WP post kao blokovi na index stranici

Pozdrav svima. Poceo sam s izradom svoje teme i zanima me kako se napravi da se postovi na index stranici prikazuju kao blokovi.

skinuo sam ovu temu i gledao kod no nije mi bilo jasno bas, jel se to radi preko css-a ili kako?

odrediš fiksnu širinu i visinu pojedinog posta putem css-a

[quote=“mrga_cro”]Pozdrav svima. Poceo sam s izradom svoje teme i zanima me kako se napravi da se postovi na index stranici prikazuju kao blokovi.

skinuo sam ovu temu i gledao kod no nije mi bilo jasno bas, jel se to radi preko css-a ili kako?[/quote]

Kratko i jasno “Da!”.

Kod koji “proizvodi” taj jedan box:

<span class="syntaxhtml"><br /><div&nbsp;class="image"&nbsp;id="image-<span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;the_ID</span><span class="syntaxkeyword">();&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span>"><br /><h3><a&nbsp;href="<span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;the_permalink</span><span class="syntaxkeyword">()&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span>"&nbsp;rel="bookmark"&nbsp;title="Read&nbsp;More...&nbsp;::&nbsp;Click&nbsp;here&nbsp;to&nbsp;read&nbsp;<span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;the_title</span><span class="syntaxkeyword">();&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span>"><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;the_title</span><span class="syntaxkeyword">();&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span></a></h3><span><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;comments_popup_link</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'0'</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxstring">'1'</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxstring">'%'</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span></span><br /><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">if&nbsp;(</span><span class="syntaxdefault">function_exists</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'get_the_image_link'</span><span class="syntaxkeyword">))&nbsp;{&nbsp;echo&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">get_the_image_link</span><span class="syntaxkeyword">(array(</span><span class="syntaxstring">'Tips2'</span><span class="syntaxkeyword">,</span><span class="syntaxstring">'Tips2'</span><span class="syntaxkeyword">),</span><span class="syntaxstring">'thumbnail'</span><span class="syntaxkeyword">,</span><span class="syntaxstring">'http://farm4.static.flickr.com/3127/2531119093_86f6e22283_m.jpg'</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;}&nbsp;else&nbsp;{&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">the_content_rss</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'...'</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">FALSE</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxstring">'<br />'</span><span class="syntaxkeyword">,&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">30</span><span class="syntaxkeyword">);&nbsp;}&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?><br /></span><div&nbsp;class="clear"></div><br /><div&nbsp;class="ratings"><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">if(</span><span class="syntaxdefault">function_exists</span><span class="syntaxkeyword">(</span><span class="syntaxstring">'the_ratings'</span><span class="syntaxkeyword">))&nbsp;{&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">the_ratings</span><span class="syntaxkeyword">();&nbsp;}&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?></span></div><br /></div><!--&nbsp;Item&nbsp;Div&nbsp;--><br /><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">endwhile;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?><br /></span><div&nbsp;class="clear"></div><br /></div><br /><span class="syntaxdefault"><?php&nbsp;</span><span class="syntaxkeyword">endif;&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">?><br /></span></div></span>

a ovo ti je css:

[HTML]
.image{float:left;padding:10px 0px 10px 10px;background:#111111 url(images/bgr-image.png) repeat-x;width:170px;height:185px;-moz-border-radius: 6px;-webkit-border-radius: 6px;margin:0 15px 20px 0;border:0px solid #999999;}
.image span{float:right;font-size:11px;padding:3px 5px 0 0;color:#fff;width:10px;font-weight:bold;}
.image span a:link{float:right;font-size:10px;padding:3px 5px 0 0;color:#666;font-weight:bold;}
.image span a:active{float:right;font-size:10px;padding:3px 5px 0 0;color:#666;}
.image span a:hover{float:right;font-size:10px;padding:3px 5px 0 0;color:#ddd;}
.image img{padding:10px 0 10px 0;width:160px;height:110px;}
.ratings img{padding:10px 0 10px 0;width:12px;height:12px;}
.ratings {clear:both;display:block;}
.image h3{margin:0;padding:0;font-size:11px;display:inline;float:left;width:150px;height:30px;text-transform:uppercase;overflow:visible;}
.image h3 a:link{font-size:11px;color:#fff;font-weight:bold;margin:0;padding:4px 0 0 0;float:left;text-transform:uppercase;}
.image h3 a:visited{font-size:11px;color:#eee;font-weight:bold;margin:0;padding:4px 0 0 0;float:left;}
.image h3 a:hover{font-size:11px;color:#ddd;font-weight:bold;margin:0;padding:4px 0 0 0;float:left;}
.image h3 a:active{font-size:11px;color:#ddd;font-weight:bold;margin:0;padding:4px 0 0 0;float:left;}
.image p{font-size:11px;clear:both;}
[/HTML]

Hvala. Moze li se to jednostavnije, ili je ovo najjednostavniji nacin?

Koji dio ti nije jednostavan? CSS ili php?

PHP kod radi to da nece ubaciti rijeci na index nego sliku, proucio sam kod koji se nalazi u njegovoj funkciji bas, mene zanima ako zelim napraviti da taj box bude veci te da ima i sliku i kratki opis prije nego u ubacim read more tag, onda to mjenjam u css-u , a sto bih trebao u php-u napraviti. Ovo me sve zanima trenutno jer cu sve raditi na novo.

U onom dijelu u kojem hoćeš da ti se pokaže dio teksta ubaciš template tag the_excerpt()

http://codex.wordpress.org/Template_Tags/the_excerpt

inače ako te zanima WP najbolje ti je krenuti od:
http://codex.wordpress.org/Main_Page
ili za popis template tagova koje koristiš u temi:
http://codex.wordpress.org/Template_Tags/
, a za popis funkcija i njihovo značenje:
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja