Zanimljiv slucaj na jednoj pretrazi

Pozdrav webmajstori,

naišao sam na jedan interesantan slučaj prilikom analize jedne niše sa jako traženim main keywordom.

Naime, prilikom analize niše, zapao mi je za oko jedan sajt koji rangira na prvoj strani za većinu keyworda ( ne rangira visoko ali je ipak na prvoj strani , od petog do devetog mesta uglavnom )

Ukoliko to nije protiv pravila, a kako je neophodno radi same analize, navešću ovde i sajt i nišu i sve podatke.

Naime reč je o sajtu : Milmark Kuhinje - kuhinje po meri - Beograd - Srbija

Ono što meni unosi zabunu je kako se sajt nalazi na prvoj strani za većinu keyworda vezanih za kuhinje ( kuhinje, kuhinje po meri, kuhinje beograd itd… ), a sobzirom na činjenicu da ima samo dve indeksirane strane. Pored toga, ni broj, a koliko sam mogao primetiti ni kvalitet backlinkova nije baš zavidan.

Sa druge strane sam pojam kuhinje i sve vezano oko njega je baš dosta tražen, a takođe postoji i dosta sajtova sa frazom kuhinje u svom title tagu ( preko milion ), tako da je konkurencija zavidna.

Napominjem da nemma ništa protiv ovog sajta, već mi je zapao za oko kao specifičan primer. Da li neko ima ideju na koji način je ovako koncipiran sajt postigao dosta dobre pozicije ?

Ovo me ne interesuje samo zbog ove niše, već generalno. A možda se i iz postova nešto novo nauči.

Hvala

stara domena = vrlo bitno
hidden tekst ispod flasha = google cijeni tekst :stuck_out_tongue:

rezultat = ok pozicioniran site :slight_smile:

13 domena ga linka, upisan je u DMOZ, od 2008e je online… ima neke uvjete i zadovoljene :slight_smile:

Ne bih ni skužio da nisam imao isključen Flash i JavaScript :zub:

Nije baš pametno sakrivati sadržaj na stranicama za korisnika-posjetitelja te stranice. Jest da Google indeksira URL-ove, a sadržaj se pojavi na bitni traženi pojam ili ključnu riječ u rezultatima pretraživanja.

Pa nitko ga ne skriva od gugla, sve ovo je po PS-u i preporukama struke. Evo ti primjer kako se to radi u praksiLINK.

Implementacija SWFAddress JavaScript i HTML tagovi po PSu ispod .swf fajla, ovaj web košta 25 000.00kn.

[quote=“Uber_Gosu”]Pa nitko ga ne skriva od gugla, sve ovo je po PS-u i preporukama struke. Evo ti primjer kako se to radi u praksiLINK.

Implementacija SWFAddress JavaScript i HTML tagovi po PSu ispod .swf fajla, ovaj web košta 25 000.00kn.[/quote]

Nisam niti naveo da se sakriva od Google-a, što baš nije niti pametno raditi.
Opet, mape i domene, pojava “#” znakovi u URL-ovima, keywords-i i sl.

• treba biti oprezan kod SEO-a, da bi se postigli željeni rezultati

Iskreno ne bi htio diskutirati ovdje o tome, no nisam baš ljubitelj Flash Web stranica (da ne skaćemo s jedne na treću temu na ovoj objavi).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja