Zamolba za pomoć oko kupnje miša i tipkovnice!

Pozdrav!

Pošto na internetu nigdje ne mogu pronaći te informacije, molim da mi provjereno odgovorite za:

  1. Miš Logitech M100 - ima li tipku na kotačiću i kolika mu je duljina USB kabela?
  2. Tipkovnicu Chicony KU-0420 - kolika joj je duljina USB kabela?

Hvala onima koji će mi točno odgovoriti i sve najbolje za Novu godinu!

[quote=“Razor”]Pozdrav!

Pošto na internetu nigdje ne mogu pronaći te informacije, molim da mi provjereno odgovorite za:

  1. Miš Logitech M100 - ima li tipku na kotačiću i kolika mu je duljina USB kabela?
  2. Tipkovnicu Chicony KU-0420 - kolika joj je duljina USB kabela?

Hvala onima koji će mi točno odgovoriti i sve najbolje za Novu godinu![/quote]

Miš ma tipku za “zoom” na kotačiću, kabel dužine 1,8 metara. Za tipkovnicu ne znam.

Eh, da, napisali su sve informacije samo ne duljine kabela.
Mislim ju naručiti samo molim Boga da bude od 1.8 m jer se danas sve pravi naopako od 1.5 m.

Nazovi neki naš dućan koji ima tu tipkovnicu pa ih pitaj da ti izmjere ako već ne piše na kutiji :slight_smile:

Da, izgleda da ću morati mada će mi se možda smijati.

Hvala za info o mišu.

Pod prvo, tko još kupuje miša i tipkovnicu na kabel ?

A kao drugo, šta je teško uzeti produžni usb kabel od npr. 1 metra ?

Dva puta sam kupio bežičnog miša i oba puta požalio. Prvi miš, Logitech, nije bio responsive… svako malo bi zablokirao pa bi usb prijamnik trebao odspojiti i opet spojiti, a drugi Gigabyte mi je trošio baterije jednom mjesečno.

Za bežičnom tipkovnicom imam još manje potrebe pošto služi uglavom za desktop računalo koje mi je fiksirano na radnom stolu, a za potrebe rada iz trosjeda (i WC-a) koristim laptop.

[quote=“dev_masta”]Pod prvo, tko još kupuje miša i tipkovnicu na kabel ?

A kao drugo, šta je teško uzeti produžni usb kabel od npr. 1 metra ?[/quote]

Ja svakako moram imati kabel jer bih za 3 dana morao mijenjati baterije. Kabel je rulez!
Nije teško uzeti produžni kabel, ali onda bi mi imao lagani pad sam miš što mi nebi odgovaralo.

ja recimo imam razer blackwidow tipkovnicu, te mogu reći da mehaničke tipkovnice su vrhunske i 100 puta bolje nego ove obične
dok mišeka imam R.A.T. 3 i predobar je :slight_smile: izgledom mi je vrhunski, a i sama kvalieta isto.

[quote=“chief_wolfinjo”]ja recimo imam razer blackwidow tipkovnicu, te mogu reći da mehaničke tipkovnice su vrhunske i 100 puta bolje nego ove obične
dok mišeka imam R.A.T. 3 i predobar je :slight_smile: izgledom mi je vrhunski, a i sama kvalieta isto.[/quote]
Ovo je za mene luksuz.
Ja sam imao Microsoftov miš od 200 kn i Logitechov od 50 kn.
Microsoftov je otišao za par mjeseci, a ovaj Logitechov kod brata i dalje dura.
Nije sve u $.

[quote=“chief_wolfinjo”]ja recimo imam razer blackwidow tipkovnicu, te mogu reći da mehaničke tipkovnice su vrhunske i 100 puta bolje nego ove obične
dok mišeka imam R.A.T. 3 i predobar je :slight_smile: izgledom mi je vrhunski, a i sama kvalieta isto.[/quote]
jel imas obicnu ili ultimate tipkovnicu? planiram kupiti bas tu tipkovnicu uskoro, najveći razlog za to je taj što je mehanička, a cijena i nije strašna za mehaničku…

bok,

imam onu kojoj samo svijetli logo od razer-a :slight_smile:

Koja je razlika između mehaničke i obične?

[quote=“SteelMaiden”]Dva puta sam kupio bežičnog miša i oba puta požalio. Prvi miš, Logitech, nije bio responsive… svako malo bi zablokirao pa bi usb prijamnik trebao odspojiti i opet spojiti, a drugi Gigabyte mi je trošio baterije jednom mjesečno.

Za bežičnom tipkovnicom imam još manje potrebe pošto služi uglavom za desktop računalo koje mi je fiksirano na radnom stolu, a za potrebe rada iz trosjeda (i WC-a) koristim laptop.[/quote]

Ja imam Logitech M210 i K260. Miš radi bez problema, nedavno sam promijenio bateriju nakon više mjeseci rada (3, 4 mjeseca?). Na tipkovnici još nisam promijenio bateriju.

Tu i tamo tipkovnica “zašteka” (od početka, nema veze s baterijom), nakon čega je trebam protresti i opet proradi – neobično, pa pretpostavljam da je neki mehanički problem u kontaktima negdje u upravljačkom sklopu tipkovnice ili baterije, tj. da nema veze s “bežičnošću” (miš i tipkovnica su na istom prijemniku, a miš uvijek radi).

Bio sam skeptičan prema bežičnjarama jer sam mislio da to ne radi dobro, te da je miš težak. Ali sada sam oduševljen s tom opcijom za uredski rad – stvarno je ugodno kada možeš slobodno premještati tu periferiju uokolo.

No, moji su uređaji “Made in China” – možda su tvoji bili napravljeni u SAD-u, pa zato nisu dobro radili? :smiley:

Od žičnih tipkovnica ne trebaš i nemoj kupovati ništa skuplje od 34 kune. Sada dolaze ove koje koštaju 37 kuna i nisu više toliko dobre.

Ulogu igraju samo i jedino dimenzije - na nekima tipkam u mraku bez problema, na nekima uvijek fulam, jednostavno ergonomski ima tipkovnica koje mi “leže”. Ovu koju sada imam, imam već mjesecima i ne mogu napisati riječ bez backspacea. Na onoj staroj, čim je stavim na stol, tipkam bez greške. Ne znam što je, samo prsti jednostavno ne pronalaze tipke.

Što se cijene tiče – što je jeftinija, dulje će trajati.

@APazinjan LINK

Sad vidim da je i Corsair odlučio uć u ovu nišu: LINK