Youtube reklame idu na zivce

Hrpa ljudi protiv adblocka a i dalje skidaju torrente, plaćaju privatne majstore za auto, bez računa i pdva, ima tu puno primjera još…

Pa da, kad na stranici zamole da se makne adblock i stranica je neka uredna i dobra(ne ko net.hr da ne možeš niš iz naslova vidjeti i pol tog se ne vidi ak imaš adblock, ak je normalna stranica sa reklamama na normalnim mjestima onda maknem adblock za tu str…

Jedan primjer gdje obavezno imam adblock je “Što mi se danas dogodilo” fb stranica, probaj kliknut na jedan link tamo pa ćeš vidjeti… hrpa reklama, ne da mi adblock blokira jer ga na jednom browseru nemam nego avira antivirus, kolko ih je da mi sve zaspamma…
A o mobu da ne govorim, 5 reklama da ni ne vidiš tekst ispod… Isto tak i stranice gdje “moraš kliknuti reklamu da bi se vidio sadržaj”… zbog takvih imam adblock, a normalne stranice stavljam na bijelu listu

evo ja npr ne koristim adblock uopce, niti na bilo koji nacin sklonjam reklame, kako i sam zivim od adsense zasto bi se pravio pametan ili bio ljubomoran na druge. I sam kliknem nekome na reklamu ako mi se svidji sadrzaj te stranici i ako oglasi nisu prenapadni i lose psotavljeni. zasto ne bi nekome donio zaradu ako mogu.

Na stranicama kojima iskace pop up i pune su reklama zadrzim se vrlo kratko i u vecini slucajeva ih vise ni ne posjetim. Za 10 eura koliko kostaju servisi poput netflixa ili nekih slicnih vise ni ne koristim torrent.Vrlo rijetko kao sto je jedan od kolega vec spomenuo da eventualno ako nesto jos nema na netu pa izgaram od zelje da pogledam sto prije :smiley:

Takodjer stranice koje rade ne legalno tj drze reklame na nedozvoljenim mjestima rado prijavim googlu …

2 Likeova

Znaci da vidimo so far kako izgleda “obrana” (ili napad?) momaka koji koriste AdBlock:

Ivek tu gore prvo udri po revenuu / osobnim kakti razlozima, na kraju bez vec iceg pametnijeg za rec po IQ. Ivek, mozda si u pravu u vezi IQ - pokusavam se spustit blize tebi da se skuzimo :wink: Spoji se jos jedan i to usporedi s placanjem PDV :smiley:

Hehe, cuda.
Daleko cete dogurati s ovakvim logikama :slight_smile:

Procitajte si od djsnow post pa mozda kaj dozivite o odnosu prema sajtevima i reklama, i kako normalna ekipa postupa s takvim stvarima.

Malo je ironično da protivnici adblocka etiketiraju korisnike adblocka kao “zaostale balkance”, kada je zapravo obrnuto. Klasični oglasi kakve vi poznajete su ionako izgubili na važnosti, a uskoro će biti prošlost, pa se treba zapitati, tko je tu zaostao? Na kraju krajeva, ljudi koji žive od oglasa (marketingaši) svojim pretjerivanjem su zapravo sami krivi za netrpeljivost korisnika prema oglasima. Pogledaj na primjer email marketing. Prije 10ak godina CTR mailova je bio 80+ %, danas možeš biti sretan ako dobiješ par posto. Ista stvar se događa s klasičnim oglasima, a pravi dokaz za ovo je pad profita AdSensa.

FYI - pred 10 godina nije postojao smartphone.

Ne kuzim poantu? IT se brzo mijenja?
Kako je rekao Laurence Fishburne u BvS (kojeg sam u kinu 2x gledao za one koji ce odma na torrente se vratit ;)) - “other breaking news - water - wet!”.

Evolucija marketinga, kao i tehnologije ce samo nastavit, slazem se klasicni (kakvi god bili) oglasi ce biti proslost, iako neznam sto tocno mogu izmislit za web, eventualno pricamo o prelazu oglasa u neki novi state kako se bude IOT sirio i mediji na TV i ostale prijemnike, vidjet cemo. Mutirat ce ali ne nestat.

Za email marketing neznam ali sjecam se mase kontroverznih dogadjaja koji su oznacili to ko spam pa vjerojatno je i to dio danasnje situacije, a opet - surferi i korisnici neta, oni krajnji, su pred 10 god bili manje upoznati s tehnologijom nego danas, manje tech-savy, mozda danas misle da mogu sami nesto si nabavit na netu ako hoce, umjesto davat email svakome. Neznam, nisam radio, ali nema to veze s AdBlock ni oglasima opet.

