Zadaci iz matematike

Nakon nekoliko dana posla - Zadaci iz matematike | Kompletni postupci zadataka za par kuna :slight_smile: je online :slight_smile:

Nisam mogao pronaći kvalitetne “online instrukcije” ili bilo što takvoga tipa pa sam odlučio napraviti svoje - vezane samo i jedino za matematiku. Zašto matematika? Od svih predmeta u nju se najviše razumijem, za nju treba najviše objašnjenja i za nju su najčešće instrukcije.

Sve što, kako, gdje i zašto piše na stranici.

Template u originalu je “minipholio”.

Kritike, pohvale, komentari - dobrodošli.

Zanimljiva ideja, ali čini mi se da je malo nepraktično obavljeno.

Uplaćivanje preko uplatnica, pa i online, nije baš praktično. Naime, čini mi se da osoba koja treba zadatke želi uplatu obaviti što jednostavnije, a rješenja dobiti što brže, pa mi se čini da je uplata slanjem sms najbolja moguća. Također, cijeli proces izračunavanja cijene također nije praktičan jer korisnik mora čekati određeno vrijeme da dobije povratnu poruku. S obzirom da ne možeš konstantno pratiti što se događa na stranici, moguće je da će korisnik morati čekati i nekoliko sati prije nego što dobije bilo kakvu informaciju.*

Što se tiče same realizacije stranice, mislim da stranica ovakvog tipa zahtjeva neko sučelje za sve korisnike gdje bi se oni mogli prijaviti i ondje provjeravati stanje svog računa, skidati rješenja, izvršavati uplate (zapravo dobivati kodove koje bi koristili za uplatu).

Osim toga, čini mi se da bi pod hitno treba pronaći nekoga tko je spreman rješavati zadatke i za 4. razred jer ovako, barem meni, ipak izgleda previše neprofesionalno; to što ne znaš gradivo 4. razreda, barem u meni, potiče sumjnju u znanje gradiva prva 3 razreda. Ni činjenica da ideš u srednju školu ne pomaže, ma koliko znanja ti imao. Jednostavno to izostavi.

Možda se to samo meni čini, ali naplata ti je najveći problem jer maleni broj ljudi kod nas se odlučuje za bilo kakvo plaćanje online sadržaja, a s obzirom na publiku koju ciljaš, morat ćeš ga maksimalno olakšati jer nikome se ne da ići do banke/pošte kako bi obavio plaćanje, a online bankarstvo ipak ne koriste svi.

[size=4]*Ne bi li bilo lakše da umjesto da zadatke prodaješ po narudžbi, riješiš sve zadatke iz zbirke i onda omogućiš korisnicima da zadatke preuzmu nakon što izvrše uplatu? Možeš jednostavno kreirati 2-3 fiksne cijene, ovisno o zahtjevnosti zadatka, čime si olakšavaš proces prodaje. Ovdje opet dolazimo do naplate sadržaja slanjem sms poruka :slight_smile: jer možeš za svaki zadatak kreirati kôd za preuzimanje zadatka (što je pohranjeno u korisničkom sučelju) kako bi zainteresiranima maksimalno olakšao plaćanje i nabavu.[/size]

znam, tražio sam način kako bi to bilo najlakše izvedivo - i nisam našao ništa jednostavnije od online uplate na račun.

Naravno, to je i cilj. Ali nije mi jasna “uplata putem smsa”?

[quote=""]Također, cijeli proces izračunavanja cijene također nije praktičan jer korisnik mora čekati određeno vrijeme da dobije povratnu poruku. S obzirom da ne možeš konstantno pratiti što se događa na stranici, moguće je da će korisnik morati čekati i nekoliko sati prije nego što dobije bilo kakvu informaciju.*
[size=4]*Ne bi li bilo lakše da umjesto da zadatke prodaješ po narudžbi, riješiš sve zadatke iz zbirke i onda omogućiš korisnicima da zadatke preuzmu nakon što izvrše uplatu? Možeš jednostavno kreirati 2-3 fiksne cijene, ovisno o zahtjevnosti zadatka, čime si olakšavaš proces prodaje. Ovdje opet dolazimo do naplate sadržaja slanjem sms poruka :slight_smile: jer možeš za svaki zadatak kreirati kôd za preuzimanje zadatka (što je pohranjeno u korisničkom sučelju) kako bi zainteresiranima maksimalno olakšao plaćanje i nabavu.[/size][/quote]

istina, odlična ideja, no projekt rješavanja čitave zbirke je malo dugotrajniji proces. želio bih prvo vidjeti kako će biti ideja prihvaćena, te ukoliko će biti uplata - uz riješene zadatke (koje već imam) riješiti sve ostale tako da imam kompletnu zbirku riješenu.

ovo sa kodom za svaki zadatak i smsovima je savršena ideja - no nije mi jasna realizacija tj. princip kako bi to funkcioniralo? (u smislu kako naplatiti putem smsa)

Dalo bi se tu uz određen trud, PHP i MySQL svašta složiti, svakako korisna ideja :wink:

Hmmm…nisam mislio da će ljudi steći takav dojam. Razmislit ću o tome.

dobro ti se čini, to me i najviše muči. ovo putem smsa je idealna stvar, ali mi nije baš jasan princip takvoga plaćanja?

inače jedna od najboljih kritika i komentara koje sam dobio :zhuja:

Jesi ikad vidio u novinama one reklame za razno-razni sadržaj za mobitele koji se kupuje slanjem određenog kôda na određeni broj? Upravo tako ti možeš izvesti svoju naplatu. U korisničkom sučelju sortiraš zadatke po godini, gradivu, i tako dalje, a uz svaki zadatak ispišeš i kôd koji treba poslati na broj kako bi korisnik dobio link do zadatka koji želi preuzeti. Ovdje dolazi do problema preuzimanja jer svaki link mora trajati određeno vrijeme i broj skidanja terba ograničiti, ali to ne bi trebao biti prevelik problem.

Samo da me krivo ne shvatiš, ovo je isključivo moj dojam i nije ništa osobno.

Hvala. :bljesak:

naravno, pogotovo za “one” sadržaje :stuck_out_tongue:

Upravo tražim providere koji omogućuju tu uslugu fizičkim osobama, koliki postotak odlazi njima, koliko meni i sl. Ako već imaš kakav link - slobodno stavi.

Naravno, kako bi se onemogućilo masovno skidanje s jednog te istog linka.

Koliko znam rješenja zbirke već postoje u elektronskom obliku s postupkom. Treba ih samo fino kategorizirati, po br. zadataka, gradivu, poglavljima ili kako već.
Napraviti login za korisnike, i povezati s forumotion.com SMS naplatom.
Znači netko dođe na stranicu upiše zadatak koji ga zanima, ti mu ispišeš koji kod mora poslati u SMS poruci. Nakon toga kad ti forumotion javi da je SMS zaprimljen, te mu ti dopustiš download tog zadatka. Jedino ovako ti izgleda stvarno dobro odrađeno, i nebitno što ne znaš zadatke iz 4.god.
Samo ovaj sustav zahtijeva malo više kodiranja, a učenici će prije poslati SMS nego ići npr. u poštu uplatiti 8kn za par zadataka.

[quote=“svebee”]naravno, pogotovo za “one” sadržaje :stuck_out_tongue:
Upravo tražim providere koji omogućuju tu uslugu fizičkim osobama, koliki postotak odlazi njima, koliko meni i sl. Ako već imaš kakav link - slobodno stavi.[/quote]

Pogledaj ovu temu. Mogla bi ti dosta pomoći.

Što misliš koliko ćeš puta moći prodati jedno rješenje?
Može doći do udruživanja više učenika pa kupuju samo jedno rješenje što i nije neki bed. Veći bed je ako dođe do preprodaje rješenja ili najveći bed ako se nađe netko pametan i objavi free rješenja do kojih je došao.

