Yoda Amazon Project

Projekt nema nikakve veze sa Star Wars-om :slight_smile:

Već sam neko vrijeme razmišljam da napravim neki uspješan amazon affiliate site ali nikako nisam mogao uhvatiti vremena od glavnog projekta sve do sad! Kako je ova korona utjecala na to da je održavanje sastanaka i putovanje ograničeno imam malko viška slobodnog vremena koje bi bolje uložio u novi projekt nego gledanje serija na Netflixu.

Također sam motiviran aktivnostima i “guide-ovima” članova te i ja želim podijeliti svoja iskustva i znanja koje sam stekao na ovom forumu ali i izvan njega.

Let’s start :slight_smile:

Konkurencija je stvarno hard core i to mi daje poticaj za natjecanjem ali i mogućnosti velikih zarada.

Na projektu prvih 3-6 mjeseci osim objave članaka neplaniram ništa raditi.
Mislim utrošiti vrijeme da strukturu sajta, izgled i sve to postavim na noge od samog starta tako da kasnije izmjene neće biti potrebne.

Cilj: Prodati projekt za 100 000$

Koncept:

Main web:
Voćarna

Micro niche webs:
Dinje
Jagode
Kruške
Mango
Ananas

Trenutna investicija:

Domene x 6 = 78 USD
Hosting x 6 = 180 USD
Logo x6 = 100 USD$

Ideja za Logo je košara puna voća - lubenice,dinje (drugi sajtovi)
Za web koji prikazuje lubenicu ona će biti istaknuta u košari punoj ostalog voća. Ista logika će se primjeniti za sve sajtove.

Tema: 60 $ - premium tema baš za moj web
S obzirom da svi sajtovi pripadaju istom “rodu- voće”; lubenice sajt mogu prekopirati na ostale (dinje,jagode) uz minimalne izmjene.

Plugins:
Zasad od instaliranih imam samo Yoast SEO a, za dalje ću vidjeti da instaliram samo neophodne plugine.

Pisac:
Tu sam prošao odlično jer zbog veličine projekta i posla sam u odličnoj pregovaračkoj situaciji te sam dobio izvornog i iskusnog pisca za članke. Ženska je profesorica i posjeduje sve moguće certificate, označena kao talent na upworku, radila je u mojoj niche i poslala mi je drive s napisanih 100+ članaka. Sviđa stil pisanja jer je zanimljivo za čitatelje a optimizirano i za Google.
S obzirom da će mi trebati za najmanje 150 članaka 1000-1500 riječi uspio sam prepoloviti cijenu na 1$/100 riječi

Naravno bit će potrebno dosta vremena da se napisu svi ti članci tako da ćemo ići web po web a, pregovaram i s ostalim piscima samo ću vidjeti jel mi bolje mješati stilove ili da imam za sve isto.

Ne žuri mi se :slight_smile:

Društvene mreže:

Neplaniram zasad davati veliku pažnju na društvene mreže osim zauzeti “premium” user name-ove koji mi idu uz domenu, postaviti logo,bannere i tjt.

Grafički dizajn:
Za svaki članak ću imati dizajniranu “featured” sliku.
2 USD x slici ( U bulku)

Držite :crossed_fingers:

6 Likeova

Imal zenska mjesta za jos pisanja?

Javi ako ti treba premium Yoast SEO ili bilo što od premium pluginova, imam ih većinu :slight_smile:

2 Likeova

Jedna mala digresija,lubenica i dinja nisu voce nego povrce :slight_smile:

2 Likeova

Super! :ok_hand: Svaka cast!

@steelmaiden, jes da je po pravilniku bila kao prijava do kraja januara, al puj pike ne vazi se, vanredno je stanje, korona (eto nam izgovora), ionako niko nije bas zapeo s projektom do sad, oduzice se ovaj challenge jos…Elem jel mozes molim te ovaj toopik da prebacis na niche challenge kategoriju, ako se Yoda slaze?

1 Like

javljam se u inbox :slight_smile:

hahahahaha sreća da neradim sajt o tome jer nebi dobro prošlo :joy:

Bit će ako ispunim cilj :slight_smile:

A kakav challange? :smiley:

https://wmforum.geek.hr/c/niche-challenge/51

Nice! Pogledam kasnije detaljno ali generalno sam za :slight_smile:

1 Like