Zašto odabrati WordPress sustav za izgradnju web stranice?

razmotri litespeed web server … cak i besplatna verzija, openlitespeed, odradjuje posao … imaju i plugin za wordpress … dobar je bunny a baci oko i na keycdn

Ja gledam samo kako meni učitava na telefonu na mobilnog mreži (4g i 3g) i učitava instant, ne može bolje od toga. :smiley:

E sad, ono što meni učita tj što stane na ekran se učita instant, ali ono dole se možda malko sporije učita i ispadne prosjek 2 sekunde za cijeli sajt. Sa gomilom oglasa teško da može brže.

Litespeed keširanje + Cloudflare i onaj njihov APO (Automatic Platform Optimizations) + Coolicehost (najbrži hosting ikada :smiley: ) i ne može bolje.

1 Like

Očisti cache pa vidi da li će instant otvarati :nerd_face:

Isto je, testirao na nekoliko telefona + bez arhiviranja opcija u Chrome. Učitava instant. :smiley:

Ovo je sajt na koji dovlačim posjetu sa Fejsbuka, ima nešto malo sa Gugla. Sa gugla pogotovo učitava instant jer je AMP u pitanju i mislim da je teško moguće da može brže od toga. AMP ide sa Guglovih servera (prva stranica koja se otvori u pretrazi). Jedino rješenje je ukloniti oglase jer su oni krivi za loš score.

Uglavnom ne vidim šta bi se moglo uraditi a da bi posjetioc mogao primjetiti razliku u brzini učitavanja, instant je instant, ne može brže od toga. :smiley:

1 Like

Slike u modernom formatu, neka light tema i dobar hosting. Mislim da je uzaludno bez ove podloge. Ali i to je sve subjektivno. Neki od najposjećenijih sajtova na našim prostorima su totalno loše optimizirani i usporeni pa opet prolaze.

1 Like

A kako izgleda promjena CMSa što se tiče pozicioniranja u Google-u?