Zajednicka FB stranica ili grupa?

Moj prosli topic Zajednicki web sajt je bio pun negativnih komentara i nije se svideo mnogima. Okarakterisan je kao nemoguc, glupa ideja, sr…e ideja, i sl. U svakom slucaju meni je drago da ste izneli svoje misljenje na tu temu. Mnogi su bili sumnjicavi sto sam predlozio da svi damo po 100 eura, zato evo sada jednog Free zajednickog projekta …zajednicka FB stranica ili FB gurpa.

Zamisao je sledeca…

  • Skupimo se sto vise nas… npr. 100 nas
  • Jedan od nas otvori FB stranicu ili grupu… to moze da bude vlasnik ovog foruma, on bude admin, a nas 100 postavi za moderatore.
  • Znaci stranica bi u samom startu imala 100 svidjanja
  • Onda svako od nas pozove sve svoje prijatelje da lajkuju stranicu, trenutak kada nas 100 postajemo moderatori i pozivamo sve svoje prijatelje na stranicu je trenutak gde ocekujem da facebookov algoritam poludi i tu ce nam stranicu ili dici u nebesa ili ce nas blokirati.
  • Posle toga krecemo sa masovnim postovima, da totalno zaludimo FB algoritam… svaki post lajkujemo, delimo i komentarisemo…

Cilj je da za kratko vreme stvorimo kvalitetnu stranicu sa puno pratioca , koja bi kasnije mogla da koristi svima nama , tako sto bi smo svi mogli da reklamiramo svoje sajtove preko nje.

A sada ocekujem vase misljenje na ovu temu… Naravno pre svega misljenje iskusnih strucnjaka :slight_smile: ali i misljenje pocetnika , jer ja cenim svacije misljenje.

Opet ne valja…Kao sto smo svi upoznati sa fb mozemo imati i 6m a on stavi reach 10k.
A sad nas 100 zaspama sa svojim sajtovima, reach ide dole ispod minimuma.

Sto se tih zajednicki projekata tice ubjedljivo je najbolja ideja sto se davno spominjala sa backlinkovima i neki zajednicki pbn…ovo ostalo je sve tanko.

Cisto sumnjam da bi FB algoritam dao mali reach stranici gde svaki post lajkuje , deli i komentarise minimum 100 ljudi, ali u svakom slucaju drago mi je da si izneo svoje misljenje.

1 Like

Nikad ne znas s njima…a i mislim da se ne bi moglo do neke vece publike svakako doci, nebitno sto nas je 100 bez nekog ulaganja.

100 nas i dijelenje linkova bi svakako unistilo svaku stranicu.

A sad ovo sto se prije davno spominjalo na forumu za zajednicko backlinkovanje je vec nesto. 100 x minimum 3 sajta. Je solidan backlinking.

Ko se ženi, kad je svadba?

Igore na duhovite i saljive komentare uvek dajem duhovite odgovore, pa evo: udaje se necija mama , ali ne smem da ti kazem cija :grinning:

Eh, moja tema :smiley:
Za početak bih te pozdravio. Ako si stariji član foruma (ma da čisto sumLJam) znao bi da sam ja radio sa fb stranicama bila je čak tema u kojoj sam bio veoma ažuran. Bilo je bruka para grabiš i rukama i nogama. Ali što se tiče tog tvog plana prvo bi dobio blok na pozivanje prijatelja nakon sto bi ti pozvao sa svog profila 100 ljudi ja msm. Drugo dobio bi los reach na 100 postova dnevno (ISPITANO ima moje objašnjenje u staroj temi). A kada bi dijelio 100 linkova dnevno bio bi SPAM PAGE i logicno imao bi reach 100 (tj 100 admina).

Ja sam odustao sa stranicama nakon sto su počeli sa drkanjem algoritma. Takva se pometnja desila da sam počeo mj 300-400€ zarađivati i rasprodao sam sve stranice i počeo sa Organskom posjetom.

Instagram također isti fazon su uradili sto sasvim nije korektno od fb. U početku ti puste reach tipa prati te 500 ciljanih ljudi 100 lajkova imaš na postu. I kada navuku veliku masu ljudi onda režu sa reachom i svojim algoritmima da si prisiljen platiti reklamu. (oh Bože opet ponavljam istu priču kao prije 2-3 godine :confused: )…

EDIT: Naravno to bi ekstra funkcionisalo da si se toga dosjetio 2009-2010 godine.

2 Likeova

Ja sam pratio i zadnji topic koji si otvorio i ovaj tu. Osobno mi se sviđa što se otvaraju teme koji potiču raspravu i različita mišljenja.

Ali stvar je u tome da ideje izgledaju toliko nerealno da skreću fokus s onog što si ti htio pitati.

Već u prvoj temi si dobio mišljenje o tome šta ljudi misle o grupi od 50 ljudi i o nemogućnosti dogovora, pa si sada podigao na 100. Znači da te uopće ne zanima to što se piše nego ideš u krajnost, čisto glupiranje.

1 Like

FB algoritam gleda drugacije kada jedan covek deli 100 linkova, to je spam ,a drugacije kada 100 ljudi deli po jedan i to razliciti link , to nije spam. Naravno , na stranici ne bi bili samo linkovi , vec bi postavljali i normalne postove tekstualne, video i slike.

To zvuci logicki nije spam ali u praksi nije tako. Fb te ogranici i to je to ja ga smatram kao poker aparati sa %, mislim da funkcionisu na isti nacin osim neki super viral stranica.

Ali evo da bude na toj stranici post link reach od 50 do 100k koliko mislis da se moze lov÷ zaraditi?

Sta mislis kako funkcionisu one velike grupe , koje imaju po 200K ljudi i u kojima se podeli svakog dana po 500 linka ? Evo primera jedne domace FB grupe u kojoj se dele iskljucivo linkovi sa raznih sajtova, dnevno ko zna koliko…https://www.facebook.com/groups/sasa.jankovic/

Druže ako hoćeš extra reach da imaš na stranici broj objava dnevno 1 ! I to pod uslovom da je viralna objava. O tome sam se raspravljao i pisao godinu cijelu pročešljaj malo forum pa ćeš vidjeti. Imao sam page od 50K i dijelio na forumu slike njegovog rasta i kako je dostigao 150K.
Reach u to vrijeme je bio po 5-10mil. ALI 1 OBJAVA DNEVNO VIDEO SADRŽAJA !

Na njega sam testirao malo linkove i imali su po 50k reach ali kada sam ga prodao čovjeku i počeo je sa linkovima radio 3 mjeseca i dobio BAN!

Jedno je grupa drugo je page ! Razgraniči malo. U grupu ako ne ulazim (u grupu, ne lajkam, ne komentarišem, ne dijelim) nakon što mi je prikažu par puta na NewsFeed-u više mi se neće pojavljivati objave iz nje.

Stranice sa slikama su bezvredne…

Stranica koja na svakoj objavi nema like,comment,share je bezvrijedna nakon 3 posta :wink:

Lične prijatelje zvati i koristiti za zaradu i promociju, pa nismo Herbalajf pobogu :).

3 Likeova

Razgranici samo koliko mislis da se moze zaraditi sa 100k reach post page. I sad to jos dijeli na 100 :joy:

A post reach od 1 m nikad neces dostici sa 100m .

Ne mogu da se slozim sa tobom, iz razloga jer ja imam svoje stranice koje su prilagodjene upravo za deljenje linkova i zaradu i funkcionisu nikad bolje.

Super, samo tako nastavi, ne želim se dalje raspravljati nerviram se. I forum me obavještava da ne spamujem već da pređem na privatni čat :smiley:

Eh, sinula mi je ideja kako da TI zaradiš sam od nas svih, nazovi youtube kanal JEDAN U MILION. I objašnjavaj u vlogovima kako si jedini uspio dovesti stranice sa linkovima na zaradu bolju sada nego prije 3-4-5-6 godina :wink: Lijep pozdrav.

1 Like