Youtube monetizacija i saradnja

Imam nekoliko monetizovanih kanala koji nisu aktivni jer me mrzi raditi a i nemam ideje.Ako neko ima ideju ili svoje originalne klipove koji postuju sva ona silna pravila youtub-a i zeli da zaradjuje preko youtuba,neka se javi.Klipovi moraju biti originalni,jer ce izgubiti kanal monetizaciju ako nisu originalni.

0 Likes

Koliko trebaju biti dugi klipovi i koliko plaćaš za svaki koji se dostavi ?

Ako te mrzi raditi i nemaš ideja, pretpostavljam da imaš novca da možeš platiti video produkciju.

1 Like

Nisi razumeo, on hoce klipove koje ce da postavi na svoj kanal i da deli zaradu. Prakticno hoce da zaradi a da ne ulozi $. Jako dobar plan, ali za njega a ne onog koji ima klipove :slight_smile:

0 Likes

Plus što je pitanje jesu li ti kanali uopće monetizirani? :thinking:
To je možda bilo nekad, ali danas su nova pravila, pogotovo ako:

:o:

0 Likes

Klipovi trebaju biti dugacki preko 40 sekundi jer je tada placena odgledana cela reklama.

Ma monetizovani su i povezani na adsense a stoje jako malo aktivni a i nemam toliko para za produkcije,nego bolje je ovako da neko postavi svoje snimke,reklamira gde hoce i podelimo zaradu jer je moj kanal a njegovi snimci.

Naravno da hocu da zaradim jer je danas bogatstvo imati monetizovan kanal koji cu uloziti.Onaj ciji su klipovi moze da lupi copy strike kad god zeli,pa da zarada na te klipove mora da se deli,tako da je dobar plan i za onog koji ima klipove kvalitetne.

Smes da se kladis :blush:

Imam i na youtube i na Dailymotionu klipove pa mi je to puno posla za jos kanala praviti video snimke.
Inace pre par godina je skoro stala zarada na youtube pa sam video snimke tada sa jednog kanala prebacio na Dailymotion ali moje kanale nisu demonetizovali jer nisam tada a i ne krsim ni sada pravila.

Ko bude hteo imace administratorski status na adsense zbog uvida u klikove i preglede i preko teamviver-a imace pregled na kanalu.

0 Likes

Ako je pravo bogatstvo 150$ onda si u pravu. Evo ja cu svakome kome treba da nadjem monetizovan kanal za kupovinu.

1 Like

Sa monetizovanim kanalima i stranim pregledima ljudi zaradjuju jako mnogo i monetizovani kanali su trazeni i zato je pravo bogatstvo :wink:.

Nadji ako mozes niko ti ne brani,samo da se ljudi ne prevare pa im ukinu monetizaciju jer je kanal imao sumnjivu proslost :wink: Ja vec imam par ponuda za saradnju pola pola koju nudim besplatno,pa pola pola zaradu na kraju delimo ,moze i adsense nalog od vlasnika video klipova.

Nego sto si se toliko uznemirio i podmeces mi nogu? Fali ti mozda monetizovan kanal,hoces da ti uslikam da se prisetis kako je to nekada izgledalo :grinning: ono zeleni dolar :joy:

Cak moze i vise ljudi na kanalu,pa vidim ko koliko zaradi na video statistici i posaljem mu na paypal kada meni posalju na adsense,sve se mozemo dogovoriti :wink:

Sad imaju i non skip oglasi za sve kanale,CPM poceo da raste polako,prosla zima :grinning:

U ovoj ponudi najvise ja rizikujem,jer mogu da izgubim monetizaciju zbog nekog klipa,tako da cu morati paziti koje klipove mogu dodati na kanal.

0 Likes

Da mi treba kanal imao bih ga u roku od 15 min, a tebi zelim puno uspeha (bez kurtoazije).
Ako stvarno ima onih koji nisu sposobni da nabave nalog, onda ih treba sisati i samo napred.

1 Like

Za veliku vecinu nije lako a i veliko je pitanje sta postavljati,pogotovo za ljude koji nisu iskusni pa postavljaju video klipove koji krse sadasnja najnovija extra stroga pravila,tako da je danas na youtube skoro pa nemoguca misija biti jutjuber,jer je sve poostreno i ovo moje nije nikakvo sisanje jer je sve dzabe,i ovako ne zaradjuju nista na youtube.

Ako im vise godi tvoja ponuda eto neka te kontaktiraju.

0 Likes

Ovde nema moje ponude, ja se ne bavim prodajom YT kanala.
Ako prate pravila kod tebe ne vidim razlog zasto ne bi i na svom kanalu.
Proverio sam, cena praznih kanala sa monetizacijom je od 220 do 270$.

0 Likes

Zato sto nemaju 1000 subsa i 4000h i ne moraju cekati mesecima,pa cak citam i godinama,neki cekaju od kraja 2017 na monetizaciju.

