World Cup 2022 (Qatar)

Kakva utakmica samuraja :smiley:

I meni je nevjerojatno da je Japan dobio Njemacku. Nisam gledao btw.

Nemci su u padu od Rusije, tako da ovaj poraz od Japana i nije preveliko iznenađenje (Prošlo SP su izgubili mislim od Južne Koreje). Ovaj igrač koji je dao drugi gol je doskorašnji igrač Partizana, šteta što ga oteraše, meni je uvek bio gotivan.

Mislim da su mnogi podcenili Kanadu, igraju protiv Belgije dobar fudbal. Malo mi je glupo da levi bek izvodi penal pored Davida, ali dobro. Možda im je Borjan i najslabija karika trenutno.

1 Like

Kakav drugi gol Brazila… Strasno igraju drugo poluvrijeme.

3 Likeova

Najbolji gol do sada na takmicenju

3 Likeova

Drugi gol :soccer: je baš bio fenomenalan! Majstorski izveden ma…brazilci su to! Evo mali podatak što sam isčeprkao sa svog sajta: U Brazilu je registrovano vise od 20.000 fudbalskih klubova!

2 Likeova

golčina i pol Brazila (dvadeset karaktera)

1 Like

Negdje @anja1 napisao da treba da bude 10 vs 10… ubacili bi Brazilci u tom slucaju najmanje 5 komada

I trebalo je da daju 5 komada na onakvu našu igru. Sem prvih 15ak minuta đe ličilo na nešta, ostatak je bio bez ikakve ideje da se ugrozi gol. Najkukavičkija igra neke reprezentacije na prvenstvu. Trojac naprijed Mitrović, Tadić, Sergej je prespor. Nije problem što su izgubili al koncepcija, taktika su kastig. Ne šutnut na gol je sramota pa makar Brazil bio s druge strane.

2 Likeova

Nismo ni mi bolji. Čuvali smo 0:0 potiv Maroka. Ne kužim onakvu postavu igre i šta se tu čuvalo? Kao i obično, prespori igrači koji se vuku po terenu i bezidejno dodaju oko centra.

Brazilov 2. gol mi je najljepši na prvenstvu do sad! Sljedeći bi mi možda bio ovaj danas prvi od Irana ili onaj prvi od Španjolske, majstora Olmića bivšeg Dinamovca :slight_smile:

Srbiju sam doživljavao kao potencijalno iznenađenje i da mogu daleko. Protiv Brazila su razočarali, iako je nasuprot bio Brazil, a ne Maroko, ali to je prva tekma i još se slika može popraviti.

Jučer baš šteta što Ganac nije uspio onu krađu lopte golmanu u nadoknadi da bude 3:3, to bi bio totalni show :smiley:

1 Like

Da se sakupimo mi 11 sa foruma, verujem da bi smo pobedili Katar :joy:

1 Like

Sutra je dan istine za Hrvatsku.

Normalno da očekujem našu pobjedu, ali…

Mislim da je realno reći da smo bolji od Kanade, pa i od Maroka, a možda i od trenutne Belgije, ali isto mislim da malo previsoko letimo.

Stalno se ponavlja da imamo najbolji vezni red na svijetu. Koliko god bih htio da je tako, želim biti i realan. Modrić svjetska klasa, Brozović svjetska klasa, Kovačić jako dobar kad ga ide, ali često obična radilica koja puno zuji i malo meda daje. Vezni red nam je sigurno među boljima u svijetu, ali da je najbolji, otom potom.

Golman po meni skroz ok, iznad prosjeka, ali nije svjetska klasa tipa među najboljih desetak na svijetu. Ali je dobar, iako nekad kiksa, u njega imam povjerenje. Obrana solidna, ali ne svjetska klasa gledano u globalu. Gvardiol ima ogroman potencijal i već sad je top igrač, ali treba se on tek potvrditi.

