Zaključavaj sve druge teme, ide Svjetsko nogometno prvenstvo ⚽ (Anketa)

Inače, Cristiano i Messi su totalno podbacili. Ne samo zato što su njihove reprezentacije ispale nego zato što nisu ništa posebno odigrali.

Messi totalna katastrofa na ovom prvenstvu.

Cristiano jedan gol Španjolcima dao iz penala, drugi zbog velike greške golmana, a treći iz slobodnjaka. Sve se broji, ali mene to ne fascinira niti malo jer penal mora dati svaki igrač koji je stabilan u glavi i koji živi s loptom cijeli život, a slobodnjak može dati skoro bilo tko. Drugi gol Španjolcima je bila katastrofalna greška golmana. Gol Maroku je bio glavom nakon prekida. Dobro je to izveo, ali niti to me ne fascinira. Osim navedenog, nije odigrao NIŠTA. Slušam večeras Ivanovića u prijenosu Portugal-Urugvaj…Cristiano si pomaknuo loptu na stranu da si stvori prostor za šut, a ovaj komentirao “prošao je dvojicu”. Nije prošao niti jednog jer on jako rijetko prođe igrača pošto to baš i ne zna, on si samo zna stvorit prostor za svoj odličan udarac. Ronaldo je prolazio igrače, ne Cristiano.

Mali Mbappe je danas pokazao više od Cristiana i Messija zajedno u njihovih ukupno 8 tekmi. Ima 19 godina i danas me podsjetio na jednog i jedinog Ronalda. Nije to ta tehnika, ali barem je u stanju podsjetiti na najvećeg svih vremena :wink:

Mene na Wayne Rooneyja :slight_smile: Možda jer se i on pokazao u najboljem svjetlu, protiv Hrvatske, ne znam koje godine…

Naši dragi Danci se na svakom koraku hvale i podsjećaju kako nisu izgubili 18 (osamnaest) utakmica. :soccer:
To je odlično, za njih. Ali, što to govori? :blush:
Govori, naravno, da je došlo vrijeme da izgube, i da se neće izvući 19-ti put. :smile:
Večeras Danci gube. :+1: :o:

1 Like

pa… mozemo i do polufinala, nije nemoguce ni pretesko

Nema favorita u ovom dijelu natjecanja. Španjolci su za klasu bolji i 745x vredniji na transfermarketu, ali to u ovom trenutku nije važno.

Bravo za Rusiju! :slight_smile:

Finale: Danska-Urugvaj :slight_smile:

He he, :blush: što bi rekao jedan lik:

Aajmoooooo...

Bježite ljudi, bježite iz grada, :smile:
stiže ekipa pijana, :beer:
Bježite ljudi dok postoji nada, :angel:
jer ovdje igra Hrvatska, :+1:
Ale-ale ale-ale ale-ale:soccer: :o:

1 Like

Zasluženo smo prošli dalje.

rakitic

  • -Niste se prepali valjda? :smile:

:o:

P.S. Jeste svi živi, Forumaši? :smile: :+1:

Teška utakmica sa obje strane. Bez dinamike, sa previše straha od zapoočeti akciju. Zasluženo Hrvatska ide dalje, ali ništa spektakuralno, pogotovo s obzirom kako se na Dance olako gledalo…

Kako god, neka se igra nastavi :smile:

Cestitke na prolazu.

Ovi Danci bukvalno apgrejdovana verzija Islanda. Modric bio bas predaleko od gola veci dio utakmice, jel do Danaca ili taktike ne znam, ali puno opasniji je kad malo blize protivnickom golu.

Losa igra, bolji su bili izuzev promasaja Luke… No, bitan je prolaz. Sve do finala :beer:

Dobro da nisam gledao jer bi garant zgubili :slight_smile:

Modrić i rakitić su izgledali preumorno. Trebali smo igrat malo hrabrije i otvorenije. Prevelik je pritisak bio na igračima pa je razumljivo da su odigrali puno lošije nego što mogu. Prošli smo tu barijeru koja nas j**e zadnjih 20 godina. Sad otpustit kočnice i bez pritiska, pa šta bude. Ajmooo…

Ja nisam zadovoljan igrom, ali je bitan prolaz :slight_smile:

Mi možemo i moramo puno bolje. Rebić nam je bio najbolji igrač u 120 minuta sa 2-3 dobra momenta u igri, što znači da je ekipa generalno podbacila, ali svaka čast da su uspjeli proći i uz taj podbačaj, to ne može bilo tko.

Subašiću svaka čast, ne brani se baš svaki dan 3 od 5 penala, i to pravih obrana, ne da je šuter promašio gol.

Meni od početka nije djelovalo dobro…slabo su se otvarali, premalo trčali, prečesto širili ruke i pokazivali da nemaju kome dodat, nisam imao dojam da su nabrijani kao recimo protiv Argentine.

Sve u svemu dobro je :slight_smile: Velike ekipe pobjeđuju/prolaze i kad ne briljiraju. Moje mišljenje je da je od ovog trenutka naš nastup na SP-u uspješan. Ušli smo u 1/4 i to je skroz ok rezultat. Sad dolazi Rusija i mislim da nam je to puno bolje nego da idemo na Španjolce. Jesu domaćini, ali barem na papiru smo mi osjetno bolja ekipa od njih. Tu tekmu mogu gledat kao i našu dodatno kvalifikacijsku sa Ukrajinom. Domaćini, sličan mentalitet, a zna se kako je to prošlo :smiley: Vjerujem da idemo najmanje do polufinala, a bome se stvarno nadam finalu, pa čak i slabom danu Brazila i zvjezdici na dresu iznad grba :smiley:

Što se Modrića tiče, nije bio pravi danas. Imao je fenomenalnu loptu za Rebića prije penala i to je bilo to od njega. Naravno da je napravio puno toga “što se ne vidi” i držao ekipu, ali to se od njega podrazumijeva. Što se penala tiče, jebiga, desi se, ali njegov drugi penal, sreća po nas da je ušlo, a šutirao je, ako ćemo iskreno, katastrofalno. Za penal (u igri ili u raspucavanju) u bitnim utakmicama trebaš biti jak u glavi, ali da sam ja trener ako ne možeš barem 9/10 puta raspaliti loptu u rašlje ne bi mi pucao penal, točka. Oni žive s loptom i penale bi svatko morao pucati u rašlje, pa onda i reci golmanu gdje ćeš pucat i nema šanse da će obranit. Ako obrani, nisi dobro puknuo, točka.

Da ne ispadne da kritiziram, potvrđujem da kritiziram :slight_smile: Super zadovoljan sam večeras jer smo prošli, ali ipak smo trebali biti bolji jer nismo igrali protiv Brazila nego protiv jedne ekipe koja je po meni samo dobra i prosječna, ništa više od toga. Razumijem pritisak, sparinu, čvrstinu suparnika itd. pa im sve opraštam :slight_smile: Ovo je turnir i zapravo je jedino rezultat bitan, a veseli što znam da možemo bolje :slight_smile:

Generalno, Danci su imali neke svoje trenutke, pogotovo u drugom dijelu, ali moj dojam je da smo ukupno gledano u 120 minuta ipak i sa ovakvom igrom mi bili za nijansu bolji i da smo potpuno zasluženo prošli u 1/4.

Nas hebe balkanski mentalitet. Na jake ekipe se napalimo k’o sibirske lasice, a od slabijih ekipa očekujemo da napune gaće čim izađu na teren i same se pobjede.

Mi smo stvarno letili protiv Argentine, a danas mi nije djelovalo da imamo toliko naboja. Naravno da su željeli pobjedu, ali jednostavno nisu djelovali nabrijano kao protiv Argentine. A današnja tekma je bila puno bitnija nego protiv Argentine. Ali najbitnije da smo prošli, pa neka odigraju isto ovako prosječno i protiv Rusije i prođu ja ću biti zadovoljan :slight_smile:

Možda nam je baš ovo i trebalo da se malo spuste na zemlju jer koliko god da su oni bili odmjereni u izjavama, sigurno su poletili nakon rasturanja grupe i pohvala od strane svih svjetskih medija.

Bilo me strah Španjolske, ali njih sad više nema i mislim da smo dosta bolji od Rusije, a da s Englezima itekako možemo igrati. Možemo i s Kolumbijom, ali ako oni kojim slučajem prođu mislim da će nam biti teže s njima nego s Englezima. Švicarce i Šveđane sam otpisao, iako su iznenađenja uvijek moguća. Naravno da nije zicer da prolazimo Ruse, ali stvarno vjerujem da ćemo ih proći i da možemo proći Engleze, a onda bi finale sa Brazilom bila poslastica i najveći nogometni uspjeh Hrvatske, a niti u finalu ne bismo bili bez šansi :slight_smile:

Tu (Zg) sve tutnji, sa sto stana dolazi muzika , a ja zgasio mobitel i odlučio mirovat doma večeras :slight_smile: Barem prekosutra neću biti mamuran :smiley:

1 Like

Nemojte se ljudi zajebavat, Hrvatska ima disciplinu i volju i tim, zalaganja vam danas ni zere nije falilo. Danska je taktički odigrala odlično, nimalo naivna ekipa. Po meni oni su teži protivnik za Hrvatsku i od Rusa i od Engleza. Baš baš teško primaju golove, napad im malo škripi i fali im kreativnosti. Na taktičkom planu, iako se igrački ne mogu poredit, Danci su bar dva koplja iznad Agrentine.