Jedan utopijski prijedlog je da imaš zbirku riješenu i ta su rješenja free, a svi koji pošalju nekakav svoj zadatak neka plate recimo poštenu cijenu u kojoj imaju uključen i telefonski poziv od recimo 5 minuta.
Telefonski pozivi se ne mogu preprodavati ( :zub: ) i time postaješ službeni on-line instruktor. :slight_smile:

hmm, ja to nisam našao. našao sam zbirke pisane malo rukom, malo skenirane, malo ovak-malo onak, i k tome “samo” su zadaci riješeni - nema nikakvih dodatnih (opširnih) objašnjenja.

to svakako, sms naplata je odlična ideja.

Hvala puno. Sve je puno jasnije :wink:

[quote=“trnac”]Što misliš koliko ćeš puta moći prodati jedno rješenje?
Može doći do udruživanja više učenika pa kupuju samo jedno rješenje što i nije neki bed. Veći bed je ako dođe do preprodaje rješenja ili najveći bed ako se nađe netko pametan i objavi free rješenja do kojih je došao.[/quote]

ima li (i)kakvog načina da se to suzbije? npr. da naiđem na for free moja rješenja na netu na nekom forumu, što se jedino može poduzeti? išta ili ništa?

[quote=“trnac”]Jedan utopijski prijedlog je da imaš zbirku riješenu i ta su rješenja free, a svi koji pošalju nekakav svoj zadatak neka plate recimo poštenu cijenu u kojoj imaju uključen i telefonski poziv od recimo 5 minuta.
Telefonski pozivi se ne mogu preprodavati ( :zub: ) i time postaješ službeni on-line instruktor. :)[/quote]

Nažalost to nikako neće ići - to bi ispalo nekoliko stotina stranica punog teksta i slika - i to besplatno nikako neću dati.

[quote=“svebee”]
ima li (i)kakvog načina da se to suzbije? npr. da naiđem na for free moja rješenja na netu na nekom forumu, što se jedino može poduzeti? išta ili ništa?

Nažalost to nikako neće ići - to bi ispalo nekoliko stotina stranica punog teksta i slika - i to besplatno nikako neću dati.[/quote]

Moj prijedlog ti je da sastaviš zbirku sa nekoliko riješenih zadataka iz svake cijeline i svakog razreda i neka se ta zbirka što više proširi. Tu zbirku iskoristi za promociju sebe i svoje stranice/usluge. S obzirom da stranicom vjerojatno nećeš ostvarivati značajnije prihode (iz razloga koje je trnac naveo), iskoristi ju za viši cilj - počni davati instrukcije, a stranicu koristi za oglašavanje. To samo na pametan način prividno stavi u drugi plan (uslugu davanja instrukcija). Kod davanja instrukcija ponudi svojim klijentima (?) uslugu rješavanja zadataka, što ćeš pametno naplatiti.

Uglavnom, nadam se da si shvatio poantu. Stranicom možda nećeš puno zarađivati, ali iskoristi marketinški potencijal koji ćeš stvoriti na način koji želiš, znaš i umiješ. [SIZE=“1”]S vremenom proširi ponudu predmeta i zavladaj tržištem instrukcija. :hmm:[/size]

[SIZE=“1”]Zašto ja ovo pišem umjesto da nešto i sam pokrenem? :mda:[/size]

patentirat ću ideju :stuck_out_tongue:

nego zanima me mogu li (i)kako kao fizička osoba zaštititi svoj sadržaj na internetu?

[quote=“svebee”]patentirat ću ideju :stuck_out_tongue:

nego zanima me mogu li (i)kako kao fizička osoba zaštititi svoj sadržaj na internetu?[/quote]

Možeš.
Nemoj ga staviti na internet. :zub:

sustav je u potpunosti iskodiran s moje strane, sve radi kako treba međutim problem su autorska prava - nakladnik ne dopušta bilo kakvo kopiranje cjeline i/ili rednog broja zadatka (!) te ukoliko se žele prodavati rješenja - njima također ide naknada.

tako da od svega toga - ništa :slight_smile:

Na koliko bi procijenili stranicu (tj. sustav spojen sa SMS porukama, zaštita Flasha)?

EDIT: zaboravio link :slight_smile: -
http://www.svebee.com/1568/sustav-za-naplatu-putem-sms-poruka-matsms-anoniman-sms
&
http://www.matsms.com/demo/

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja