WordPress web za udrugu! hlp pls

Pozdrav.

Htio bi napraviti web udruge, da uštedimo “moćna” sredstva koja imamo i njih potrošimo na opremu…
Hosting imamo osiguran donacijom, registriranu domenu kopriva.hr također
Od materijala nešto pripremljeno, dizajn gotovo i ne osim kaj smo do sada koristili na fejsu…

Uglavnom,
ideja je napraviti stranicu sa klasičnom pričom tipa početna-novosti/o nama/misija-vizija/slike/kontakt/…
ali onda za veće projekte poseban izbornik(da je vidljivije) koji bi ljude prebacivao na:

kopriva.hr/vck = plava tema, posebne novosti, posebna priča o projektu/obrasci za prijavu vol.sati i sl. (možda implementacija postojećih google obrazaca).

kopriva.hr/produkcija = isto posebni dizajn…embedanje youtube kanala itd.
https://www.youtube.com/user/ProdukcijaNijeBitno

kopriva.hr/ZEV = sve o vrtovima…posebna galerija + obrazac za prijavu… Redirecting...

kopriva.hr/humko = sve o humanitarkama, novosti, najave…

Par pitanja za početak:

  • kako uopće započeti? :slight_smile: skinuti wordpress i nekako offline slagati? ili bolje direktno na wordpress.org slagat sajt i onda ga prebacivati na hosting? ii za ovakvog početnika još bolje koristiti wix/simplesite il nešto treće?
  • molim preporuku teme koja bi mogla zadovoljiti opisane ‘želje’

meni ova zapela za oko jer ima i vodoravni meni i sidebar… MetroX WordPress Theme Demo | Themeisle

eto… vjerujem da su vam ‘‘super’’ ovakvi njuberski upadi ali obećajem da ću izguglati i sam što mogu. :smiley:

Buduci je tema udruge ona koju i sam provodim i zivim, onda vam nudim moje uslge potpuno besplatno.

Odnosno, u svoje slobodno vrijeme vam mogu instalirat wordpress i postaviti temu iz http://www.crocoblock.com/wordpress-themes/ To su teme koje se placaju ali ja sam u njihovom clubu pa mogu postavljat svojim klijentima.

Iako mozda ne izgledaju kao blog teme, one se mogu podesiti kako god zelite.

Eto pa se javite.

2 Likeova

Wix i slične servise ti nikako ne bih preporučio, osim ako je nekakvo privremeno riješenje u pitanju.
S obzirom da prvi puta to radiš teško da ćeš samostalno napraviti svoju vlastitu WP temu. Zapravo nemoguče.

Najbezbolniji način za tvoj slučaj je instalacija gotove WP teme, pluginova i eventualno nekakve
sitnije modifikacije koje ne zahtjevaju znanje html/css/js/php…
Svatko tko zna raditi u wordu može sam instalirati wp i temu u “par klikova”.

To sve možeš isprobavati i na lokalnom računalu. Za to ti treba xampp ili wamp
(serveri za windows sa neophodnim php/mysql).

Možeš to raditi i online, ali večina developera radi to lokalno, pa kada je gotovo
prebaci se na online server. Prebacivanje je isto relativno jednostavno a postoje
i wp pluginovi za to.

Ako ćeš samo instalirati WP i neku gotovu temu, onda možeš to napraviti i
direktno online, nema potrebe za xampp-om i prebacivanjem.

Dobrih, besplatnih wp tema ima koliko hoćeš.
(ima na ovom forumu tema baš o najboljim free wp temama).

Moji favoriti su:
http://demo.mythemeshop.com/s/?theme=Point
http://demo.acosmin.com/?theme=justwrite


Ipak, preporuka je kupnja teme, zbog podrške, bolje
dokumentacije, više mogučnosti prilagodbe…

Cijene se kreću 30-70 $

Opa, fala ljudi… thank you people:)

dadaas, svakako se čujemo… navečer vjerovatno

Horz, hvala na savjetima

počeo sam nešto kroz wix radit samo da malo steknem dojam… budem probao offline sada.

hej ljudi…

dadass nam je pomogao instalirati WP i temu koju smo ‘masakrirali’

i na kraju krajeva je praktički sve palo na samo jednu osobu da to sve posloži… mene.

u biti znam kako bi htio da to funkcionira… po ovoj šemi po prilici ali kako to postići nemam pojma…
ne znam ni kako glavni meni malo srediti bar, da nije sive boje, da su fontovi ljepši i manji…
kako umetnuti google obrasce, YT kanal… itd…
imam jako malo vremena do zadanog si roka a i malo vremena poslje posla za to… pogotovo jer još treba i sav sadržaj staviti…
stoga molim ako ko ima volje pokušati mi objasniti kako uspjeti postaviti sve da funkcionira po prilici kao na ovoj mapi dolje…
zahvaljujem!