Moje mišljenje je da Englezi neće stići do polufinala iako im se žrijeb namjestio kao nikad. Oni kao i inače nemaju tima kao ni taktičke zrelosti (moje mišljenje) mada im i protivnici nisu prejaki.

Što se tiče promašenog penala ja zaista se ne sjećam bilo kog igrača da nije fulao penal, ali bukvalno bilo kog. Nekad je čini mi se Albertini u Milanu što je igrao imao neki izrazito visok procenat (lupam 1-2 fulao u karijeri). Maradona, Bađo, Mesi, Ronaldo…

Moj stari ima finu ruku pa se ubada i dalje često slobodna bacanja 10/10 pa se ćesto kurči kako on ubada a ovi košarkaši treniraju čitav život pa redovno maše. Ali on se namjesti lagano bez pritiska pa puca. Nije ni za poredit to i živu utakmicu, kao i penal. Pretrče sa produžetcima i po 15km puls ode na 200, dobiju po tim nogama stotine udaraca, riču ljudi, zavisi od njih toliko toga… naravno da nekad fulaju

I po meni u vašem dijelu žrijeba je Španija bila najjača ekipa, možda jači i od Brazila. Iako su po meni takođe veliki favoriti ne bi me previše iznenadilo da Brazil ispadne već sutra (nekih 30-35% šanse dajem Meksikancima za prolaz). Ako prođu Meksiko, vjerujem da će i Belgiju ali mislim da će ispasti od Francuske u polufinalu.

1 Like

Ja sam mislio da njigov niz od 18 službenih utakmica bez poraza danas pada (u 90 minuta), ali očito su oni čvršća ekipa nego što sam mislio. Svejedno me ničim nisu impresionirali i da smo imali svoj dan unakazili bi ih, ovako smo ih samo prošli :slight_smile:

Znam, Maradoni je i Ivković skunuo penal, a Baggio je promašio kad je namjanje smio. Često se događalo da najveće zvijezde u svoje vrijeme promaše penal kad je najbitnije.
Nisam nikad igrao nogomet na profesionalnoj razini pa ne znam koliko utječe taj pritisak, ali očito da ima velik utjecaj. Ipak, ja vidim da puno igrača ide na “alibi šutiranje” i da gađa malo lijevo ili malo desno nisko. Malo lijevo ili malo desno, a ne skroz uz stativu, valjda zato da ne bi slučajno otišlo uz stativu s vanjske strane. Netko im treba reći da si tako uništavaju šansu i da imaju samo 50% šanse zabit jer ako golman pogodi stranu vrlo vjerojatno će obranit.

Onaj jedan Danac je danas pokazao kako se izvodi penal. Pukneš tako i možeš golmanu unaprijed reći gdje pucaš i svejedno ćeš zabit. Ja ne bih dozvolio svojim igračima da im je pritisak opravdanje. Rekao bih ili pucaš snažno u rašlje i zabijaš, ili ne pucaš penale, točka. Da mi netko pukne po sredini ili lagano lijevo ili desno nisko nikad više kod mene ne bi pucao penale. Ako nisi u stanju neometan opalit loptu gdje želiš (u rašlje), a šutiraš tu loptu svaki dan od kad si se rodiio, onda nisi za pucanje penala i kraj rasprave.

To i ja mislim, do finala. Nije ni ovo mačji kašalj, ali je ipak neusporedivo bolje nego Francuska (1/8), Španjolska (1/4), Njemačka (1/2) i Brazil (finale) kako sam mislio prije početka da će nam izgledat eventualni put do kraja.

Trenutno mi se čini najrealnijim da će Brazil biti u finalu, ali bilo je realno i da će Švabi proći skupinu kao prvi pa su završili zadnji u skupini:).

Kolumbija mi djeluje jako zahebano (dosta je samo spomenuti Quadrada ili kako god da se piše, Jamesa Rodrigueza i El Tigrea), a Urugvaj ima najbolji napadački tandem na prvenstvu, uz odličnu obranu i generalno skroz dobru ekipu.

Švicarska mi ne djeluje previše strašno, a Švedska još manje. To ne znači da nisu dobre ekipe, nego samo da nisu reprezentacije protiv kojih mi ne bismo bili izraziti favoriti.

Belgija je jako opasna i trenutno su i po imenima i po igri u samom vrhu, a zapravo ih uopće ne smatram atraktivnim protivnikom kao što niti nas nitko ne smatra posebno atraktivnim protivnikom. Brazil i Argentina, u kakvom god da su izdanju, su atraktivni protivnici, Hrvatska i Belgija sigurno nisu, barem ne još.

Englezi su već godinama na prvenstvima kao neka zalutala ekipa koja zaboravi igrat nogomet kad izađe iz svoje izolacije (svog otoka). Na ovom prvenstvu imaju i top igrače (imali su ih manje više uvijek) i igru, ali još uvijek nisu igrali sa ozbiljnim protivnikom pa su enigma. S Belgijom je bila revijalna tekma B momčadi za obje repke.

Sve u svemu, ovaj trenutni ždrijeb mi djeluje neusporedivo bolje nego što je mogao izgledati, a i Hrvatska generalno djeluje bolje nego na prijašnjim prvenstvima. I da ispadnemo u 1/4 mislim da se treba smatrati da smo bili ok na prvenstvu zbog do sada postignutog, ali i da bismo u tom slučaju trebali jako žaliti jer imamo veliki priliku i s obzirom na idućeg protivnika realno zaslužujemo igrati barem 1/2.

Po meni, moramo odigrati još najmanje 2 tekme da bismo s obzirom na trenutnu situaciju mogli reći da je ovo prvenstvo bilo jako uspješno. To bi značilo da obavezno moramo proći Ruse pa što bude.

K. Schmeichel veli:

“Nije ugodno biti u našoj koži nakon ovakve utakmice. Teško je pronaći prave riječi. Trebali smo pobijediti već u regularnom dijelu utakmice. Naša utakmica protiv Hrvatske bila je naša najbolja utakmica u Rusiji. Bili smo bolji, kontrolirali smo meč. Naročito smo bili bolji u drugom poluvremenu. Međutim, penali su uvijek lutrija”,

Mogao je još dodati da je ovo bila naša najgora utakmica u Rusiji pa bi valjda zaključio da je Hrvatska puno bolja od Danske i da je zasluženo prošla. Po meni smo danas odigrali puno slabije nego što možemo, ali smo ipak ukupno bili za nijansu bolji od Danske u 120 minuta.

Oni nisu imali pravih zicera, mi jesmo (npr. Perišić). Nisu kontrolirali igru, iako nismo ni mi. Nama Modrić nije briljirao, ali njihov Eriksen se nije uopće vidio osim par bezopasnih udaraca da podsjeti da je na terenu. Broj dodavanja debelo na našoj strani. Bolji su bili jedino po trčanju.

Protiv ovakvih ekipa teško možeš imat svoj dan pa ih unakazit. Kao Grčka nekad u najboljim danima, ili Paragvaj 98, mogu izgubit, ali vazda to bude od nula do dva. Takva ekipa. Preko dva gola takve ekipe ne primaju ko god da im dođe. Prije će neke atraktivnije ekipe kad nemaju svoj dan biti nakantane nego Danci.

Tako svi oni što prebace gol žele da šutnu. Povećava se šansa za fulanje penala što više dižeš loptu.

Ne znam jel se sjećaš čini mi se Ronaldinjo da je 5 puta zaredom gađao prečku u skoro istu tačku i lopta mu se vraćala, ali fula i on penal. Bukvalno ja ne znam igrača koji nikad nije fulao penal koliki god je majstor i koliko god precizan bio.

Urugvaj ima vrhunsku odbarnu, najbolji štoperski tandem i izuzetne napadače (ako se Kavani nije ozbiljnije povrijedio) mada fali tu neko u vezi da malo to sve poveže i da budu kompletna ekipa.

Prednost Hrvatske je jer će se Rusi sebe smatrati favoritima iako to vjerovatno neće reći, pogotovo poslije prolaska Španije i moraće drugačije, otvorenije da igraju, a mislim da nisu baš kadri da oni vode igru, vrše pritisak i napadaju. Ne vjerujem da će igrati kao protiv Španije, a jedino tako imaju neku šansu.

Modrić je i danas igrao kao sat, bez greške, vrhunski u odbrani, samo je bio odlično zatvoren i morao se vraćati baš duboko, odakle ima mnogo manje uticaja na vaš napad. Čim je promijenio poziciju i bio bliži golu uslijedio je onaj pas za penal.

Bolja je i Španija od Rusije, Njemačka od Koreje itd.

Meni je totalno nebitno u fudbalu ko je bolji, samo rezultat poštujem. Ako uzme Japan titulu pa taman sve dobili na penale poslije mnogo lošije igre za mene su oni najbolji. Ako si bolji pobjedi. Posjed šuteve driblinge kornere prečke i stative ne brojim i zato i volim fudbal što može Rusija tuć Španiju, Grčka uzet EP, Senegal izbacit Francusku…