Zašto Elipso plaća Google Ads na svojoj stranici

Gledam Elipso web stranicu i nije mi jasno zašto su na svoju stranicu stavili adsense, a u isto vrijeme plaćaju Google Ads.
Tako da se njihovi vlastiti oglasi pojavljuju na njihovoj stranici.

Javi im se ako već netko nije. Upozori ih i reci da rade sve krivo:)

Jel ovo najgluplja greška u povijesti marketinga? :smiley:

Ili tu možda postoji neka caka koju ja ne razumijem…

reremarketing iliti perpetum marketing hehe

Cini se da su stavili bas da im se prikazuju oglasi samo od Elipsa ali zasto, to je stvarno misterij. Bezveze trose pare.

Mislim da ne propustas nesto. Google ti nudi opciju da prikazuju tvoje podstranice. To nema veze sa adwordsom.

Na mobitelu ista stvar, a siguran sam da adsense, tj. adwords

Ne kuzim cemu uopce stavljat oglase na shop. Mogucnost da se konkurencija prikazuje na tvojoj stranici je stvarno glupo

To je fakat cudno, izgleda i meno sada da si u pravu.

Zanimljivo.

Pa što vam je*? Pa to bi bila manja stvar od gluposti koju redovno rade firme u hr.
Recimo koliko ih ima pola stranice po nekim pojmovima prve za ključne riječi fraze, i dalje plaćaju za te iste fraze, opće, da su to ne stotine, nego tisuće koje zapravo idu u smeće.

Nebi se slozio s tobom jer ja to isto radim. Mozes biti prvi, ali nek 2-3 firme placaju oglase, ti si ispod njih i dobijes samo djelic posjete. Ovako napravis dobar oglas i na vrhu si. Ako prestanes placati oglas, netko drugi ce doci na vrh, a ti dalje po starom.

Edit: moje reklame su prikazane u 99%+ pretraga jer je broj pretraga 3-10k/mj pa mogu sve ugurati u budzet. Zamisli da imas prvi site, a iznad njega 3 reklame, prva dobije 20-35% prometa, druge dvije ostatak, a tvoj sajt koji je organski prvi vjeronatno ispod 10%.

To ovisi o klijentu.
Gledam firme koje su ispod klijenta s kojima radim, pa plaćaju oglase za sve i svašta, na to sam mislio, čak i onda kada ne treba, a pokušavaju uštedjeti.

Osim elipso oglasa sad se prikazuju i od googla oglasi. Znači onda možemo ocekivati i top shop oglase u budućnosti?

Petpostavljam da placaju marketinske usluge nekoj vanjskoj agenciji.

Mene zanima tko je došao na ideju staviti adsense na službenu web stranicu?!

Vjerojatni je netko iz marketinga to stavio na svoju ruku, tj. svoj privatni kod, ali je zeznuo sa oglasima, pa prikazuje uglavnom njihove.

To je Google Publisher Tag povezan s njihovim Ads (AdWords) racunom serviran s DoubleClick ad servera. Ja naprimjer iz Njemacke ne vidim oglase. Uglavnom oglasni blok je tu s valjanim razlogom.

Slažem se, prevelika su i preozbiljna firma da bi napravili takvu grešku. Pogledao sam web, prikazuju se samo njihovi “oglasi”.

Pa ne vrte se oglasi badava, svaki klik kosta. Ili sam nesto propustio?

Nisam siguran,
ali teoretski bi mogli staviti cijenu po kliku pribliznu 0, a zauzvrat imaju bolje targetiranje i analitiku…