Xampp error - molim pomoć

bok,

nakon uspješne instalacije xampp-a , ja nadalje pratim upute
sa njihove web stranice i kad dođem do koraka gdje trebam kliknuti
phpMyAdmin javlja se ova greška :

http://slike.hr/slike/1_b478f.jpg.html

kako to ispraviti ?

hvala :zhuja:

Jel MySQL pokrenut?
Provjeri u config fajlu od phpMyAdmina server, username i password i uvjeri se da je isti kao i što si naveo kod instalacije MySQL-a. Defaultno ti je korisnik root bez šifre ukoliko si samo bezveze klikao next.
Server bi ti trebao biti localhost.

[quote=“Kečko”]Jel MySQL pokrenut?
Provjeri u config fajlu od phpMyAdmina server, username i password i uvjeri se da je isti kao i što si naveo kod instalacije MySQL-a. Defaultno ti je korisnik root bez šifre ukoliko si samo bezveze klikao next.
Server bi ti trebao biti localhost.[/quote]

sada sam izbrisao i ponovo instalirao xampp ali me nigdje ne traži da upišem pass and username… jedino što sam sada uočio da port potrebam za mysql se već
koristi i da nemre instalirati mysql… kaj da sada napravim ? inače javlja istu grešku.

hvala

Da nisi instalirao MySQL server još prije posebno (ne kroz xamp) pa ti je on već pokrenut?
Vidi koji program ti koristi koristi taj port, defaultni za mysql je 3306…

[quote=“Kečko”]Da nisi instalirao MySQL server još prije posebno (ne kroz xamp) pa ti je on već pokrenut?
Vidi koji program ti koristi koristi taj port, defaultni za mysql je 3306…[/quote]

bio je instaliran posebno već prije pa sam ga izbrisao skroz ali opet ne rješava problem nažalost… :krele:
pa sam još testirao port na web stranici : http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
i javlja : Port 3306 is closed on XXX.XXX.XXX.XXX

pa pretpostavljam da je ipak port slobodan ?

kaj da sada radim ? dali ja moram upisati password za server ?
a username je root…

hvala

[quote=“chief_wolfinjo”]bio je instaliran posebno već prije pa sam ga izbrisao skroz ali opet ne rješava problem nažalost… :krele:
pa sam još testirao port na web stranici : http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
i javlja : Port 3306 is closed on XXX.XXX.XXX.XXX

pa pretpostavljam da je ipak port slobodan ?

kaj da sada radim ? dali ja moram upisati password za server ?
a username je root…

hvala[/quote]

Ne možeš sa time to isprobavati. Ovo je nešto drugo i provjerava dali se može pristupiti portu izvana.
odi na start pa run upiši cmd i unutra tipkaj

netstat -aon | findstr :3306

Ako dobiješ bilo kakav rezultat javi tu pa ću ti reči dalje ako nećeš moći sam, uglavnom, sljedeće bi bilo potrebno upisati tasklist i locirati PID koji koristi taj port, tasklist vraća ime izvršne datoteke, pa je onda lako zaključiti o kojoj se aplikaciji radi.

tasklist | findstr PID

gdje PID zamjeniš sa onim koji si dobio prije

[quote=“Kečko”]Ne možeš sa time to isprobavati. Ovo je nešto drugo i provjerava dali se može pristupiti portu izvana.
odi na start pa run upiši cmd i unutra tipkaj

netstat -aon | findstr :3306

Ako dobiješ bilo kakav rezultat javi tu pa ću ti reči dalje ako nećeš moći sam, uglavnom, sljedeće bi bilo potrebno upisati tasklist i locirati PID koji koristi taj port, tasklist vraća ime izvršne datoteke, pa je onda lako zaključiti o kojoj se aplikaciji radi.

tasklist | findstr PID

gdje PID zamjeniš sa onim koji si dobio prije[/quote]

uspio sam rješiti problem. sada radi sve ok i instalirao sam wordpress.

e sada molim te reci mi kako ući u admin panel od wordpressa ?

hvala

localhost/wp-admin

tnx… baš sam sada htio napisati da sam skužio…

nego imam još jedno pitanje, sve izmjene koje ja napravim, dodam plugins
itd… dali se to automatski spremi meni u fodler od xampp-a ili što trebam
napraviti da sve izmjene spremim i da kada napravim sve što želim da mogu
uploadati na hosting ? znači da ne izgubim ono kaj sam napravio.

hvala

sve sto izmjenis u wordpress-u se sprema u mysql bazu, i ako zelis site sa localhosta prebaciti na web, morati ces ftp-om uploadati kompletan folder od site-a sa svog kompa, ali i prebaciti mysql bazu.

Najjednostavnije ti je preko phpmyadmina napraviti backup baze, i onda samo restore na web hosting i to je to.

[quote="’<[cyber"]>]sve sto izmjenis u wordpress-u se sprema u mysql bazu, i ako zelis site sa localhosta prebaciti na web, morati ces ftp-om uploadati kompletan folder od site-a sa svog kompa, ali i prebaciti mysql bazu.

Najjednostavnije ti je preko phpmyadmina napraviti backup baze, i onda samo restore na web hosting i to je to.[/quote]

ok. hvala :bljesak:

Aj kad tema već postoji, pa da se nadovežem jer imam sličan problem…

Početnik sam u ovome pa mi nije jasno sve o čemu govorite, ali uglavnom treba mi phpmyadmin, koji bi se trebao nalaziti na localhost/phpmyadmin

Instalirao sam xampp, pokrenuo Apache i MySql, oni su sad ‘running’.

Napravio sam onaj config.inc.php file koji se nalazi u folderu htdocs/phpmyadmin

Nisam u njemu ništa mijenjao jer ne znam što treba.

Kad odem u localhost/phpmyadmin javi mi

"Pogreška
MySQL je poručio:

#1045 - Access denied for user ‘root’@‘localhost’ (using password: NO)

Povezivanje kontrolnih korisnika na način kako je definirano u vašoj konfiguraciji nije uspjelo.
phpMyAdmin pokušao je uspostaviti vezu s MySQL poslužiteljem, ali je poslužitelj odbio povezivanje. U datoteci config.inc.php provjerite naziv računala, korisničko ime i lozinku, te provjerite da se odgovaraju podacima koje vam je dao administrator MySQL poslužitelja."

Molim za pomoć.

Hvala unaprijed…

Prodajem bazu podataka svih tvrtki i obrta u hrvatskoj 30 000 kn:-)