Zašto mi FB bez ikakvog upozorenja smanji domet na stranicama?

Dešava mi se da FB jednostavno nakon što stranice imaju rast i dobar domet bez ikakvog upozorenja smanji domet na svima. To se posebno odnosi na objavljivanje videa. Znači slike i linkovi ok idu. Ali video preko kojih se najlakse dovlače lajkovi jednostavno reach ne ide više od broja koliko stranica ima LAJKOVA. Stvarno su postali sranje od mreže.

To je “normalno”, meni se događa da objavim link i u prva 2 dana imam reach 4-5k i onda u trećem i četvrtom danu skoči na 70-80k a imam 15k lajkova… Fb tj reach je prisilna muka…ne možeš s njim a ni bez njega…

1 Like

i meni haha samo slike objavljivao, i tako na tri stranice, odjednom (posebno na svakoj) pao domet svakoj narednoj slici za recimo 50-60%… katastrofa, sreca stranica bile male

1 Like

Radim FB stranice od 2009 i mogu ti samo reci da je svake godine sve gore i gore sto se tice reacha jednostavno veci trafic mi donosi grupa od 50k nego stranica od 30-40 k u mjesecu max 4-5 dana da stranica od 50k ima ok reach sve osstalo je velika tuga.

Kako punis grupu? wwwww

a prije je bilo da video objava dobije najbolji reach jer kao facebook želi što više videa…

izgleda da nema više pravila nažalost…

Ja sam puni prije grupe pomoci skripti koje su sada sve zabranjene grupe su stare sve preko 5-10 godina tako da vise ne punim sami korisnici dolaze, ali u biti vecinom grupe donose veci trafic nego sada stranice sto je prije bilo totalno nezamislivo.

1 Like

Do prije dvije godine radila je skripta za automatski poziv svih prijatelja, moglo se ograničiti da te ne blokiraju, ali kad sam probao nedavno ne pije vodu više.

Zavisi od profila, neki idalje mogu BEZ skripte ubacit sve prijatelje… isto tako pozvati sve prijatelje da lajkuju stranicu