Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

Jel ko pogledao video gore, samo prvih par minuta? Kako objašnjavate sajlu iznad ovih što su hodali na mjesecu?

1 Like

Sad im je robot skocio i slikao

Gledaj ovako druze, nece niko pogledat vidoe d sat i nesto da bi potvrdio neki tvoj “argument”. Iznesi neke argumente iz videa i onda bi i mogli pricat

Ja sam na preskokce pogledao, meni je video uopce glupo komentirati jer je snimljen nekom prastarom kamerom i svasta je moguce. Ako ode NASA gore i pokaze novi video mislim da bi netko te stare videe trebao unistiti jer bi se onda vjerojatno saznala istina.

Po meni je katastrofalno smijesno kako se oni krecu po tom mjesecu. nekako sam siguran da to nije tako tamo gore. A to sto izgleda kao da su na sajli mi se cini jako vjerojatno.

znaci pogledajte i recite dali vma izgleda kao da su na sajli?

Odakle ti to?

Ja bih baš rekao da je suprotno!

To da su išli sa robotom/sondom ili kaj to već je na Mars mi nije nemoguće za povjerovati, ali ne vjerujem da su bili sa ljudskom posadom na Mjesecu. Ako jesu, zašto nisu bili ponovno već skoro 50 godina? Hej, govorimo o najvećim svjetskim okupatorima koji se guraju svugdje, a sada ih čudom Mjesec više ne zanima :smiley:

Troškovi? Priča za malu djecu. Curiosity (na Marsu) je koštao 2-3 milijarde dolara. Ajde da ih ljudska posada na Mjesecu (koji je bliže) košta i 10 milijardi, jel to puno? Prosječnom čovjeku je, ali nekome tko je u stanju baciti na stol 700 milijardi dolara samo zašto su (privatne) banke malo zakašljucale e pa da ga ■■■■■ njima 10 milijardi dolara za nešto tako veliko poput čovjeka na Mjesecu sigurno nije nikakav novac. Nije to neki ozbiljan novac niti za EU, pitaj Draghija. On je do nedavno svaki mjesec upucavao u euro zonu 85 milijardi eura bez pokrića, ej, svaki mjesec! I tako par godina, dok nije nedavno smanjen iznos na mislim “sitniš” od 65 milijardica, mjesečno (čitaj, svakih 30 dana).

Teorije zavjere nisu nikakve bezvezne teorerije nego posljedica korištenja vlastite glave umjesto zabijanja kur*a u plot na kojem piše pička jer eto tamo piše pička. Ti slobodno vjeruj svemu što ti se servira i pusti mozak na doživotni dopust.

1 Like

Vjerujem da smo bili na Mjesecu, kao i što smo nedavno na Marsu, ali kao što @korisnik9758789 kažeš, ako u džepu imamo uređaje sa nevjerovatnom kamerom, zašto takve snimke ne možemo dobiti i sa Marsa? Zašto nam NASA ne dadne kakav video, pa da uživamo u toj ljepoti, da se divimo, ako već imamo tehnologiju koja je sposobna snimiti sve to?

Zahtjevam od NASA-e da izbaci kakav video u HD rezoluciji, kako bi od njega napravio timeleapse i ubacio ga na YT, da se zaradi koji dolar :smiley:

1 Like

I na mont everest odes jednom u zivotu, ne ides svakih 5 godina jer je to nesto zanimljivo. Sta ce raditi na mjesecu? bukvalno kamen koji kruzi oko zemlje.

Uglavnom jesu. Vakcine, mjesec, 11.9 itd…

Evo ti si pogledao “dokumentarac”, ajde iznesi sve argumente iz dokumentarca pa da ne pricamo napamet

Ti se šališ? :slight_smile:

A što rade neprestano na Antarktici? Sami led tamo.

Ili npr…ako nisi klinac onda se sjećaš da se u jednoj bivšoj državi dokazivao status između ostalog i redovnim vikend odlascima u shopping u recimo Austriju. Ovi koji se danas busaju da su naj u svemu bi se samo tako odrekli prestiža koji im može osigurati recimo redovni odlazak na Mjesec i skakutanje tamo, pa fotkanje sa čudnim kamenjem, pa strah da nisu tamo pronašli nešto čime mogu pojačati svoju nadmoć na Zemlji itd.

Ne, nema nikakve logike da su bili na Mjesecu prije 50 godina i od onda više nisu išli tamo. Zamisli, to je bilo baš u jeku hladnog rata kada je trebalo zastrašit SSSR, a i omiljeni predsjednik je dao obećanje i bilo je baš zgodno njemu u čast izvesti igrokaz i osigurati mu miran vječni počinak fingiranjem ispunjenja njegovog obećanja.

