Yuhong Ng

Site koji sam napravio za jednog glazbenika, inače tip je iz LA i svira nekakvu fuziju Jazza i elektronike.
Link

Ideja mi je dobra i sviđa mi se kako si to izveo.
Ali pozadina ubija! Prenapadna, umor za oči. Nema teorije da ostanem na stranici duže od minute.

Ostavi njega ovako kakav jest, samo ga ubaci u drugu pozadinu ili stavi opacity na pola. :slight_smile:

Prvobitnu pozadinu sam ja odabrao, odlična slika, samo zid i on naslonjen na njemu.Ali frajer hoće ovu sliku, jedino bih mogao malo opacitya podvaliti.

Pozadina je meni OK. Ukupno mi se stvarno sviđa. Osnova je efektna.

Ovo su “aliji”:

1. Kada pokreneš muziku, a onda makneš taj prozor, muzika ostane svirati. To je OK, međutim bilo bi zgodno da se negdje (npr. na donjoj margini) pojavi mali player gdje bi se vidjelo što je izabrano da svira i standardni gumbići za pauzu/play i mute/glasnoću.

2. Malo je traljavo da nakon što otvoriš jedan prozor ne možeš klikom na stavku izbornika odmah otvoriti drugi, već se izbornik ponaša kao obična pozadina - klik samo ugasi otvoreni prozor, pa imaš osjećaj da je neku bug jer moraš dva puta kliknuti stavku izbornika da “uhvati”. (Zapravo, klikneš ga jedno tri četiri puta, dok taj prozor ne napravi svoje…)

3. Ovo kako prozor uskliže po traci izbornika je OK, ali kada stane, imam osjećaj kao da mi je zakrio izbornik, kao da mi prekriva stavke izbornika i da moram paziti na što ću kliknuti. To je efekt koji je povezan s ovim gorem pod 2 - nije jasno preneseno da izbornika zapravo u tom trenutku više nema, već da je sve pozadina na koju prvo treba kliknuti da se prozor zatvori. Mislim da bi izbornik trebao zadržati funkciju

4. Mislim da moraš nekako rješiti to 2+3, a to rješenje će ovisiti o tome da li želiš da izbornik bude funkcionalan po otvaranju prozora ili da ne bude - što god bilo, sučelje to mora biti jasno indicirati. Zamisli priloženo vrlo grubo rješenje, ali koje ne ostavlja dvojbe:[attachment=1]suludi.jpg[/attachment]

5. Prozorčić bi nekako trebao indicirati da radi skrolanje mišem ako je miš u prozoru. Možda nekakav obrub ili nešto više groovy (kao neka indikacija za kotrljajnje kotačića da se pojavi, štogod). Skrollbar je slabo upotrebljiv s tim sitnuškim “palcem” za povlačenje.

6. Uokvireni podnaslovi u plavoj boji u “Media” definitivno ispadaju iz konteksta. Ja sam mislio da su to linkovi. Plavu si definitivno izabrao kao pozadinu za isticanje nosivih elemenata strukture - točnije, svi “izbornički” elementi, tj. svi elementi korisničkog sučelja koji služe za interakciju sa stranicom su jasno indicirani kroz plavu boju pozadine. Korištenje te boje za slova podnaslova jednostavno ne ostavlja mjesta za drugačiju interpretaciju, nego da su i to elementi korisničkog sučelja. A pošto ti još jedna boja ne treba, bila bi kao šaka u oko, jasno ti je: podnaslovi, ako moraju biti, neka budu isto bijeli, bez okvira i crta, nvj. normalna, lijevo poravnata deblja slova? Inače, oni plavi headeri u “Live Shows” nisu tako loši čisto estetski, ali sve rečeno o upotrebi plave boje stoji i ovdje. Ti headeri bi imali smisla kada bi bili klikabilni i sortirali tablicu!

7. Očito, oni nedostajući elementi iz točke jedan će biti u… kojoj boji?

8. Visina klijentskog dijela prozora bi trebala biti cijeli broj redaka, tako da najdonji redak teksta bude uvijek vidljiv po cijeloj visini. Da ima još teksta se indicira posebno, npr. nekim znakićem u donjem dijelu ili sl.

9. Nešto mi ne štima između fonta izbornika i fontova u prozorima. Nekako mi nisu usklađeni. Krećemo od masnijeg i zaobljenijeg, do štrkljastog. Nekako su previše oprečni… Svaki je lijep sam za sebe… I onaj X-ić gore je kao preštrkljav za font izbornika.

