Zastita ideje

Pozdrav Svima!

Zelja mi je da na neki nacin zastitim svoju ideju tj svoj internet business pa bi me zanimalo da li se to moze? na koji nacin se to moze? gdje se to moze? itd…

nadam se da je netko od forumasa upoznat s ovom temetikom, bio bih zahvalan na pomoci!

Postovanje!

Koliko ja znam, ne mozes zastititi ideju. Mora biti nesto ‘opipljivo’

[quote=""]Originally posted by Platypus
Koliko ja znam, ne mozes zastititi ideju. Mora biti nesto ‘opipljivo’ [/quote]

Hvala na odgovoru

Da li postoji onda nacin da se zastiti sadrzaj na site-u koji je moje intelektualno vlasnistvo?

Pozdrav

tj. zanima me da netko na uzme moj source kod sa site-a i ubaci ga eventualno malo preoblikovanog na svoj i to prodaje kao svoj proizvod

takva vrsta zastite me interesira

Zahvaljujem

pozdrav

On neće vidjeti tvoj source kod.
Kad pogleda source kod vidi samo html kod, a php ne vidi.

Ok Hvala svima na odgovorima

a zanimalo bi me znacanje onog na dnu stranice

All rights reserved i
Copyright ©

Sta to znaci konkretno!

Zahvaljujem

Odnosi se na sadrzaj sajta. Tekstove, slike i slicno…

I ne mora nužno pisati da bi nešto bilo zaštićeno. Zaštićeno je samom objavom djela. Pisalo se već o tome ovuda…

http://www.dziv.hr

Hvala svima na odgovorima!
i hvala za upućivanje na

best in 200five!

evo pronasao sam zapravo pravi tekst koji mi treba:

“Zastita prava u internetu se duboko tice legaliteta vaseg sajta. Kompletan tekst, sve grafike, vas znak i logo, kada se nadju u internetu mogu da budu predmet ilegalnih aktivnosti, kradja i tome slicno. Da biste te neprijatnosti izbegli, vrsi se dvostruka zastita prava.
Prva zastita se vrsi u autorskoj agenciji. Na taj nacin vas sajt je zasticen kao intelektualna svojina. Ta zastita je moguca iz prostog razloga sto se dizajn, po svetskim standardima, tretira kao umetnost i kao kreativna i intelektualna delatnost. Prema postojecim medjunarodnim konvencijama zastita intelektualnih prava obuhvata celokupni rad na dizajnu i prezentaciji sajta. Na taj nacin indirektno se stiti i vas znak i logo.”

e dakle sad se samo postavlja pitanje u kojoj instituciji to zastititi
da li je to ovaj link
?

pozdrav

Često puta su se na ovom forumu vodile rasprave o tome. Upućujem te na ovaj topic: Copyright osobnih stranica. U par poduljih postova i kroz cijelu diskusiju imaš i vrlo konkretne odgovore o tome (a) kako je nastao i šta znači taj Copyright znak, (b) kako postoje prevarantske oranizacije koje prodaju “copyright certifikate” naivcima, © kako se i zašto autorsko djelo može registrirati i čemu služi dziv.hr. Odonda nisam postao ništa pametniji, pa je to sve ono što sam do sada pronašao/znam o toj temi.

P.S. I da, sve to se odnosi i na softver, jer se softver tretira kao autorsko djelo (poput proze i poezije), a ne kao roba (kila šećera).

par zgodnih načina za zaštiti se:

sretno :wink:

S velikim nestrpljenjem ocekujem 2016. godinu da vidimo koje ces nam linkove naci do tada. Po mogucnosti isto ovakve - teske za naci. :stuck_out_tongue:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja