Zašto Google ne blokira Facebook?

Danas mi je na pamet pala neka ‘ideja’ o tome kako bi Google mogao blokirati Facebook sa svoje trazilice. Mozda zvuci glupo, ali ipak su oni veliki konkurenti, a i dosta posjeta Facebook biljezi bas putem Googleove trazilice.

Ima li Google ikakve koristi od njih?

Budi bez brige podmazuju oni google i to dobro…

A Microsoft podmazuje Fejsbuk i to pošteno. Navodno oko 20% prometa od reklamiranja dolazi od Microsofta.

Krug života:rotfl::rotfl::rotfl:

Mislim da je i google ili vlasnici medju ulagacima u facebook, takodjer to bi im bio jako los PR da to naprave, posrali bi se sami na sebe i svoju uslugu a usput gdje ti dodjes preko ggla na face, jedino ako trazis neku osobu po imenu?

Ovo što ti govoriš je čista zavist, oni ne gledaju da zasluže više od nekoga, nego da zasluže čim više. FB im možda jest konkurencija u tipu reklama,ali ipak primarni posao googlea je pretraživač. Druga stvar martko je u pravu da bi time totalno posrali sami sebe, a i treća stvar pitanje je dal bi im to opće zakon dozvolio.

Ne vidim zašto bi im ¨zakon ¨ zabranio da izbace facebook sa svoje tražilice kad mogu maknut bilo koju stranicu…

*Gorrc - sve je to navodno jer mi obični ljudi nema šanse da dođemo do pravih informacija vezanih uz poslovanje i sve što se obajvljiva je čisti marketing.

Google vise nije samo pretrazivac to svi znamo. Mislim da im je trenutno ‘jedina’ zanimacija izrada popularne drustvene mreze tipa Facebook. Zato kazem da im je FB konkurent!

postavi si drugo pitanje, ko ima više utjecaja na ljude? facebook il google?
Koliko bi googleu pomoglo, a koliko odmoglo da izbaci fejs sa tražilice? Bing i yahoo bi ga i dalje imali :wink: mislim da google time ima puno više za izgubit nego za dobit

Postoje zakoni u US kontra monopola, ko zna kak se sve što da protumačit.

[quote=“gorrc”]A Microsoft podmazuje Fejsbuk i to pošteno. Navodno oko 20% prometa od reklamiranja dolazi od Microsofta.

Krug života:rotfl::rotfl::rotfl:[/quote]

Microsoft ima dobar dio dionica FB-a.

Nisam cuo da google ima dionice u FB-u. Mozda sad nekad, jer ne pratim to strogo.

Da, pokusaj je bio sam Google Buzz, koji nije napravio neki veliki “buzz” na Internetu.

[quote=“Kečko”]postavi si drugo pitanje, ko ima više utjecaja na ljude? facebook il google?
Koliko bi googleu pomoglo, a koliko odmoglo da izbaci fejs sa tražilice? Bing i yahoo bi ga i dalje imali :wink: mislim da google time ima puno više za izgubit nego za dobit

Postoje zakoni u US kontra monopola, ko zna kak se sve što da protumačit.[/quote]

Na kraju, kako Microsoft ima udio u FB-u, moze integrisati Bing u pretragu na FB-u, i tako zauzeti najvecu poziciju medju pretrazivacima.

Google ne zeli izbaciti FB iz pretrage jer bi time sam sebi “skocio u stomak”, jer u SAD najveci broj posjeta u prvom kvartalu ove godine je imao FB, cak vise i od googlea, a razlog ovome je to sto su amerikanci vise informaticki obrazovani, te stavljaju FB kao pocetnu stranicu ili ga stavljaju u favorite, pa tako bez pretrage dolaze do FB-a. Dok kod nas se to radi pretragom. Nemojte se cuditi ako vidite nekoga da jos uvijek kuca “facebook” u google.

Kada bi google blokirao FB, Ljudi bi kucali u FireFox (ili neki drugi omiljeni preglednik) facebook.com te tako sa dosta manje klikova dosli do svoje zeljene destinacije (citaj: facebooka). Time bi google izgubio veliki broj posjeta (čitaj: prikazivanja oglasnih jedinica kroz pretragu, tj. profita), jer bi ga internet populacija, facebook fanatici, zaobilazili.