Ja ljudima koji nemaju takve kanale a imaju ideje i originalne klipove nudim saradnju.

Ti koji imaju te prazne kanale su uigrani.Imaju spremne video klipove,subse i minute koje su nabudzili preko reklamiranja negde,pa su obrisali te verovatno kvalitetne video klipove kada su monetizovani,jer da nisu kvalitetni klipovi ne bi bili monetizovani,kada se udje u program monetizacije treba samo paziti na strajkove i sadrzaj trece strane jer ako ima i jedan najobicniji sadrzaj trece strane ukidaju monetizaciju vrlo brzo,zuti dolar je posebna prica jer se dobija na video zbog slucajne psovke.Sada cesto youtube radi proveru subsa i ukida monetizaciju kada vidi fake subse koje spusti ispod 1000.

Evo danas smo dobili poruke na kanalu da i par sekundi obuhvata content id ili sadrzaj trece strane i ne moze se unovcavati taj video.Pre toga je bilo do 25 sekundi bez opomene a pre toga do 35 sekundi bez opomene,pa su ljudi zbog toga ranije mogli raditi kompilacije i zaraditi.

0 Likes

Svi kanali čije videe si prebacio na Dailymotion (kako si i sam gore napisao) sigurno nemaju monetizaciju ako nema videa na njima. :blush: I imat’ će je opet - nikada.

A koliko si ozbiljan pokazuje i to da nigdje niti ne spominješ, još manje uvjetuješ postavljanje videa da budu iz nekog nichea? Dakle, svejedno je jeli snimate kuharske recepte, animirane filmove ili sportski prilog, nema veze, javite se Novitetu i on će sve to zamutiti kako treba. :smile:

bang
Ako na nekom od tih kanala i imaš monetizaciju, samo je pitanje vremena do kada, a samo ti znaš zašto uopće pišeš ovo sve? :o:

1 Like

Te godine je bila monetizacija ali je bila losa zarada,pa sam prebacio video snimke na dailymotion je je cpm bio 2$ naspram youtube cpm koji je bio skoro pa nista.Prebacio sam na dailymotion ali su video snimci ostali i na youtube ali ih nisam nigde postavljao i reklamirao jer je na youtube bila tada mizerna zarada,dosta manja nego sada,to svako zna za taj april 2017 kada je stala zarada svima 3 meseca.

Pisem jer nemam ideja,mrzi me da postavljam klipove,jer vec imam jedan kanal gde postavljam redovno i na dailymotion pa onda pratim cpm pa gde je veci to reklamiram…sada je dailymotion propast sa cpm.

To si dobro objasnio za nisu jer kod mene moze zajedno i kuvanje i sportski prilog,pa neka gleda ko sta hoce.Nemam ja jedan neaktivan sa monetizacijom nego vise i imaju par video snimaka.

To jeste i to se nikada ne zna kada mogu ukinuti.

0 Likes

Evo primera kako se spoji lepo i korisno.Napravio sam dogovor sa covekom koji popravlja tehnicke aparate i koji ce do odredjenog dela snimati i objasnjavati popravku i mane i kvarove odredjenog proizvoda a usput sebe reklamirati.Sva zarada ide meni jer je on tako hteo,zbog toga sto ce imati dobru reklamu preko mojih FB stranica i sajtova.Ceo kanal ce biti samo sa njegovim snimcima i nece biti “mesano meso” :grinning: ako zbog ovog ukinu monetizaciju neka idu u m…

0 Likes

Posto kanali nisu bili dugo aktivni,verovatno nema ni poseta.
Mogu i ja ponuditi saradnju ozbiljnim autorima koji zele deliti zaradu s tim sto ce kod mene odmah zaradjivati.
Naravno video mora biti originalan i autor bi mi pismeno morao garantovati da je video njegovo autorsko delo.

Evo primera kako izgleda zarada ne nekom novo-postavljenom klipu.

0 Likes

Ima poseta i sada jako male zarade,jer su video snimci bili gledani i to su tutorijali tipa kako instalirati…i to se uvek gleda pomalo.

0 Likes

Trenutno sam ugovorio za oba kanala drugi jedna zenska osoba prikazuje kako se treba sminkati.Nemojte mi slati poruke jer nemam trenutno slobodnih kanala za saradnju.

0 Likes

Posto kazes da nemas vise slobodnih kanala,kod mene je slobodno.
Precizno trazim nekoga ko se bavi konstrukcijom necega u vezi elektronike,ali nije prioritet.
Nesto tipa uradi sam,a da naravno sve to bude lepo snimljeno.

0 Likes

Poslao sam poruke svima koji su meni poslali poruke na ovom forumu,na fb i preko sajta,da zele da postavljaju video snimke,da procitaju ovaj tvoj komentar i da te kontaktiraju.

2 Likes

Hvala puno.
Cenim tvoj gest.

0 Likes