Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

Ja sam sve vise pobornik komunistickog nacina u kojem se filtriraju stvari. jednostavno nekim regijama bi trebalo zabranit pristup nekim (ako ne i svim) djelovima interneta.

Znam da vas ima koji vjerujete da je zemlja ravna, ali takva rasprava uopce bi trebala biti negdje posebna. Teorija zavjere i slicne teme bilo bi dobro otvoriti neki topic za sebe. Rado bi dosao tu vidjetu sta ima novo u istrazivanjima mjeseca i marsa.

A onda 10 koraka u nazad, rasprava sa ekipom koja vjeruje da je zemlja ravna… ne pomicemo se zbog pojedinaca.

Predlazem da se izdvoji zasebna tema o teoriji zavjere i slicnom. Jer uvijek rado procitam nesto novo o znanstvenim istrazivanjima.

Hahaha slazem se, ekipa koja je skuzila da moze uploadat video na youtube, (izobrazba - birtijski govornik)

Da, neznam sto je gore, taj video ili audience.

No ja nemam nista protiv da je zemlja ravna. Izvolite to lijepo nekim cinjenicama poduprijeti, vidio sma mnoge, neke su zanimljive i mozda drze vodu ako ih se istrazi onako kako se istraziti treba. Da je zemlja ravna je u ovom perioud jako losa teorija koja ne drzi vodu.

Mozda s vremenom ta teorija bude poboljsana…

Ali ovaj video nema veze s vezom @Sceko kao sto je autor rekao da je prvi obnrisao, bolje mu je da i ovaj obnrise.

Mislim da ne postoji ni jedna teorija o tome da je zemlja ravna koju bih ozbiljno mogao uzeti u razmatramje. Nekada iako ispitujem nekoga o tome je iz razloga psihologije da vidim dokle glupost seze.

Svakako lajkam rasprave se ljudima koji imaju drugacije misljenje, teze, i stajalista. Sve dok je to na jednom višem nivou.

Pa ovo nije dokaz da je zemlja ravna ploča, već da se NASA zajebala. Možda se i nisu zajebali, možda je ovaj nešto pogrešno razumio, ne znam nisam pogledao cijeli klip, nemam volje.

Nidje ja odje nisam reko da je ravna, vec ostavio klip vezano za NASU jer se to nalazi na njihovom sajtu kao i gomila ovih CGI slika laznih o zemlji i ostalim planetama, jer mi to danas iskocilo pa reko da podijelim i cujem vase misljenje. Sto se tice dal je ravna ili okrugla ili trouglasta znas koliko me to u zivotu sjekira i opterecuje. E kad vec pomenuste to, ja vjerujem da je ravna najvise iz razloga sto ne vjerujem u ove CGI slike i snimke i ove njihove robote sa specijalnim kamerama. Posebno im ne vjerujem da su sletjeli na mjesec, a tek na mars u to su me oni uvjerili jer su tobos unistili opremu koju vise ne mogu da naprave ili kako ovi vjernici kazu ne isplati im se, a tad im se isplatilo komedija.

Koji je tacno video/stream u pitanju? I koji minut?

Da razumijem, ja sam samo komentirao kako je taj video bezveze, ne da je zemlja ravna.

Mene najvise fascinira ovo:

https://pin.it/pr6sccou5b74z7

Znaci uskoro ako vec i ne imamo kamere koje ce moci snimiti toliki wide da se taj curve konacno vidi, ili ne vidi, kad ljudi vide snimku zemlje zaobljenu ubrzo ce se ovi flat eratheri utisat.To se moze na moru snimiti, ali nisam siguran da imamo jos tako kvalitetne kamere, ali kamere svake godine postaju tkao jake, uskoro izlaze 8k televizori, ak ce se to duplat zacas cmeo imat 16k, lol

Bojim se burazeru da se to nece nikad desit :slight_smile: jedino ako ih naprave da prikazu taj curve kao sto sad nam daju cgi slike zemlje i ostalih planeta, ali ne mogu nikako sa marsa koju kvalitetniju.

prestao sam gledati kada je rekao “ovo je 100% dokaz da oni nas prave majmunima”

da, bravo, milijarde koje NASA dobija za istraživanja idu ustvari na to da nas prave majmunima

jednostavno, generalno svaki čovjek duboko u sebi voli da je povrijeđen i da pati, da su drugi protiv njega pa i kad nije tako on izmisli da ga neko pravi budalom

ljudima je lakše prihvatiti primamljivu fantaziju nego suhoparne činjenice i elementarnu logiku, jednostavno naš um voli fantastiku, nadnaravno i nemoguće

i onda se čudimo kada narodi u našim državama izglasaju one koji nam stalno govore da su svi protiv našeg naroda, da soroš finansira sve žive proteste i da svi hoće da nas ubiju … opet kažem, ljudi vole fantazije

opet vas pitam a niko da mi odgovori

svi su u svemiru, amerikanci, rusi, kinezi, indijci, evropljani … zašto niko iz tih država nije negirao istraživanja NASA-e? a nije da nemaju razloga da blate amerikance?

nije valjda da su se vlade svih tih država udružile kako bi svoje stanovnike pravili majmunima … iz teorije zavjere u teoriju zavjere, iz šupljeg u prazno, iz krajnosti u krajnost

https://i.imgur.com/CJbO31W.jpg

Svojevremeno sam prelist’o temu na drugom forumu, možda nekom otvori oči:

https://www.mycity.rs/Pricaonica/Ravna-zemlja.html

https://i.imgur.com/JvTnfsG.gif