordPress-u radis putem pluginova. Samim time sto uopce govoris o modificiranju WP corea pokazujes da o WordPressu neznas bas puno. I da, ako te pluginove dobro napises prateci WP konvencije, ne moras brinuti o novim updateima i da li ce se nesto slomiti, jer ako WP zajednica nesto radi dobro to je onda backward compatibility.

Pitaj Blagonice ako meni ne vjerujes :slight_smile:

Ne, ne zelim reci hrpu gotovih pluginova, govorim o API-jima u samom WP core-u: http://codex.wordpress.org/WordPress_APIs
Naravno da su dobri developeri skupi, koji nisu, ali je puno lakse naci developera koji ce ti uzeti posao u WordPress-u nego custom sistemu koji je napravila firma znj pred x godina, i to upitne kvaitete.[quote=“creatifcode, post:25, topic:12741”]
Wordpress je dobar ali ne toliko koliko ga ti zelis prikazati i nije dobar odabir za sve projekte samo zato sto eto moze se(mozda)
[/quote]

Nisam niti rekao da je dobar za sve, ali za puno toga je, a reci da je dobar samo za blog je uvreda i zajednici i zdravom razumu, a ponajvise kada dodje od tebe koji o web developmentu znas puno, ali o WP-u ocito malo.[quote=“creatifcode, post:25, topic:12741”]
Jesi li procitao ona dva link koja sam postao? U njima pise dosta toga.
[/quote]

Jesam, prvi link je star 4+ godina, cim vidis da raspravlja o query_posts znas da vise nije relevantan. Ovaj drugi ima neke dobre argumente i s dosta toga se slazem, no dosta toga je cisti whine jer stvari ne rade kako si je ta osoba zamislila.

WP nije savrsen CMS, ponajvise radi tereta backwards compatibility-ja, no s obzirom da vec vise godina razvijam u njemu i ukljucen sam u zajednicu (3.9 ce biti druga po redu verzija u kojoj sam contributor) mislim da nesto znam o tome svemu.

ljudi hvala svima na odogovorima, da nesto na konceptu ispovijesti.ba upravo to zelim, @Macan mozes mi druze dati demo neke teme slicne tome kao sto si obecao, @creatifcode molim te da ne radis offtopic. lp