Youtube Networks Partnership - zarada

Molio bi ljude koji zarađuju preko nekog od Networks Partnership na Youtubeu (Machinima, Fullscreen, MakerGen i sl.) da malo opišu kako to ide i kolika je zarada, kako se isplaćuje i kakva je situacija sa copyrightom (da li kao član tih networka imate automatski prava na korištenje nekih videa).

Ja imam trenutno 2 kanala na Youtubeu i koristin adsense. Zarada je bila za 100t pregleda oko 100eura, a imao sam i preko 300eura za oko 220t gledanja (govorim o dnevnom prometu).

Malo sam slabiji sa Eng. pa mi je teško prokužiti kako to sve funkcionira.

Hmm… nisam ni znala za ovo :slight_smile: Malo sam proguglala i našla ovaj video, Top Network Partnership za 2015 i uslovi… Doduše, ne kontam sve ovo, ali možda ti može pomoći. A i mene zanima kako ovo funkcionira s obzirom da imam jedan kanal sa preko 1000 subs, ali nije neki gaming kanal ili slično.

https://youtu.be/v-17uuwyrns


(kod mene se video se ne učitava dobro ovdje na wmforum, ton ima, ali slika crna)

U opisu videa na YT imaju linkovi na te mreže.

All Network Requirements

►Curse➜ 1000Subs + 4,000Views or Any Subs + 8,000Views
►Freedom/MGN➜ 1,000Views (Vyper) or 30,000Views (MGN)
►Machinima➜ Any Subs + 1,000Views
►MakerGen➜ Any Subs + 1,000Views
►TGN➜ Any Subs + 5000Views
►Zoomin.TV➜ Any Subs + 9000Views

I ja sam se skoro zainteresovao za ovo. Bilo bi dobro ako neko radi na području exYu kakva mu je prosečna zarada na 1.000 pregleda i sa kojom mrežom radi itd. Hvala unapred.