10. Postoji jedan očigledni “uokvirujući” element na stranici. To je linija koja počinje podvlakom ispod naslova u prozoru i spaja se sa linijom skrollbara preko X-ića gore. Taj okvir, taj prirodni “kutnik” bi trebao uokvirivati oko. On je razbijen, kao da je netko došao i potrgao sučelje… Nešto nije usklađeno ovdje.

Hvala na vrlo opsežnom komentaru.Idem polako odgovoriti, one by one.

1. Tu stvarno ne mogu ništa, to je embedani kod sa Soundclouda, koji naprimjer u Fierfoxu nakon zatvaranja prozora isključi ton, a u Operi npr. ton ostane.Išao sam na forum i izgleda da im ovaj widget ima dosta problema.

2.Ovo je primarno zamišljeno da nakon klika na neki link u meniju, da se stvori jedna faded pozadina koja ima viši z-index od ostalih elmenata, a niži od otvorenog animiranog prozora, tako da ne dopušta klikanje na ništa drugo osim na novo otvoreni sadržaj.U tom slučaju se prozor zatvara samo preko iksa, ali je klijent htio da to bude klikom bilo gdje, pa sam napravio da i klik na zatamnjenu pozadinu radi isto.

3.Bila je verzija gdje menu nestane kad se otvori prozor, ali eto nije prošlo.

4.Ponuđeno mi se sviđa,ali ponavljam nije do mene.Imao sam lijepu animaciju gdje menu nestane, ali…

5.Ne znam da li znaš, ali postoje veliki problemi kod ubacivanja ne-defaultnog skrollbara u sadržaj koji se animira putem jQuerya.Tako da sam bio sasvim zadovoljan kad sam vidio da ovo radi.Ali da bih mogao malo promijeniti Css scrollbara, mogao bih.

6.Na plavoj je inzistirano, opet van moje kontrole.

7.Plavoj:)

8.Slažem se.

9.Optička varka, isti font-PT Sans Narrow, korišten na cijeloj stranici.

10.Nisam baš razumio na što misliš.

Meni je pozadina cool. Jedino kaj su ovi prozori preživčani sa tim uletavanjem.

Hvala na vrlo opsežnom komentaru.Idem polako odgovoriti, one by one.

1. Tu stvarno ne mogu ništa, to je embedani kod sa Soundclouda, koji naprimjer u Fierfoxu nakon zatvaranja prozora isključi ton, a u Operi npr. ton ostane.Išao sam na forum i izgleda da im ovaj widget ima dosta problema.

2.Ovo je primarno zamišljeno da nakon klika na neki link u meniju, da se stvori jedna faded pozadina koja ima viši z-index od ostalih elmenata, a niži od otvorenog animiranog prozora, tako da ne dopušta klikanje na ništa drugo osim na novo otvoreni sadržaj.U tom slučaju se prozor zatvara samo preko iksa, ali je klijent htio da to bude klikom bilo gdje, pa sam napravio da i klik na zatamnjenu pozadinu radi isto.

3.Bila je verzija gdje menu nestane kad se otvori prozor, ali eto nije prošlo.

4.Ponuđeno mi se sviđa,ali ponavljam nije do mene.Imao sam lijepu animaciju gdje menu nestane, ali…

5.Ne znam da li znaš, ali postoje veliki problemi kod ubacivanja ne-defaultnog skrollbara u sadržaj koji se animira putem jQuerya.Tako da sam bio sasvim zadovoljan kad sam vidio da ovo radi.Ali da bih mogao malo promijeniti Css scrollbara, mogao bih.

6.Na plavoj je inzistirano, opet van moje kontrole.

7.Plavoj:)

8.Slažem se.

9.Optička varka, isti font-PT Sans Narrow, korišten na cijeloj stranici.

10.Nisam baš razumio na što misliš.

Onda je do mene, mog monitora ili ovog mrežastog patterna. :smiley:

@tsereg Kritika uvažena(u vezi izbornika), sad se izbornik ne vidi dok je sadržaj otvoren.
Još nešto, molim nekoga da izbriše gore jadan moj post, koji je duplikat onoga prethodnoga.Ni sam ne znam kako sam to izveo, s obzirom da se radi o pola sata razmaka.Mislim prilikom nekog refresha da je opet postano.

[quote=“igor”]Ideja mi je dobra i sviđa mi se kako si to izveo.
Ali pozadina ubija! Prenapadna, umor za oči. Nema teorije da ostanem na stranici duže od minute.

Ostavi njega ovako kakav jest, samo ga ubaci u drugu pozadinu ili stavi opacity na pola. :)[/quote]

Sve ovo.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja