Youtube od danas monetizira sve vide ali ne dijeli zaradu

Nije baš tako u ovom slučaju. Ljudi su kreirali taj sadržaj u nadi da za uzvrat imaju mogočnost zarade. Ako nije u skladu sa YT pravilima, ok, onda neće zarađivati ni korisnici ni YT. Ovako je ispalo da korisnici ne mogu, a YT je uzeo taj sadržaj sebi i zarađuje na njemu.

Karikiram: Imaš državu koja daje zemljište (YT daje platformu).
Ti na tom zemljištu napraviš apartmane u nadi da ćeš primati turiste i imati 70% a državi daješ 30% za zemljište.

  • Napraviš apartmane, država promijeni pravila i kaže, više ne možeš iznajmljivati apartmane jer su loši. Mogu se iznajmljivati samo luksuzni.
  • Prođe dvije godine, ti vidiš turiste u tim apartmanima. Ideš se raspitati što je bilo, vidiš došao mail, država promijenila pravila u kojima piše da je slobodna koristiti sve apartmane u svoje svrhe.
1 Like

Prljavo. Imaju hebenu bazu i rade sad sto im je volja. Imati ce i tuzbe, al i dalje ce biti u dalekom plusu.
Zanimljivo je da neki veliki kanali za djecu imaju monetizaciju kao Blipi za kojega znaju sva djeca od 2 godine na dalje…

Glupost. Dakle ako neko kaže za gugl pretragu ič loše, to je isključivo zato jer ima beskorisnu stranicu? Moraš biti organičen da bi to isključivo tako shvatio. Bez obzira na sve moje sajtove velim da je gugl daleko od toga da uvijek daje najbolje od onog što se traži. Ne velim da je loš, čak je baš baš daleko ispred konkurencije, no velim da ima masu prostora za napredovanje, da su se neke stvari pokvarile kod njih, i da imaju masu po meni neprihvatljivih propusta.

Garantujem da mnogo više pretraga od ostalih ja radih, što za sajtove svoje, tuđe, što ko korisnik. garantujem da imam širu sliku šta i kako rangira i koliko propusta imaju. i to ne samo na engleskom i našem no i na još nekim jezicima. već sam napisao neke stvari koje su neprihvatljive da rangiraju i neke da ne rangiraju, a većina toga nema veze sa mojim sajtovima.

radi prilično dobro nema sumnje u to.

ne tjera te niko ni hljeb da jedeš, pa ipak država reguliše cijenu hljeba. kakva je to rečenica niko te ne tjera da koristiš gugl? naravno da moraš koristiti gugl

tačno, njima jeste u cilju kvalitetna pretraga jer im je to primarni izvor zarade. samo kvalitetan pretraživač nikada ne bi davao po miliona milion posjete ovome što smo ovdje diskutovali Amazon affiliate listing sajtovi

i nije to jedini primjer i ni jedini način na koji su ljudi izmanipulisali gugl. i nije to da traje par dana pa skontaju no to traje mjesecima. no šta gođ ja ovdje napisao ti ćeš misliti da sam ja kivan na gugl zbog mojih sajtova, ja ću misliti da ti veze nemaš šta sve i kako rangira na guglu, tako da je besmisleno u dublju dubinu da idem.

kod mene je raj za drkoše, samo reklame u sidebaru i ništa više, nema popapova, nema redirekcija, čist plejer.

da da istina, napredovali su lijepo u odnosu na prije deset godina

sad baš kvalitet sadržaja. ljudi živi u ogromnoj zabludi oko toga. toni sajtova kad dodaju dobru redirekciju odjednom im skoči kvalitet članaka. njujork tajms je najstručniji za madrace. forumi ne postoje. pinterest ispred linkovanih članaka. preveden mas spam sadržaj mašinski (dakle đoka) sa raznih sajtova rangira za masu stvari. kopiran sadržaj koji rangira. spamdeks, redirekcije na cpa ofere. snipeti. lokalni upiti oko korone vode na australijske med info stranice… ma u suštini nebitno.

ja evo već godinu dana planiram početi sa adult sajtovima … jesu li banneri sa neke mreže ili vode direktno na tvoj cpa offer? kakva je zarada na 1000 posjeta sa googlea

google nije što je bio prije 10 godina … prije 10 godina su imali stručnije ljude u nekim odjeljenjima ali je algoritam bolji sada nego prije 10 godina

sve to što si nabrojao je bilo 10 puta gore prije 10 godina

A dje ja velim da je bolji gugl bio prije deset godina no sad?

U pravu je Anja. Forum osim ako ga izricito ne trazis neces skoro dobiti nikad. Logicno je traziti neke rezultate sa foruma nekad iako nisu strucni.

Domaci web je isto katastrofalan, ne znam jel neko primjetio ali za mali milion pretraga sada rangiraju automatski prevedene ruske i ukrajinske stranice. Pa za neki gradjevinski pojam dobijam ruski autotranslate umjesto recimo forum.hr, a na forum.hr ima dosta ljudi koji znaju sta pisu…

Snippeti i auto odgovori su posebna prica. Moj jedan sajt je bukvalno unisten kad su uveli poredjenja na Googleu. Znaci kucas proizvod 1 vs proizvod 2 i dobijes na USA rezultatima odmah njihovu uporednu tabelu, ko ce kliknut na rezultat…

Nema tu kraja samo je pitanje kad ce sta doci na red…

Ne hvala. Probao.

Nije ti dobra usporedba.
Usporedba je da imas u koncesiji apartmane, ti radis prodaju i marketing i onda drzava pobere sve.

Da se stavlja samo kvalitetan sadrzaj: muzika, filmovi, propovijexi, tutoriali, vijesti.

Onda bi bilo drukcije.

Ok, ali ako se ne stavlja kvalitetan sadrzaj, zašto je onda YT uzeo sebi ovaj drugi a nije njegov vlasnik?

ja samo potvrđujem tvoju konstataciju, a to je potvrdio i čovjek iz popadsa koji je razvio google bypass za njihove ad experience reviewere

Prolazi mi nešto kroz glavu sada - ako je sav pogodan sadržaj monetizovan, to znači da YT možda više neće “naginjati” ka partnerskim videima i time izbacivati male kanale iz trke. Čak štaviše, mogli bi dati veći reach manjima jer svakako uzimaju cijeli kolač. Možda dobar momenat za početi od 0 na YT

1 Like

Neće davati veći doseg manjim YT kanalima nego će samo forsirati ( verovatno da će biti tako) kroz algoritam te video snimke koji po njihovom mišljenu imaju kvalitet i zaslužuju veći broj prelegleda.S time i youtube kao platfrotma zarađivaće više zarade uz veći broj pregleda

A koji su to kvalitetni?
Šuć muć, điber me ostavio, a ja pijem u kafani.:grin::grin::grin:

Sad zezancija, ali bit će vjerojatno najgore smeće. Jer ljudi vole gledati sranja i smeće.

Šteta što nisam pisao pjesme za narodnjake, sad bi uživao negdje na suncu.:grin::grin::grin:

1 Like

evo sve ok to što su uveli te reklame… ali neka netko pojasni… kako uvedoše to da trebaš odgledati dvije reklame (jedna 5 druga 3sec) pa tek onda video/pjesmu… ‘malo’ su pretjerali

ima li kakva takva zamjena za monetizaciju youtube-a, bar da se približno zaradi, znam da ne može kao na adsensu

Opusteno. Naval da uzmu pare dok jos ru i vujece europe ne izmjenu regulativu. Bit ce im isto kao u Australiji i Turskoj.