Vezni red sam prokiomentirao. Zamjene ili povremene startere ne smatram nikakvom posebnom klasom. Vlašić, Pašalić, pa i Brekalo i kad je u ekipi…ok igrači, ali da su svjetske klase, nažalost nisu.

Bokovi loši, ispod svjetskog prosjeka. Sosa još nekako kad ga ide (iako do sada ništa posebno osim povremeno posebnog centaršuta), a Juranović je na 110%, a nema puno koristi od toga. Napad jadan. Nemamo standardnog napadača. Kramarić, Petković, Livaja i Budimir su ok, kao i Čolak koji nije pozvan. Ali to je najbolje što imamo, a niti jedan nije svjetska klasa. Dobri su, ali ništa više od toga na svjetskom nivou u smislu nekog vrha.

Normalno da svaki od naših igrača može odigrati top utakmicu i iznenaditi, a može i cijela ekipa odigrati vrhunski, ali realno, nažalost nismo onakvi kakvi sami mislimo da jesmo.

Nakon Svjetskog, pa sve do Austrije i poraza 3:0 doma u Ligi nacija sam govorio da mi je gadljivo slušati kako smo među najjačima na svijetu jer nismo. Malo me demantirao prolazak u Final four Lige nacija, ali sutra je dan istine. Ako glatko ne pobijedimo Kanadu, ispast će da sam u pravu, što ne bih volio.

Daj Bože da imam pogrešnu predodžbu i da već sutra glatko dobijemo, pa dobro prođemo i s Belgijom i onda odemo dosta daleko u knockoutu.

Ipak sam optimista :slight_smile: Očekujem sutra našu pobjedu i prolazak grupe, pa onda i još bar malo dalje :slight_smile: Ne bih se čudio da ipak dobro odradimo Svjetsko i odemo daleko, nije sve crno i nismo mi uopće za bacit, samo velim da nažalost nemam osjećaj da smo nepobjediva svjetska sila. Ali da očekujem sutra pobjedu, pa prolazak grupe, pa čak i poslije još veselja, da, očekujem :slight_smile:

Tocno to :smiley: Imam osicaj ko da se Kovacica ceka vec 20 godina da “proigra”

Baš to. Stalno ga se čeka, pogotovo u repki. Ne bih ga vadio iz prvih 11 jer ipak on dosta daje što se ne vidi na prvu, ali puno je on dužan.

1 Like

kad ono prije cca godinu nekoliko tekmi nije bilo Modrica, Kova je bio najbolji igrač naše repke (po mom mišljenju)… nekako sam mišljenja da kad je Modric u igri, Kova s klupe dobije puno drugačija zaduženja (više defenzivno) pa ne može pokazati svoju probojnost jer je sputen obrambenim zadacima… al glavni problem naše repke je ionako izostanak pravog napadača… ovaj Kramarić mi je nula bodova i nije mi jasno zašto on uopće igra… niti je brz, nit zabija, nit asistira… doslovno ništa… bolje da nam je Pašalić u napadu, Majer il Oršić… volio bih ionako vidjeti ove mlade dečke u igri jer su nekako borbeniji, gladni pobjeda i dokazivanja

Je, mi ne znamo kakva tko ima zaduženja na terenu i što Dalić od koga traži u određenoj tekmi. Velim, Kovačić je puno dužan, ali ne bih htio da ispadne iz prvih jedanaest.

Oršić je meni odličan, ali Perišić ipak mora imati prednost, a ne volim Perišića desno nego želim da je lijevo. Oršić u tandemu sa Petkovićem je dokazano dobro kombinacija.

A niš, čekamo, gledamo i navijamo :slight_smile:

Livaja bi trebao igrati od prve minute.

2 Likeova

Vezaši. Pojma nemaju :slight_smile:

1 Like

Ovo je sada dobro za Hrvatsku, samo moraju da pobede danas Kanadu i posle da ne izgube od Belgije. velike šanse imaju da prođu. Samo da ne kiksnu danas protiv Kanade, ali mislim da neće.