YouTube is Dead!?

Evo i mene u temi.
Mozda i moze da zazivi taj bit.tube,ali ne znam da li vredi prebacivati snimke sa YT na njega i da li je to uopste dozvoljeno od strane YT?

Ma nisu to snimci od youtuba pa da trazim dozvolu,ima opcija na bit.tube za prebacivanje.Youtub je prokockao poverenje za milione ljudi i vecina youtube pocinje da koristi za spamovanje i reklamiranje afilate linkova.Jedino seo optimizacija moze da zeza pa da mi ukloni dobro kotirane video snimke…tako da gledam neke skart kanale bez monetizacije da sa njih prebacim a gledam i ove opcije sto postoje ovde https://bittubeapp.com/

Sto znaci ovo Monetize your time while web browsing anywhere. ? Vise nisu samo video platforma nego i kada posjecujes web stranice bez videa dobivas coine?

Prosiruju se.Instalira se u chrome ili skine app i onda se rudari dok se surfuje.

I opterecuje komp. Ako ti komp nije predvidje za rudarenje pozdravis se sa njim kroz koji mesec.
Skoro udjoh na neki movie sajt i pita me da li pristajem da koriste moj komp za rudarenje, ja naravno ne prihvatim, i bas udjem da vidim desava li se sta a ono CPU na 99%…I da ga ostavim tako 2 sata koliko traje film dovidjenja.

Ima slicna platforma d.tube ista fora kao i ovo. Samo sto koliko sam video ima vise pregleda. Takodje postoji i rumble.com koji placa za preglede.

Kod mene se ugasi,zato i naglasim da je ceo ovaj sajt rudarenje i trosenje struje…

Koristio sam servis kao sto sam pisao. Video pušten na youtube-u mi je trošio više procesor i memoriju, nego ako isti video pustim preko bit.tube sajta.

Oni to rade na sledeći nacin. U jednom blok-u se napravi 450 coin-a. Oni to sve ne daju rudarima kao ostali nego veći deo podele korisnicima koji postavljaju i dele video. Primer 100 coin-a ide rudarima, 50 njima za servere i ostale troškove, a 300 podele na kreatore i gledaoce. Više kreatora i gledalaca manje se coin-a dobije jer se uvek izrudari po bloku sličan broj coin-a.

Otprilike na 1000 pregleda koliko se koina dobije i kolika je zarada.Onda po toj logici

“Više kreatora i gledalaca manje se coin-a dobije”

U buducnosti ce po tome posto ce biti mnogo vise korisnika i gledalaca zarada biti manja :thinking: ispada da buducnost tu i nije svetla.

Ne zarađuje se na pregledima nego na količini odgledanih sati.

Trenutno za 24h pregleda kreator dobija 3.2 coin-a, a gledalac 1.75. A u septembru je bilo kreator 24 coin-a, a gledalac 8.

Po njima veca poseta, veca vrednost coin-a.

Ali su sami sebe demantovali,jer je verovatno veca poseta a manja zarada od coina jer se sada po tvom pisanju koji znas i pises iz iskustva,vidi da se dobija manje coina nego u septembru za 24h pregleda a verujem i da imaju sada dosta vise korisnika.Treba onda to sto pre raditi dok je koliko toliko jos isplativo.

Meni se ne da s time zafrkavati, kao content creator je pretesko, jedino kao viewer nista drugo.

Zainteresovali ste me.
Taj WALLET koji se dobije pri postavljanju videa me zanima.
Kako to funkcionise?Da li ja mogu posle sa njega unovciti coine ili prebaciti na neki drugi?

Ne dobija se wallet sa videom nego sa accountom. Sve zaradeno moras cekati 7 dana (mislim da nije vise), dok njihov bot sto god da je provjeri jeli bilo nekih problema tipa varanja da si gledao sam svoj video, botovi, proxy i vpn ne mozes koristiti (ustvari mislim da mozes, ali neces dobiti nikakvu zaradu gledajuci svoje klipove sa proxya i vpna).

Malo ces zaraditi kao viewer jer onda moras gledati 24/7 da bi nesto zaradio i to sitno a koliko ces za to vreme struje potrositi i opteretiti masinu.

Slabo tu nesto ima zarade.
Gledam i ovi kvalitetniji snimci se veoma malo gledaju.
Tesko da oni mogu uzdrmati YT,mogu ga samo zagolicati.

Ne mogu oni zagolicati niti prave YouTubere s ovog Foruma. :smile: :o:

Znam, znam i to da da nemozes ni gledat video 24/7 jer ce ti se priznati samo nekoliko sati. Cak sam citao nesto da mjenjaju platformu tj i dalje ce ostati video platforma, ali ce cijeli sajt biti kao facebook tako nekako.

Nema edit, evo jos gora stvar http://prntscr.com/m6md6m

Nisam ni zapoceo sa njima jer nemam gde da ih postavim a i nije kao youtube i sl video sajtovi da bude brzo prvi na google trazilici i da ga gledaoci tako nalaze.Mislim i da ce ovaj sajt biti brzo na crnoj listi antivirusa jer nema obavestenje da se rudari kada se gleda video…

Sada sam bas gledao, kada sam samo na tome sajtu (na laptopu sam pa je cpu slabiji), ali nekad potegne i do 67% cpua, a upload nekada skace na 88kb/s…