Zarada većih portala od Adsensa

Cujem svakakve cifre, cisto me informativno zanima koliko zarađuju na Adsensima naši najveći portalu ako netko zna (mislim na webove koji su u prvih recimo 20 mjesta na Gemiusu).

ja sam naćuo da je index imao 3000kn dnevno od adsensa, za druge ne znam.
a ni ovo ne mora biti točna informacija.

Sigurno da imaju mnogo. News portali imaju vise “glupih posjetilaca” koji ce napraviti nekih 1000 klikova na bannere i ostalo!

Kada vidiš “veliki” portal da vrti Adsense/Etarget znaj da im je to kikiriki u odnosu na zaradu od pravih bannera.

Ako sam dobro skontao, index.hr je full prešao na etarget jer je imao mizeriju od cijene klika (adsense). Kako google pametno smanjuje cijenu klika u odnosu na broj prikazivanja oglasa, jedna portalčina s milijunskim dnevnim brojem prikazivanja sigurno nije mogla postići dobru cijenu.
Etarget ima flatrate cijenu i zato je privlačan medijima s velikim brojem prikazivanja.

Smart pricing kod adsense - smece!

Mislim da portali poput Index.hr ne vrte Cost Per Click nego Cost Per Mile oglase. U svakom slučaju to bi im bilo isplativije nego CPC.

Kako kome. Meni je OK jer dnevno imam vrlo malo prikazivanja oglasa. :slight_smile:

potpisujem…

sa 5 puta manje prikaza sam zaradjivao isto ko i sada :frowning: