Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

Ja sam sve vise pobornik komunistickog nacina u kojem se filtriraju stvari. jednostavno nekim regijama bi trebalo zabranit pristup nekim (ako ne i svim) djelovima interneta.

1 Like

Znam da vas ima koji vjerujete da je zemlja ravna, ali takva rasprava uopce bi trebala biti negdje posebna. Teorija zavjere i slicne teme bilo bi dobro otvoriti neki topic za sebe. Rado bi dosao tu vidjetu sta ima novo u istrazivanjima mjeseca i marsa.

A onda 10 koraka u nazad, rasprava sa ekipom koja vjeruje da je zemlja ravna… ne pomicemo se zbog pojedinaca.

Predlazem da se izdvoji zasebna tema o teoriji zavjere i slicnom. Jer uvijek rado procitam nesto novo o znanstvenim istrazivanjima.

Hahaha slazem se, ekipa koja je skuzila da moze uploadat video na youtube, (izobrazba - birtijski govornik)

Da, neznam sto je gore, taj video ili audience.

No ja nemam nista protiv da je zemlja ravna. Izvolite to lijepo nekim cinjenicama poduprijeti, vidio sma mnoge, neke su zanimljive i mozda drze vodu ako ih se istrazi onako kako se istraziti treba. Da je zemlja ravna je u ovom perioud jako losa teorija koja ne drzi vodu.

Mozda s vremenom ta teorija bude poboljsana…

Ali ovaj video nema veze s vezom @Sceko kao sto je autor rekao da je prvi obnrisao, bolje mu je da i ovaj obnrise.

Mislim da ne postoji ni jedna teorija o tome da je zemlja ravna koju bih ozbiljno mogao uzeti u razmatramje. Nekada iako ispitujem nekoga o tome je iz razloga psihologije da vidim dokle glupost seze.

Svakako lajkam rasprave se ljudima koji imaju drugacije misljenje, teze, i stajalista. Sve dok je to na jednom višem nivou.

Pa ovo nije dokaz da je zemlja ravna ploča, već da se NASA zajebala. Možda se i nisu zajebali, možda je ovaj nešto pogrešno razumio, ne znam nisam pogledao cijeli klip, nemam volje.

Nidje ja odje nisam reko da je ravna, vec ostavio klip vezano za NASU jer se to nalazi na njihovom sajtu kao i gomila ovih CGI slika laznih o zemlji i ostalim planetama, jer mi to danas iskocilo pa reko da podijelim i cujem vase misljenje. Sto se tice dal je ravna ili okrugla ili trouglasta znas koliko me to u zivotu sjekira i opterecuje. E kad vec pomenuste to, ja vjerujem da je ravna najvise iz razloga sto ne vjerujem u ove CGI slike i snimke i ove njihove robote sa specijalnim kamerama. Posebno im ne vjerujem da su sletjeli na mjesec, a tek na mars u to su me oni uvjerili jer su tobos unistili opremu koju vise ne mogu da naprave ili kako ovi vjernici kazu ne isplati im se, a tad im se isplatilo komedija.

Koji je tacno video/stream u pitanju? I koji minut?

Da razumijem, ja sam samo komentirao kako je taj video bezveze, ne da je zemlja ravna.

Mene najvise fascinira ovo:

https://pin.it/pr6sccou5b74z7

Znaci uskoro ako vec i ne imamo kamere koje ce moci snimiti toliki wide da se taj curve konacno vidi, ili ne vidi, kad ljudi vide snimku zemlje zaobljenu ubrzo ce se ovi flat eratheri utisat.To se moze na moru snimiti, ali nisam siguran da imamo jos tako kvalitetne kamere, ali kamere svake godine postaju tkao jake, uskoro izlaze 8k televizori, ak ce se to duplat zacas cmeo imat 16k, lol

Bojim se burazeru da se to nece nikad desit :slight_smile: jedino ako ih naprave da prikazu taj curve kao sto sad nam daju cgi slike zemlje i ostalih planeta, ali ne mogu nikako sa marsa koju kvalitetniju.

prestao sam gledati kada je rekao “ovo je 100% dokaz da oni nas prave majmunima”

da, bravo, milijarde koje NASA dobija za istraživanja idu ustvari na to da nas prave majmunima

jednostavno, generalno svaki čovjek duboko u sebi voli da je povrijeđen i da pati, da su drugi protiv njega pa i kad nije tako on izmisli da ga neko pravi budalom

ljudima je lakše prihvatiti primamljivu fantaziju nego suhoparne činjenice i elementarnu logiku, jednostavno naš um voli fantastiku, nadnaravno i nemoguće

i onda se čudimo kada narodi u našim državama izglasaju one koji nam stalno govore da su svi protiv našeg naroda, da soroš finansira sve žive proteste i da svi hoće da nas ubiju … opet kažem, ljudi vole fantazije

opet vas pitam a niko da mi odgovori

svi su u svemiru, amerikanci, rusi, kinezi, indijci, evropljani … zašto niko iz tih država nije negirao istraživanja NASA-e? a nije da nemaju razloga da blate amerikance?

nije valjda da su se vlade svih tih država udružile kako bi svoje stanovnike pravili majmunima … iz teorije zavjere u teoriju zavjere, iz šupljeg u prazno, iz krajnosti u krajnost

2 Likeova

https://i.imgur.com/CJbO31W.jpg

Svojevremeno sam prelist’o temu na drugom forumu, možda nekom otvori oči:

https://www.mycity.rs/Pricaonica/Ravna-zemlja.html

https://i.imgur.com/JvTnfsG.gif

evo ga izasao novi dokumentarac. Ovo trebapogledati, samo morate imati otvorene oci ne samo gledati i slusati sto se kaze. navodno da su imali kamere sveposvuda, cak su imali kamere i u svemiru i vec je kamera na mjesecu cekala kad je ovaj napravio prve korake…

Odgledano. I ovo bi trebali pogledati svi. To sto je Isus hodao po vodi je mala beba prema ovom sto su ova trojica napravila.

Kamera kojom je ovaj dokumentarac sniman, a sniman je u ono doba tek sad je editiran ako sam dobro shvatio, nema CGI, barem ja ga nisam vidio. Znaci realne snimke iz onog doba. Najvise me se dojmila zemlja i ljudi onako retro obuceni, kamere i zemlja nekako mi se cini cisca u ono vrijeme, pogotovo dok se snima nebo.

Houston launch Centar je smjesan, ako cete gledati obratite pozornost na koliko ljudi je radilo na projektu i kakvu su tehnologiju koristili. Ova moja tehnologija u mojoj kuci sada bi trebala poslat covjeka na mars ako su oni sa onim smjesnim tehnologijama to mogli na mjesec. Bogte pa printali su podatke na papir. Monitori na tim aparatima su ravni komediji. Dokumentarac se snima sa hightech HD camerom a oni gledaju na 7" monitoru crno bjelo mutnu sliku…

Druga stvar koja mi je nevjerojatna koliko ljudi narendano, miljon ljudi u jednoj prostoriji u redovima i u svakom identicna oprema. A ta oprema ima miljon tipki. Previse mi to izgleda komplicirano, malo mi djeluje kao da su statisti koji bas i neznaju sto da rade.

Lansiranje na zemlji je popraceno kamerama kakve imamo danas ili su barem toliko bile onda dobre, vrlo vjerojatno unikatne u ono doba. Znaci vec tada smo imali strasnu tehnologiju na kamerama. Snimka kako raketa krece u slow motionu je fenomenalna, vidi se koliko to ima energije.

Onda jos jedna kamera koja snima vjerojatnos a zemlje u full zoomu u toliko detalja i tako dobro je fenomenalno, ona snimi odcjepljenje dijela rakete.

Kako idemo prema mjesecu tako je sve vise kontroverze u snimkama. Uglovi postaju cudni. Kvaliteta drasticno pada. No ipak ima dosta dobrih snimki sa rakete prema zemlji i prema mjesecu. No kad dodjemo do mjeseca nema nijedne snimke koja bi vas ostavila bez daha. E sad jel taj mjesec tako neatrktivan ili je ugao kamere katastrofa. Dobar dio se samo snima povrsina mjeseca koja kao da je netko stavio loop snimku. Kad dodju u svemir prvi korak koji mi je nevjerojatan je da moraju okrenut letjelicu i spojit se na drugi dio ali naopacke. Znaci onis e na pola put odvoje i ponovno spoje. Kako su to uspjeli neznam. Tu je bez problema sve moglo otici kvragu. neznam koje su sanse da se oni spje uspjesno, ali vjerujem da nisu 100%, nebi rekao da su i 50%. U ono doba bi im dao male sanse.

To isto spajanje odnosno odvajanje se opet desava u orbiti mjeseca. Oni se odvoje i onda ova dvojia Buzz i Armstrong idu na mjesec s Eaglom, dok Collins ceka u Columbiji.

Kamere na tom eaglu su postavljene katastrofalno. Kvaliteta nikakva, a snimka koju su slali na zemlju ravna nuli. NO imali su sa sobom fotoaparat u ono doba koji je napravio snimke koje ce vas ostaviti bez daha, vjerujte mi, kada oni sa fotoaparatom slikaju jedan drugog i taj Eagle na Mjesecu to je full HD ako ne i vise snimka. Pazi u 1969 oni su to slikali, a sad 2018 odu na Mars pa nam snime gluposti. Onaj Curiosity je trebao trazit Neail Armstronga da mu da njegovu kameru iz 1969 godine jer ovo sto on snima su dobre slike, ali slabije kvalitete vidljivo i amateru kao ja.

Onda dok se oni igraju po Mjesecu, necu komentirat to njihovo igranje i sto se kvragu desava sa zastavom kao da je stala u vremenu… Plus te zvijezde, prasina ili bilo sto se nevidi, kao da su stvarno u studiju a iza je crnni zastor, neznam dali tako crni zastor uopce postoji koliko je pozadina crna. Kadar snimanja je katastrofalan, ali dobro to je vec postao trend NASE, vjerojatno je sve pocelo s tim kadrovima 1969, pa se nastavlja sve do danas, sjetite se iz prijasnjih postova prve snimke sa Marsa.

No da se vratim, oni udju u Eagle i vracaju se prema raketi. Kako su oni to sinkronizirali i nisu promasili raketu je pravo cudo, hodanje po vodi mi se cini lakse, naduvas se zraka, nejedes mjesec dana, postanes lagan, zatrcis se jako i mozda prohodas nekoliko koraka po vodi kao ISUS. Ali ovo da pogode raketu sa Mjeseca i s njom se spoje i to onak po loju bez greske.

I onda se vrate na zemlju samo tako sve bez greske i to je to…

Prije bi vjerovao u ovu pricu:
Ljudi su bili na mjesecu, ali je to bila jedan smjer misija i kamere i ostala tehnologija u tom smislu ne funkcionira u svemiru, pa nema snimaka niti dokaza, jedini dokaz je da su oni bili tamo i oni znaju, pa su onda snimili nesto ovakvo da mogu ljudima pokazat. A pravi heroji trunu na Mjesecu…

Ili stvarno nisu bili, u sto mi je identicno kao i ova snimka, jer zasto sav taj trud, toliko ljudi, toliko tehnologije (iako lose) potroseno. Rekao bi dsa su snimke sa zemlje istinite i mozda ove iz orbite nase, ali sve ovo drugo mislim da nije. Ali da su ljudi bili na Mjesecu…

Da su sa ljudskom posadom bili na Mjesecu prije čak 50 godina i od tada išli gore još samo par puta u iduće 2-3 godine pa poslije više niti jednom je smiješno. Isto je smiješno opravdanje da je skupo dok se istovremeno milijarde dolara i eura mjesečno bacaju u vjetar (samo u eurozonu ECB upumpava mislim da sad 65 milijardi eura mjesečno nakon smanjenja sa 85, i to pretežno završava na burzama, dakle trati se bezveze).

Toliko “grešaka” na snimkama, nedostatak pravih snimaka, navodni “gubitak” tehnologije i ne znam što su još rekli da su izgubili kasnije (dok se istovremeno zub nekog starog nosoroga ili komadić nekog pleha koji je bio nečija žlica čuva kao najveće svjetsko blago). Radijacija i Van Allenovi pojasevi, obećanje Kennedya koje je trebalo biti ispunjeno kako god znaju, vrhunac hladnog rata i imperativ n adjačavanja Rusa u svakom pogledu itd.

Najvžanije, najveći svjetski okupator 50 godina nakon početnog “uspjeha” ne bi ponovno s ljudima bio na Mjesecu. Svašta!

Previše je nelogičnosti da bih popušio priču da su ljudi hodali po Mjesecu.

Vijest da su se bitlsi raspali je bila daleko bitnija amerikancima u to vrijeme nego apollo 13

Evo sad ce u 2019 jaran sa balkana moci slat full HD 50MB slike na Mars. A Nasa to nije mogla krajem 2018te.

7 Likeova
1 Like