“Uglavnom jesu” je vrhunac argumentacije koju ti možeš dati kao pretpostavljam visoko obrazovana osoba kojoj su teorije zavjere gluposti za nepismene i siromašne ? :wink:

Puno toga smrdi oko 11.09.2001. Ne mora biti da su točne neke od “teorija zavjera” koje su se pojavile u vezi toga, ali siguran sam u najmanju ruku nije onako kako to predstavlja službena verzija.

Što se tiče cijepljenja, “prisilno” sam cijepljen kao dijete jer me se ništa nije pitalo. Danas bih zabio tu iglu posred čela svakome tko bi me me pokušao cijepiti bez mog odobrenja. Ne tvrdim da nužno škodi to “vakcinanje”, ali ja ne želim da mi uštrcavaju viruse kao “preventivu” jer niti vjerujem istraživanjima da nema nuspojava (a ima i puno istraživanja koja tvrde da ima) niti želim neprirodno izlaganje virusima.

Jel tako brzo zaključuješ i kada su službene verzije upitnih događaja u pitanju? :wink: Ne, nisam uopće pogledao dokumentarac. Svejedno imam svoje mišljenje i kad mi netko da logično objašnjenje zašto ih više ne zanima Mjesec onda ću možda preispitati tu svoju pretpostavku da nisu nikad bili sa ljudima na Mjesecu.

zvaničan odgovor je zato što nemaju rakete koje su imali tad i sad imaju manja izdvajanja iz budžeta.

ja inače nisam neki pretjerani pristalica raznih teorija ali ih ne mogu odbaci kao ni zvanične verzije i prihvatam onu koja je mom mozgu logičnija, bez obzira da li je mozak u pravu. ljudi koji šetaju po mjesecu s obzirom na godine, okolnosti i sve ostalo su priča u koju ja ne mogu povjerovat pa ne znam ko da se nasadi na glavu da mi objašnjava da je to istina

NASA incident iz 1972. s Apollom 17, otkrivanjem vanzemaljskih struktura na Mjesecu i cenzura…

poyyy evo ti za artic, posto je guzva oko artica velika u zadnje vrijeme

evo ti i za antartik

Cuj vrhunac argumentacije. Pa vas je argument pogledaj video i uvjeri se. Evo 10 postova ispod, jos niko nije napisao nista iz videa koji je pokrenuo diskusiju. Niti si dao neki argument… sem onog “ja sam u pravu ti si u krivu poz”

Sto se tica mjeseca… Ne vidim bas da si se ti potrudio… Kontam tvoj confirmation bias ti jednostavno to ne dopusta.

"While engineering a return trip to the moon won’t be easy, some experts say the biggest hurdle for Constellation is money. NASA is spending $35 billion to build Orion and the Ares I.

“The technologies that we need to do the job are largely in hand,” Hanley said. “In terms of the challenge, it’s really a fiscal challenge - the amount of money that the nation can afford to spend.”

During the Apollo years NASA’s budget was almost five percent of the federal budget. Now, it’s less than one percent."

Putovanje od 35 milijardi na komad kamena. Svaka cast kome je to primarni cilj

1 Like

Ja sam bas bio zagrijan za sve vrste teorija zavjera prije 5 godina… I onda te mnogo ■■■■ confirmation bias… Jednostavno odbijas sve stvari koje ti ne idu u prilog, a cinjenice izokreces da bolje udju u tvoju teoriju. Onda jos gomila nerazlikovanja izmedju koincidencije i korelacije i finalni rezultat je vjerovanje u bukvalno svaku teoriju zavjere vise nego u zvanicnu verziju

U većinu teorija zavjere ne vjerujem, kao i u ljude na mjesecu 1969

ne znam šta je confirmation bias.

kakve vanzemaljske strukture? to su zemaljske strukture

many of the apollo era video recordings were a story is simply recorded over as cost cutting measure

pa jel nije smiješno obrazloženje zašto nema snimka?

jel nije smiješno obrazloženje i oko raketa koje su tad postojale a ne postoje sad oko troškova koje su tad imali i koje bi imali sad. kakva je logika da ako te neko dere godinama u šaha i ti ga onda počneš cijepat? šta je prva pomisao nego da varaš? glavni cilj je bio pobijediti sssr a ni tada ni sada u trci najvećih niko ne igra čisto. i šta je jeftinije u krajnjem slučaju?

Even though the costs of accessing space are decreasing, getting to the moon is not cheap. In today’s dollars, the Saturn V rocket used in the Apollo program would cost about $1.16 billion.

The amount of rocket energy it takes to accelerate those kinds of payloads away from Earth doesn?t exist anymore," said Jeff Hanley, NASA’s Constellation program manager. "It exited in the Apollo era with the Saturn V. Since that time this nation has retired that capability.

troše te pare na nove tipove raketa a neće da potroše 1,16 biliona na staru vrstu raketa da odu ponovo na mjesec. meni su njihovi odgovori besmisleni. Ali je USA ispred svih pogotovo ranije bila u marketingu, upotrebi i kontrolisanju medija. I taj njihov potez oko slijetanja na mjesec treba umnogome povezat sa političkim kontekstom i pogotovo tada na upotrebu medija. gledati uticaj sovjetskog saveza i svijetu, širenje komunizma i sve ostalo što je vezano za hladni rat bilo.ako neko misli da ljudi na mjesecu nije ogromna politička pobjeda nad sssr grdno se vara. iako su sasvim logičan slijed događaja novi letovi. 80tih i 90tih godina njima (USA) ovakve egzibicije nisu bile potrebne zato i nema novih “letova sa ljudima na mjesec”. Rusi planiraju do 2030 godine da pošalju ljude na mjesec. misli li neko zaista da je amerikancima bilo tad lakše poslati ljude na mjesec nego rusima sad. ja logičku nit nikako ne mogu uhvatiti kod ljudi koji vjeruju u šetanje ljudi po mjececu 1969.

A kako su došli do tih saznanja? Pa vjerojatno su rovali po tom ledu, dubinski istraživali itd pa su nakon nekog vremena pronašli nešto što im je interesantno. Sigurno nisu došli tamo, vidjeli sve je sami led, pa se okrenuli i zaboravili na taj dio svijeta :smiley: Ali navodno su upravo to napravili na Mjesecu, tj. došli, vidjeli samo kamenje, pa odustali :smiley: :smiley: :smiley: Nije im bio važan niti prestiž da navodno “mogu na Mjesec s ljudima kad god požele, pa što bi tek onda mogli napraviti neprijateljima na Zemlji” :wink:

Rekao sam da uopće nisam pogledao taj dokumentarac :wink:

Koji novac? Onaj kojeg stvore koliko im zatreba kada im se prohtje ili onaj koji bace privatnim bankama na stol čim malo zakašljucaju (čitaj 700 milijardi dolara, pa ako ne bude dosta ima uncle Sam još). Nije im problem preko 20 bilijuna dolara duga i što taj dug svake godine divljački raste, ali im je problem par milijardica za nešto tako veliko poput čovjeka na drugoj planeti. Draghiju i njegovom ECB nije problem ubacivati 85 milijardi eura bez pokrića svaki mjesec u eurozonu, ali je problem samo jednom u svim tim godinama pumpanja novca bez pokrića odvijiti par desetaka milijardi da umjesto na burze ode u svemirski program…itd itd :smiley: Taj argument da je novac problem je veća smijurija od same tvrdnje da je čovjek hodao po Mjesecu.

Zašto bi se potrudio kad je u suprotnosti sa zdravim razumom. Pa valjda je dovoljno samo tražiti logično objašnjenje zašto već 50 godina nema ljudske posade na mjesecu i zašto je bilo takvih letova samo u trajanju od 3 godine, prije skoro 50 godina zadnji puta. Za tri godine su uspjeli istražiti cijelu planetu? Kako to da onda još uvijek nisu do kraja istražili neke ograničene dijelove Zemlje, u svim godinama postojanja civilizacije? Kaj na Mjesecu dobiju neke super moći za istraživanje pa tamo obrade cijelu planetu u samo par “posjeta”? :smiley: Te super moći počnu djelovati već na Zemlji neposredno pred izlet na Mjesec pa tako uspiju i zajebati radijaciju, jelda :wink:

A nije li možda obožavani predsjednik JFK obećao da će čovjek (čitaj Amerikanac) hodati po Mjesecu u roku od 10 godina? To obečanje je dato negdje početkom 60-ih godina. Kako bi to izgledalo da su u jeku hladnog rata i nakon silnog novca potrošenog na svemirski program morali priznat naciji i cijelom svijetu da je prvi čovjek njihove zemlje malo istrčao sa izjavom i obećanjem i obećao nešto neostvarivo. Pa da onda još moraju i odgovoriti nekom “bezobraznom” novinaru koji bi ih direktno tražio da onda potvrde da zapravo nisu sposobno otići sa ljudima na Mjesec (bez posljedica po te ljude) i da je program polučio neuspjeh. :wink: Nije li bilo lakše iscenirati skakutanje po Mjesecu i još skupiti političke i svakakve druge poene, pa i strahopoštovanje ostatka svijeta, naravno uz veliki ponos svoje cijele nacije.

Gledaj to iz perspektive kad nije bilo Interneta i kad su mogli plasirati koju god glupost su htjeli.

Ja već dugo tvrdim da je Internet mnogima poremetio planove jer uz sve to što je Internet on je još i platforma za trust mozgova iz cijelog svijeta. Danas više ne možeš objaviti glupost i očekivati da će ti cijeli svijet pljeskati na nekom izmišljenom dostignuću jer će se javiti dobar dio onih koji će te argumentirano poklopiti. U razne gluposti i laži vjeruju oni koje si ti spomenuo u pogrešnom kontekstu, tj. lakovjerni i needucirani.

Eto, radi navedenog ja ne vjerujem da je čovjek hodao po Mjesecu. Ti naravno imaš pravo vjerovati što god želiš, a ja bih volio čuti logično objašnjenje koje će mene razuvjeriti. To da je skupo je totalna glupost jer njima ništa što stvarno žele nije skupo i to je činjenica. Pitanja je samo što im je ostvarivo, a skakutanje čovjeka po Mjesecu očito još uvijek nije.

Ovo je blago rečeno smiješno :smiley: Milijarde nisu problem, ali možda 0.01% budgeta za malo bolju rezoluciju je problem :smiley:

Možda nisu bili u stanju poslati čak niti sondu na Mjesec, a ne čovjeka, pa su morali fejkati i mjesečevo kamenje :smile:

OK, vjerujem da mogu barem sondom na Mjesec, i ovaj članak mi je zapravo nebitan. Ja i dalje zdravorazumski ne vjerujem u to da je čovjek hodao po Mjesecu i tako će vjerojatno ostati jer ne vidim na pomolu logičnu potvrdu :slight_smile:

Ste gledali film First Man?

ja mislim da postoji velika sansa da nismo bili na mjesecu, jednostavno ameri vise nisu htjeli riskirati ljudske zivote u utrci za necim sto je mozda nemoguce pa su sve to iscenirali, da ipak ti zivoti nisu bili uzaludni. Odnio je tu tajnu neil u grob.

One sajle na onom videu mi stvarno djeluju smjesne, da se sad to ide lazirat to bi sve puno bolje izgledalo.

A ovo dali imamo slike sa marsa mislim da nemamo, nesto njih muci sa tim slikama… Da saljem sondu bilo kamo prvo sto bi mi bilo da mi posalje natrag neki feedback u vidu video ili image contenta pa bogati zivimo u 21 stoljecu, wtf NASA.

Ali ona prva slika od nase mi je smijesna i nevjerujem ja tim ljudima nista ako vrijedjaju moju inteligenciju sa tom slikom.

Upravo mi je to najčudnije, zašto nemamo kvalitetnih snimaka sa Marsa? Pa više snimaka imamo sa Mjeseca :smiley:

Ja jos nisam vidio kvalitetnu sliku iz svemira. Imam mobitel kineski XIAOMI kostao je 1500 kuna i radim bolje slike nego NASA.

Pokusali su tu neki dat neke slike, ali to je sve jadno bjedno…

NASA DEBUNKED:

Ovo je 4k 60FPS snimljeno to si svako malo bolje stojece kucanstvo moze priustiti, ja ovo gledam na monitoru FULL HD i ovo me ostavlja bez daha. A sad zamislite kako to tek izgleda ako gledam na 4K televizoru.

Evo obican drone neki tamo za par tisuca kuna. znaci ne multimiljarde kako oni trose.

mi mislimo da nasi nas kradu, pazi sto tek ovi rade amerima, hahaha

P.S. dok usporedjujem nasine videe snimoljene na uredjajima vrijednim biljune dolara i usporedim s ovima od par stotina dolara dodje mi da povjerujem da je zemlja ravna…

1 Like

Nadejm ovo I mislim si hvala bogu evo nesto dobro.

Kad ono neke crte u svemiru, reko WTF? Kad ono CGI…

8K NASA, pazi duplo jace nego 4K. dobro vjerojatno moj monitor je slab. Mozda tko od vas ima barem 4K widescreen barem 140cm televizor pa nek pogleda ovaj video.

Uglavnom vidi se da je slika cista, stvarna, realna, ko 4K, ali cim kamera mora malo pokazati sto se desava van kabine nekak kvaliteta padna, focus je out kao da nas nezanima sto je vani vec sto je unutra…