Citam svoje postove i pokusavam skuzit di sam rekao da je ko unazadan, rekao sam vise ono da je ekipa s adblock u najmanju ruku hrpa hipokrita - ne petljam se gdje to surfate da vas bombardiraju oglasi toliko, to se sami zapitajte, ali u sustini utjecete (vas 200 mil) na jedan u biti ekosistem i narusavate ga samo zato jer eto vam se kao neda razviti kulturu surfanja i malo istolerirat.

Sad torrenti i ostalo i u sto smo vec usli, veliki LOL to su one vrticke rasprave u principu gdje u pomanjkanju argumenata na temi pokazujemo s prstom u avion koji prolazi. Ali okej.

Ugl, mind me, sam vi blockajte i picite s tom logikom, “meni fali para” pa evo ocu konvertat par balkanca da iskopcaju adblocker, siguran sam da cu od ovog masivnog balkan CPC i par ljudi zaradit te mase hehe. Pozz

p.s. I da kazem za kraj iveku: gle nisi ti duzan nekom ako posjetis web, ili neko meni ako posjeti moj web, ali ako koristis adblocker i hoces dakle “po svojoj pravdi” cuclat neciji bandwith i trosit server resurse, onda shvati da ti je to dvolicno i da si dripac. pa nemoj vise i bok :slight_smile: Idi samo na svoje whitelabelane i rjeseno.

Evo upravo sam iskljucio adblock na 24sata.hr i gledam i ne vjerujem.
Zanima me tvoje misljenje, jel ovo u redu?
http://puu.sh/qwNyF.png

Pa naravno da sam usporedio s tim kad sigurno ne plaćaš svugdje pdv… a vjerojatno si i nekad radio na crno…
Naveo sam ti stranicu, odi pogledaj kakve reklame ima i onda reci kak otvoriti to bez adblocka? I kad svi danas koriste clickbait onda ću i ja koristit adblock i gotovo… kad stave normalne reklame ja whitelistam stranicu, kad ubace popup redirect i ostale gluposti vraćam adblock i gotovo…

Očito si se pronašao među jadnicima koji koriste clickbait i reklame preko cijelih stranica pa zato i vrijeđaš… Da nije “Što mi se danas dogodilo” tvoja stranica?

veritos upravo za takve služi adblock…

Nije mi jasno zašto onda posjećujete stranice koje vas iritiraju reklamama?? Ja kad naiđem na takvu stranicu, više se ne vraćam na nju. Ne donosim zaradu vlasniku stranice ali mu niti ne radim štetu trošenjem resursa. No većina ovdje bi se jeb*** a da im ne uđe.

1 Like

Bas tako. Jednom kada naletim vise se nikada ne vratim…

Jeste se pohvatali. Svatko ima svoje misljenje i svatko ima pravo da radi sto hoce. Ima dobrih argumenata za i protiv.

Ja sam dosad bio bez adblockera, jer mi reklame ne smetaju, cak stovise puno puta sam naletio bas na reklamama na ono sto me zanima, e sad s adblockerom to nemogu. A prednost adblockera je sto brze surfate, web je brzi ili mi se samo cini? A i moj glavni razlog je sto slusam YouTube classic muzik koja me smiri i fokusira da radim i onda mi uleti reklama za 20% glasnija i obicno je neka totalna budalestina koja me uopce ne zanima. Em mi steti za sluh, i em me svaki put kad se to dogodi, izbaci iz takta.

Eto to je moj razlog zasto sam instalirao adblocker. Osobno znadem jednu stranicu koja je pred gasenjem zbog adblockera, a stranica je ogromna sa jako puno posjeta dnevno.

Zato kaj nema toga nigdje drugdje? Nije mi problem kad su uredne reklame, sa strane, header, između 2 posta il tak neš, kad su u svojem okviru… al kad na mjesto za 90600 il koji već stavi 300600 stranica se počne raspadati u kodu i naravno da ću blokirat reklame da bude normalna… na youtube isto nema problema, nek budu reklame…

@dadaas stavi da ti samo na youtube blokira reklame, i na ostalim stranicama na kojim te živciraju, ne moraš imat sve blokirano sa adblockerom :slight_smile:

Da, trebao bi tako, ali ja se dosta krecem po ovim spamerskim stranicama pa mi je ovo sada s ovim adblockerom kao da sam dosao u drugu dimenziju, preporod. Lakse ce mi bit whitelistat.

Ajd recite koji razlozi su za whitelist?
Razlog da klikcem po reklama zbog toga sto mi se svidja site mi je los. Jer ne da radim korist nego vrlo vjerojatno stetu tom vlasniku.

Eto, pa zasto bi vi whitelistali nekog na adblocker?

Ja koristim https://brave.com/ i uživam :stuck_out_tongue:

Moze, samo dali ima ovih extenzija bez kojih nama koji radimo nesto na netu browser nije to? Extenzije tipa: Seoquake, eyedropper, meni osobno treba i grammarly, todoist, toggl i tako dalje ima ih jos. Ako to nema onda badava mu blokiranje adsa i ostalo za nas koji to trebamo.