Ljudi su zarazeni Facebookom, a ne Googleom.

:visi:

Cak i da nema nikakve koristi od njih to bi bio najgluplji potez koji bi mogli napraviti.

Što se tiče konkurencije, Facebook može Googleu konkurirati samo po broju posjetitelja.
Ali u onome što je i jednima i drugima najvažnije, zaradi, Facebook nije ni blizu.

Google’s revenue, with supposedly fewer users than Facebook, is $23.531 billion - and rising.
Facebook, with more users, who reportedly spend more time on the site, has estimated revenues around $1b.
Admittedly a bit of an apples-and-oranges comparison, but useful to get the two entities in perspective.
Facebook is nowhere near Google in terms of advertiser revenue.

http://www.seobook.com/facebook-vs-google-no-contest

[quote=“gambo”]Što se tiče konkurencije, Facebook može Googleu konkurirati samo po broju posjetitelja.
Ali u onome što je i jednima i drugima najvažnije, zaradi, Facebook nije ni blizu.

http://www.seobook.com/facebook-vs-google-no-contest
[/quote]

Treba računuti da je taj “bilion” od fejsa pretpostavljen, da nije sva zarada od oglašavanja, te ono što sam gore rekao, samo se za Microsoft pretpostavlja da je utukao 150$ milijuna, a di su tek ostale korporacije koje traže povlašteni status kod fejsa.

Fejs (navodno) vrijedi ko Adobe a 4 puta ima manje prihode, a zaradu (opet pretpostavljenu) čak oko 100 puta manju.
I onda se čovjek pita zašto fejsa nema na burzi, pa ko bi normalan kupio te dionice.
Slična priča sljedi sve društvene mreže.
I pravo pitanje je hoće li buble socijalnih mreža puknuti.

[quote=“xapuc”]
Ljudi su zarazeni Facebookom, a ne Googleom.

:visi:[/quote]

Google je prešao “zarazu” i uspješno se ubacio u svakodnevni život (ono što fejs želi, a bogami mediji stoje iz njega).
Recimo moj primjer, koristim, dva servisa od Google, njihov OS na mobitelu, te povremeno koristim njihov broswer.
Mislim da nema člana na ovom forumu koji Google proizvode ili usluge ne koristi na ovaj ili onaj način i to na dnevnoj bazi.
Dok dobar dio ljudi fejs koristi ipak na povremenoj bazi.

I jedna usporedba za kraj, nisam siguran, ali mislim da Google više godišnje troši na kupovinu novih firmi nego što fejs ima prihoda. Nemojte me uzeti za riječ ali mislim da tako negdje priča ide. Dok se fejs bori sa hardware (rekao jedan lik, ako propadnu postat će hosting kompanija) do toga se Google širi na sve strane.
I prije ili poslje Google će uspjeti izbaciti nešto što će uzeti dio Fejs kolača, jer na tome radi svakodnevno.
Bili živi pa vidjeli.

Čitala sam jedan članak, Kako blokirati lice knjigu. ovdje je

Zasto “lice knjigu”?

kratak zakljucak: Lobiranje je dozvoljeno ali u ovom slučaju nije moralno. :slight_smile:

[quote=“bctb107”]Čitala sam jedan članak, Kako blokirati lice knjigu. ovdje je

[/quote]

:doki: vjerovatno će doći dan kad ćemo ovo koristiti kao flash blocker neki danas.

Znate što mi je sada palo na pamet…

Zamislite da Fecbook izbaci svoju oglasnu mrežu kao što je AdSense, ali umjesto kontekstualnih oglasa, servira oglase kao i na Facebook-u (prema podacima koje je korisnik ostavio na svojem profilu). Strašan potencijal.

Jednom sam pola sata razbijao glavu zašto mi Chrome ne prikazuje Facebook i Twitter botune na mojim stranicama.
Za popizdit :razbi:

I onda sam se sjetio da koristim Facebook Disconnect.
Blesan :krele:

Ja mislim da Facebook vec razmislja o unapredjenju njihovih oglasa!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja