Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

kamera ne vidi kao ljudsko oko, pogotovo na kojoj su udaljenosti zvijezde a kakva je kamera tada snimala

Mora da se šališ? Uzmi “Nokiu 3210” i uslikaj po noću vidjet će se nešto. Da ne govorim NASA koja je uspjela otići na Mjesec da nema bolji kvalitet :D.

majke mi sad idem slikat sa svojim NASA XIAOMI mobitelom.

A u NASA-i nemaju nikog dovoljno pametnog da se sjeti kako bi bilo prihvatljivo rješenje da kreiraju grijače koji će samo recimo 3 dana održavati temperaturu tako da u tih 3 dana stignu napraviti barem 3000 nevjerojatnih fotografija drugog planeta.

Mene i vjerujem veći dio čovječanstva više zanimaju kvalitetne fotografije Marsa (sa uključenim širokim kadrovima) nego podaci o marsquakeovima. Pruži čovječanstvu nešto konkretno i jasno vidljivo i razumljivo pa ćeš dobiti i veći budget za daljnja istraživanja.

Da te stave u negdje u totalno nepoznato jel bi radije imao oči ili pojačano osjetilo vibracija? Zapravo ne znam za druge, ali meni bi bilo bitnije da mogu prvo pogledati svuda oko sebe nego da imam mogućnost osjetiti da li podrhtava tlo. Valjda je to neka zdrava logika. Zato mislim da u prvim istraživanjima kamera može više značiti nego očitavač podrhtavanja, ali ako oni sa takvim stručnjacima i takvim budgetima nisu u stanju implementirati oboje onda neka se prvo dobro ispraksiraju na nekom udaljenom otoku na Zemlji pošto im je svemir još uvijek nešto nedodirljivo.

Opet ponavljam, nije mi nevjerojatno da su u stanju poslati sondu na Marsu, ali kad malo razmišljam o tome ovako čitajući ispada da možda čak i to lažiraju ili skrivaju informacije koje imaju sa Marsa. Treću opciju za sad ne vidim jer ne pronalazim logično objašnjenje koje drži vodu.

Kad je već toliko sumnje u sve što rade, jel problem makar i sa tim kamera za koje tvrde da su najbolje što je moguće snimiti neki video dok se npr. sonda podigne barem parsto metara od tla, pa se spusti, naravno konstantno snimajući. Valjda bi se i na ovom forumu našao netko tko bi znao složiti neki sustav koji je u stanju podići sondu sa tla i poslije je spustiti natrag :wink:

Velim, Internet im je najveći problem jer više ne mogu samo tako plasirati svoje gluposti kao što su mogli dok si samo mogao čitati novine i dok nisi mogao vidjeti što ostatak svijeta misli o toj nekoj objavljenoj vijesti.

Sad je najedanput radijacija problem, ali kad je trebalo iscenirati čovjeka na Mjesecu onda nije bila? :smiley:

Nešto u cijelom tom svemirskom programu jako smrdi. Čini mi se da najviše smrdi čovjek na Mjesecu, a da se sa svim ovim opravdanjima za ostala istraživanja samo dodatno potkopavaju i dokazuju da nikad nisu hodali po Mjesecu.

Ja stvarno premalo znam o svemu ovom i zapravo me nije previše briga za svemir kad i na ovom malom planetu imamo toliko neriješenih problema, ali me smeta što rade idiote od dolje ili što skrivaju informacije do kojih su došli novcem onih od kojih skrivaju te informacije. Jedno od ovog je vjerujem sigurno točno.

Kad već razmišljam o tome, pada mi napamet zašto kamenje na Mjesecu ostaje na mjestu dok astronauti skakuću tamo i tako daj neku “silu” kamenu koja bi morala biti dovoljna da ga pomakne u bestežinskom stanju i da on počne malo “lebditi”. Možda glupo, ali eto i to mi pada napamet.

S mobitelom se nevide zvijezde, sad je malo oblacno pa ih i nema ali s okom vidim jednu zvijezdu ali s mobitelom je nisma uhvatio. Ali ako me sjecanje ne vara mislim da su i oni rekli da nisu vidjeli zvijezde golim okom, neka me netko ispravi.

Ja mislim da su oni bili tamo i da nesto kemijaju, jer nesto moraju raditi sa tim silnim novcima. Iskreno mislim da su slike lose sa razlogom, ne da nemogu dati HD sliku nego da namjerno daju losu sliku, a koji je razlog jos mi ne pada na pamet. Pa nevjerujem da i ovi koji zagovaraju NASU se ne slazu samnom da je ona prva slika sa ovog leta gdje je ta sonda sama sebe zaslikala u guzicu cudna?

Pa tko normalan bi objavio tu sliku kao prvu?

Kako za koga. Meni je nevjerojatno da su 3 godine pohodili Mjesec s ljudima i onda evo skoro 50 godina ništa. Ne ide im u prilog niti dokaz da je navodni kamen sa Mjeseca fake. Ne ide im u prilog niti što su morali opravdati veliki budget i nešto napraviti povodom obećanja JFK-a, a niti to što im je tada bilo najvažnije na svijetu napraviti Ruse ljubomornima. I tak…samo zdrava logika, bez ikakvih sajli, pustinja na Zemlji, loše kvalitete kamere itd. To sve još nekako i može proći, ali da ga hebeš nemoj mi ići protiv zdrave logike :wink: Naravno, nekada ne vidiš nešto što ti je pod nosom i imaš pogrešnu logiku, ali moja je takva kakva je i ja vjerujem to što vjerujem.

Jesi provjerio radil ti kamera :D.

baš je takvu kameru nasa imala 69e

1 Like

Kad zvijezde ne postoje :D. U Zagrebu vidimo samo Mjesec i Sunce :smiley: :smiley: Zezam se naravno, ali meni je gušt pogledati zvijezde čim se maknem negdje u prirodniju okolinu od Zg i probao sam par puta fotkati, ali se stvarno jako slabo ili nikako vide zvijezde.

Naravno, ali prestiž koji donosi neka bušotina na Mjesecu i činjenica da dok neki ne mogu bušiti niti na Zemlji ti možeš na drugom planetu? :wink: Naravno, tu je još i želja za istraživanjem, za koloniziranjem itd što ne smiješ zanemarit.

Ne ako bi se znalo da je od zlata jer tad zlato više ne bi toliko vrijedilo. Ako to drugi ne znaju, onda bi se definitivno isplatilo. Trošili bi dolare bez pokrića koji su pred propasti za svemirski program od kojeg bi dobili tone zlata, tj. nešto što će se cijeniti u svijetu i kad im propadne dolar. Znači zamjena bezvrijednog za vrijedno. Naravno, tad sve to mora biti prava top secret jer će inače jako pasti cijena zlata. A što se tiče toga da li na Mjesecu ima zlata…ako je točno da je i na Zemlju došlo iz svemira onda ga sigurno ima (netaknutog) i na Mjesecu. Ako su stvarno bili tamo prije 50 godina onda su do danas imali vremena i da pronađu dijelove Mjeseca sa puno zlata i osmisle tehnologiju za rovanje tamo. :slight_smile:

To je samo trkeljanje i niti ozbiljno razmišljam o tome niti to smatram realnijim od npr. toga da čovjek nikad nije hodao po Mjesecu.

NASA će se rasplakat :smiley:

znači opet pričate viceve o kopanju zlata na mjesecu i tajnom dovlačenju zlata sa mjeseca na zemlju od strane NASA?

Znači opet ne čitaš sa razumijevanjem?

Vicevi su jedino da je čovjek hodao po Mjesecu, a ovo sa dovlačenjem zlata je samo malo manja zajebancija od te gluposti sa skakutanjem po Mjesecu koje im je čudom dosadilo i nije se ponovilo skoro 50 godina.

kucaj u google images from curiosity rover pa idi na Slike

vidi čuda, ima dobrih slika sa marsa

edit: ah izvini, nasa vara 325 miliona amerikanaca i od osnivanja nase uspješno im vuče milijarde iz budžeta i podmeće montirane slike

1 Like

Jel stvarno opet trebam ponavljat da je moje mišljenje da ili muljaju ili skrivaju informacije.

Od kad su slike sa Curiositya? Nisu li možda dovoljno stare da su imali vremena sakriti sve što ne žele da vide oni koji su im omogućili da uopće naprave neke slike?

Pogledaj sad slike sa Insighta:

Par slikica Marsa koje su sve samo ne spektakularne i hrpa slika sa Zemlje na kojiima su neki ljudi koji nikog ne zanimaju.

Sorry, ali meni tu nešto smrdi.

Ponavljam, nije mi uopće nevjerojatno da su poslali sondu na Mars, a totalno mi je vjerojatno da skrivaju informacije od onih koji su im dali novce. Ako je to tebi u redu ok, meni nije. Isto tako mi nije u redu da ljudi moraju robovati onima koji su na vlasti, plaćati im njihove luksuze, da mi netko ima pravo odrediti što ja smijem, a što ne smijem (a čime nikog ne ugrožavam) itd., ali to je većini ljudi normalno pa smo očito jako različiti. :slight_smile:

Kad bi još znao vidjeti kome sam se obračao sa ovom slikom, skontao bi da nema veze sa '69-om.

ma da, 17000 uposlenika nase skriva sve od ostatka čovječanstva, čak šta više, sarađuju sa vanzemaljcima i imaju cilj da unište svijet zajedno s njihovim gazdama reptilima

1 Like

Zbog panorame koja je sastavljena od ko zna koliko hiljada fotografija?

Evo je isti fazon:

1 Like

opet će reći da je ovo arizona, ■■■■ ga

i nije 4k fotografija, kako to da do sada nasa nije poslala 4k aparat na mars?

1 Like

Kada sa Muskom 2024. odem na Mars, poslat ću vam par snimaka. Također, ima da pokažem NASA-i šta može jedan Canon.