Pa kao što si i sam rekao, da si puno puta naletio na neš korisno na reklamama, pa na stranicama koje imaju normalne google reklame whitelistaš pa i dalje možeš nalazit neš korisno, a samim tim i njima sitno pomoć

Nemoj tako, trenutno gdje jesam se družim s developerom koji radi za eyeo / firmu koja je vlasnik AdBlocka i mogu reći da je ekipa sasvim ok :grin:

Znaci - “exclusive” content ces rado procitat/consumat ali ces naravno iskopcat oglase?
U biti nemam pojma vise.

Oprecni ste daleko vise od “nas koji se protivimo” (ili samo mene) jer se u principu radi o vasoj nekoj “uvazenoj” komociji koja je dvolicna. Najgore je da se muvate po “webmajstor” forumima i jos ne kuzite kolko ste u kiti s ovakvim brijama.

Neko me pitao jel sam vlasnik neke debilne FB grupe/stranice? Nisam (smeh opce se bavit s tim). ALI brale - niti to ne klikam, kuzimo se opce imalo?

I ova 24 sata? Mislim kuzite da su nasi “veliki” portali jos u 90-ima i prodaju po CPM pa moraju isforsat kolko god ide za to par kuna kaj dobe za advertising u zemlji koja ce uskoro prijeci na parne lokomotive jer necemo za naftu imat? Retorika. Njih nemozemo stvarno, ali fakat, poredit s radovima normalnih webmastera poput nas - oni su internet uhljebi, u pomanjkanju boljeg izraza, i bolje bi ih sa ili bez adblock bilo generalno izbjegavat da s svojim contentom ne truju mozak.

Jedino sto priznam je dadaas-ovo oko Youtube jer istina - iz nekog razloga adsi nemaju volume na istom nivou ko video pa je malo shock, mada to bi se cak i guglu moglo podnesti bug report pa bi ispali face mozda dugorocno, siguran sam da bi oni cijenili feedback.

Ugl, it’s ok. Samo kazem, in my book - “webmasteri” koji rokaju adblock nek se simply prebace u poljodjeljstvo da ne sramote struku. Jbg :slight_smile:

Stay well.

1 Like

Ovo isto je gem, vrh intelekta vjerojatno :slight_smile:

Aj da postavim jedno pitanjce u par koraka: jesi citao blog njihov? Sto je funny jer si sigurno acceptao neki TOS prilikom instalacije, ali koga to briga, jelda?
Recimo, interesantno je ovo:

Uglavnom, AKO cak ne mazu nekakvi malware ispod, sto je uvijek opcija jer naime besplatni “browser” (kopija kopije - inace chromium i FF neki codebase, iako se ne sjecam vec puno, je open source i svako moze browser napravit), koji zaposljava par desetaka amera - odakle im place? Kako tocno oni plate racune i hipoteke? Iz ljubavi prema netu u kojem nema reklama ni payment modela?

Ali pise gore - budu oni sad isfurali nesto sto ce third party ads zamjenit s njihovim ads. Pa stoga pisu blog ko response agencijama jer naravno postavilo se pitanje - ko je tu lud - kako sad ce netko presjeci uhodanu liniju advertisera i publishera s izumom tople vode?

Uglavnom, sto opce reci :slight_smile:

haha naravno da nisam, niti ću čitati. Ja koristim taj preglednik prilikom surfanja po portalima(pretežno domaćim) i instaliran mi je na mašini na kojoj se ne logiram nigdje tako da zaboli šta piše gdje piše. Sve što mogu je izradit moj profil i znat koje me teme zanimaju, ništa više :slight_smile: I mogu ti ponoviti da za sad uživam, nema reklama, stranice se otvaraju 3-4 sekunde brže. Ja zadovoljan :wink: Ako počnu kenjkat i ugađat njima ja ću biti sretan i deinstalirat ga i vratit se na staro.

Iza preglednika koliko vidim stoji Brendan Eich i Yan Zhu koja ima svoje prste i u Let’s Encrypt projektu tako da možda ni taj projekt nije baš čist od kud šta i kako. Da ti pravo kažem i ne briga me. Nema danas ništa 100% sigurno, sve je bazirano na nekakvom povjerenju.

Smanjite malo agresivnost tih jebenih reklama pa neće nitko trebat adblockere. Nemate mjeru u ničemu.

Šta god da se desi s ovim preglednikom korisničko iskustvo prilikom surfanja sajtovima krkansih webmastera bi trebalo biti bolje. Mene je bitno da me te reklame ne živciraju i ne usporavaju.

Imas za YouTube, extenziju za sve browsere zove se “Magic Actions for YouTube”, iskreno ja koristim to + APB i nikakvih reklama nema od tada. Isprobaj super stvar i puno mogucnosti za podesavanje.