Zarada internet prometom

Poštovanje dragi administratori i članovi ovoga foruma

Ono što me najviše od svega zanima- postoji li zarada internet prometom?
Koliko sam ja shvatio sve se bazira na oglasima i oglašavanju. A što je sa prometom??

Naprimjer- Stranica web majstori ima dnevno 10 000 posjetioca. Dali postoji neki program preko kojeg se naplaćuje prometom? Dakle npr. za 10 000 posjetioca da zaradite recimo- 1$

Ovo me je navelo na sumnju, jer youtobe primjerice plaća po pregledu vašeg kanala, tj. koliko vaš video ima pregleda. Facebook plaća likeovima, tako da me najviše zanima- postoji li kakva vrsta zarade pri pregledu vaše web stranice?


Kako se još može zaraditi osim ADsense, AdWords i affiliate marketingom

Hvala

Cost per mille - Wikipedia, the free encyclopedia
Cost per impression - Wikipedia, the free encyclopedia

Može malo objašnjenja za CPI (cost per impression)
… Razumijem ja o čemu se tu radi, samo je malo teže shvatit te stvari. Šta na koji način se tu dobiva?
Piše- Cost per impression ($) = Advertising cost ($) ÷ Number of Impressions (#)??

[quote=“Jhonny”]Može malo objašnjenja za CPI (cost per impression)
… Razumijem ja o čemu se tu radi, samo je malo teže shvatit te stvari. Šta na koji način se tu dobiva?
Piše- Cost per impression ($) = Advertising cost ($) ÷ Number of Impressions (#)??[/quote]

Kakav sajt imaš? Ako imaš domaći sajt ne postoji program za to kod nas. Ako čak i postoji neka opcija zaboravi na zaradu jer je to mizerno osim ako nemaš stotine tisuća posjeta dnenvo.

Adsense je jedina normalna opcija, sve drugo zaboravi, osim ako nemaš strani sajt.

Ma bugi, naravno da je to mizerno. Ja sam dao totalno banalni primjer samo da bi našim članovima predočio o čemu se tu zapravo radi. Zarada prometom je u pitanju. Ima nešto- CPT (cost per tousent)- zarada po 1000 pogleda, ali ona opet ovisi po kliku oglasa kojeg oglašavaš.

Trenutno nemam site, ali biti će u skoroj budućnosti. Kupio sam masu knjiga, koje bi trebale ovih dana doći… krećem sa tečajem za web design 9.9.; te imam daljnje planove za naučiti C#, JAVA, PHP i MSQL jezik. Imam 21 godinu i ogromne volje i ambicije za radom na ovom području.

Ovaj period posvećujem prikupljanju informacija, jer one su zlata vrijedne. Naravno da ću napraviti stranicu na engleskom jeziku jer ona ti otvara puno više vrata i prilike za zaradu, stoga bi toplo preporučio ljudima koji misle krenuti u ovakve pothvate da se koncentriraju na strano tržište- područja engleskog jezika.
Imate USA - KANADU - AUSTRALIJU - UJEDINJENO KRALJEVSTVO I INDIJU
To su najveća govorna područja iz engleskog jezika sa 1 517 353 972 (milijardu i pol) internet korisnika. Dok za naše područje balkana (cijela bivša jugoslavija), bazirate se na samo 25 000 000 (25 milijuna) internet korisnika, što je čak 61% manje! … Govori li vam ovaj podatak nešto?

No, vratimo se na temu. Njuškalo- ima 400 000 posjeta dnevno… Oni imaju bezvezne oglase i servis je loše napravljen. Nitko im živ ne klika na te oglase. Oni moraju nekako crpiti lovu na posjetima. Otkrijte mi tu tajnu. Zarada internet prometom. Kako se bazira?

Jhonny, isto tako, lakše je biti na prvom pageu googlea za ključne riječi na našem prostoru nego li na google.com. Trebati će ti dobar SEO da te neko nađe putem googlea, ili, na neki drugi način.

[quote=“Jhonny”]Može malo objašnjenja za CPI (cost per impression)
… Razumijem ja o čemu se tu radi, samo je malo teže shvatit te stvari. Šta na koji način se tu dobiva?
Piše- Cost per impression ($) = Advertising cost ($) ÷ Number of Impressions (#)??[/quote]

Prvo, imaju grešku kod mjernih jedinica. Trebalo bi biti:

Cost per impression ($/#) = Advertising cost ($) ÷ Number of Impressions (#)

E sad…
Ako pomnožiš obje strane formule sa Number of Impressions (#) dobiješ:

Cost per impression ($/#) x Number of Impressions (#) = Advertising cost ($)

dakle, cijena jednog prikaza oglasa pomnožena sa brojem prikaza oglasa je cijena oglašavanja, odnosno ono što onaj koji plaća oglašavanje plati onome koji prikazuje oglase.

Toliko što se tiče matematike.
Što se tiče prakse, to ti je Bugi odgovorio.

U redu, da definiramo ovo do kraja

Dakle želite reći da zarada prometom pada u vodu, čak ukoliko imate i veliku posjećenost?

Sva se zarada isključivo bazira na OGLAŠAVANJU drugih stranica ??
Koliko sam shvatio- promet je dakle tu samo kako bi vam pomogao da postignete veći postotak ljudi koji bi kliknuli na oglas koji oglašavate. Povećanjem prometa, povećavate vaše šanse za zaradu, jer pritom dovodite više ljudi u iskušenje klika na oglas koji promovirate.

Jeli to ta pouka koju sam iz ovoga izvukao?


Sve u svemu, ukoliko i postoji zarada internet prometom, molio bih da se naglasi i definira; jer ova je tema za to bila predviđena.

Kako si zaboga dobio da je 25 milijuna za 61% manje od milijardu i pol?!
Stvarno te gadno jebe matematika.

BTW evo lanjski podaci:

Internet Users
Bosnia-Herzegovina 2.327.578
Croatia 3.167.838
Kosovo 377.000
Macedonia 1.180.704
Montenegro 328.375
Serbia 4.107.000
Slovenia 1.440.066

Total 12.928.561

Internet Users by Language
English 565,004,126
Chinese 509,965,013

Da. Možeš dobiti novce ako nekoga oglašavaš.
Nitko ti neće platiti samo zato što trošiš bandwidth.

Ma pusti… to sam ja brzinski gledao stanovnike bivše Jugoslavije i ostalih navedenih. To nisu internet korisnici, već stanovnici… To je u grubo cifra, ne zamaraj se sada tim stvarima. I šta je bandwidth?

Imaš ti dosta toga da saznaš prije nego li počneš zarađivati. Ne, možeš da staviš banner i da bez obzira da li će neko kliknuti na njega ili ne, dobijaš novac, ali to je najgora varijanta.

Ako želiš da ti netko nešto plati, prvo i osnovno pitanje je:
Zašto bi ti netko platio?

A odgovor je:
Netko će ti platiti dolar samo ako će zaraditi dva dolara zahvaljujući tome što je tebi dao jedan dolar.
Nitko ti neće dati novce ako neće ništa dobiti zauzvrat.

Sva zarada na Internetu je ili od prodaje vlastitih proizvoda i usluga (primjer: T-Com), ili od oglašavanja tuđih proizvoda i usluga (primjer: Google).

Ako nemaš vlastite proizvode i/ili usluge, onda nema druge nego moraš oglašavati tuđe proizvode i/ili usluge. A za to, pojednostavljeno, imaš tri mogućnosti:

  1. Plaćanje po broju prikazivanja oglasa
  2. Plaćanje po broju klikova na oglase
  3. Plaćanje po broju prodanih tuđih proizvoda i/ili usluga

Prva mogućnost, plaćanje po broju prikazivanja oglasa, isplati se jedino ako imaš zaista veliki broj posjetitelja i ako imaš oglašivača poput nekog od telekoma kojima nisu bitni ni klikovi ni prodaja, nego žele da njihov logo stalno bude ljudima pred očima.
U svim ostalim slučajevima, to je uvjerljivo najgora opcija.

[quote=“Jhonny”]Ma bugi, naravno da je to mizerno. Ja sam dao totalno banalni primjer samo da bi našim članovima predočio o čemu se tu zapravo radi. Zarada prometom je u pitanju. Ima nešto- CPT (cost per tousent)- zarada po 1000 pogleda, ali ona opet ovisi po kliku oglasa kojeg oglašavaš.

Trenutno nemam site, ali biti će u skoroj budućnosti. Kupio sam masu knjiga, koje bi trebale ovih dana doći… krećem sa tečajem za web design 9.9.; te imam daljnje planove za naučiti C#, JAVA, PHP i MSQL jezik. Imam 21 godinu i ogromne volje i ambicije za radom na ovom području.

Ovaj period posvećujem prikupljanju informacija, jer one su zlata vrijedne. Naravno da ću napraviti stranicu na engleskom jeziku jer ona ti otvara puno više vrata i prilike za zaradu, stoga bi toplo preporučio ljudima koji misle krenuti u ovakve pothvate da se koncentriraju na strano tržište- područja engleskog jezika.
Imate USA - KANADU - AUSTRALIJU - UJEDINJENO KRALJEVSTVO I INDIJU
To su najveća govorna područja iz engleskog jezika sa 1 517 353 972 (milijardu i pol) internet korisnika. Dok za naše područje balkana (cijela bivša jugoslavija), bazirate se na samo 25 000 000 (25 milijuna) internet korisnika, što je čak 61% manje! … Govori li vam ovaj podatak nešto?

No, vratimo se na temu. Njuškalo- ima 400 000 posjeta dnevno… Oni imaju bezvezne oglase i servis je loše napravljen. Nitko im živ ne klika na te oglase. Oni moraju nekako crpiti lovu na posjetima. Otkrijte mi tu tajnu. Zarada internet prometom. Kako se bazira?[/quote]

Rekoh da ništa ne može zamjeniti adsense, vani postoje takvi programi ali se pomiri sa 3-10 puta manjom zaradom nego što bi je ostvario putem adsense programa.

[quote=“Jhonny”]U redu, da definiramo ovo do kraja

Dakle želite reći da zarada prometom pada u vodu, čak ukoliko imate i veliku posjećenost?

Sva se zarada isključivo bazira na OGLAŠAVANJU drugih stranica ??[/quote]

Ti si nešto gadno zabrijao, zašto bi tebi netko plačao samo zato što ti imaš posjete na svom sajtu? Tko da ti to plača, internet operateri? Promet na sajtu plačaš jedino ti hosting kompaniji.

Tebi plačati mogu samo oglašivaći za posjete koje ti njima šalješ, a oni se mogu mjeriti klikom (CPC) ili ovo što ti mi objašnjavamo prikazom (to na što smo mislili da ti misliš). Ovaj drugi model na prikaz ili internet promet kako si stavio naslov teme uglavnom se odnosi na pop-upove dok je CPC prikladniji za bannere.

Dakle, nitko ti neće plačati samo zato jer imaš sajt, na sajtu moraju postojati reklame da bi zaradio.

CPC je daleko popularniji u svijetu iz razloga što malo oglašivaća želi plačati samo prikaze. Postoji još i affiliate marketing, gdje ti oglašivaći ne plačaju ni za prikaze ni klikove već dobiješ postotak kad prodaš njihov proizvod.

Hvala Vam puno ljudi. Ma moram postavljat takva glupa pitanja jer nisam upućen, da razmotrim cijelu situaciju oko svega toga…

To bi bilo to, tema je završena. Dobio sam odgovor kakav sam htio