Zabrana poticanja klikova

Nikki, ako malo pažljivije pogledaš, u svim tvojim postovima imaš samo jedan cilj: dobiti što više klikova. Nazovi ti te svoje metode kako hoćeš, ali moje mišljenje je da bi metodom “skretanja pažnje na oglase” napravio medvjeđu uslugu sebi.

Zašto misliš da korisnici ne vide reklame? Budi siguran da ih vide, pogotovo ako ih kvalitetno stopiš sa ostatkom sadržaja (a upravo to je cilj svima koji žele zaraditi od adsensea).
Ja bih rekao da korisnici ignoriraju ono što ih ne zanima, a ne konkretno oglase. Većina njih ionako ne zna da su to oglasi. Ako se npr. reklamira nožić za guljenje krumpira, a mene to ne zanima, logično je da ću preskočiti taj dio teksta i da mi neće pasti na pamet da kliknem na to. I bilo kakvo skretanje pažnje na taj oglas neće me natjerati da kliknem na link i otvorim još detaljnije temu koja me ne zanima.

Zamisli da si u gužvi, imaš malo vremena i odlučiš pogledati što ima na TV-u. Staviš prvi program, vidiš da su reklame i odlučiš promijeniti na drugi program, ali pored tebe stoji zločesta teta koja ti dijeli packe svaki puta kada se pokušavaš približiti daljinskom upravljaču. :slight_smile:

Zaključak: reklame jesu dodatan izvor informacija, ali samo za one koje te informacije zanimaju. Za ostale je to dodatna hrpa smeća koje žele zaobići. Ako nekoga zanima ono što se reklamira, budi siguran da će vidjeti oglas ako je on kvalitetno formiran.

Reklame su na TV, reklame su na radiju, reklame su u novinama, reklame su na plakatima, reklame su svuda.
Svatko tko ima bilo kakve kontakte s civiliziranim svijetom, zna što su reklame i nema potrebe da ti podučavaš ljude u stilu:

“Kad šećete gradom, pročitajte svaki plakat pored kojeg prođete. Stanite pred svakim izlogom i pročitajte reklamne poruke. Kad čitate novine pročitajte svaki oglas od početka do kraja. Na TV pažljivo odgledajte svaku reklamu, bez obzira koliko stotina puta ste ju vidjeli. U reklami može biti nešto korisno.”

A s obzirom da su nam marketingaši pretrpali svijet reklamama, ignoriranje goleme većine reklama je sastavni dio mentalne higijene.

Naravno. Nazalost, podosta marketinskih “strucnjaka” ignorira (ljudsku) psihologiju i gleda na marketing cisto iz ekonomskih pobuda (a to dvoje bi trebalo uravnoteziti). Pa tako sam web sajt izlazi iz centra pozornosti citaca i umjesto toga mu se servira reklama. Tada sajt prestaje imati smisla, jer je korisnik dosao nesto procitati korisno (ili sta god), a takva reklama ga samo odbija (pa si instalira AdBlock plus ili tako nesto). A onda pocnu zalopojke kako padaju prihodi od reklama …

Korisniku treba reklamu servirati diskretno, cisto da je primjeti. Napadne reklame imaju utjecaja - ne moze se ne primjetiti. Ali dugorocno, mislim da tjeraju korisnike.

Evo jedna zanimljiva tema:

Bas je lijepo tagirana (annoyance, block content, block ads, ads, annoying) :smiley:

Hvala svima na informacijama :slight_smile:

može li mi neko reći imaju li google reklame još jednu svrhu osim zarade tih par centi za klikanje, pa ni to nije dozvoljeno (da kažeš ljudima da klikaju)

kako mogu ja ubaciti svoj forum u te reklame tj da se reklama za forum pojavljuje na drugim stranicama kao google reklama

[quote=“zeMsko”]može li mi neko reći imaju li google reklame još jednu svrhu osim zarade tih par centi za klikanje, pa ni to nije dozvoljeno (da kažeš ljudima da klikaju)

kako mogu ja ubaciti svoj forum u te reklame tj da se reklama za forum pojavljuje na drugim stranicama kao google reklama[/quote]

Naravno da imaju svrhu, zarada puno više od par centi.

Vas koji ste se počeli baviti internetom u doba PTC booma jako zbunjuju ostali oblici zarade i vrlo često miješate PTC i PPC :slight_smile:

Ako želiš promovirati svoju stranicu putem Google-ove content mreže, prati ovaj link:
http://adwords.google.com