Zasto ovo ne radi, a trebalo bi?

Upit je:

Ovaj upit koristim kod pretrage korisnika.
Znaci trebalo bi da mi prikaze sve korisnike cije je ime “Dragan”, a prezime im pocinje na “N”.
Mislim da je ovaj upit dobar, ali nece, ne vraca mi nista.
Kad postavim kod prezimena da bude % na obe strane ‘%N%’ tad vraca rezultate, ali ne one koje zelim, vraca i one korisnike koje u prezimenu imaju bilo gde slovo N.

Jel nesto nije u redu sa onim upitom?

[quote=“drmko”]Upit je:

Ovaj upit koristim kod pretrage korisnika.
Znaci trebalo bi da mi prikaze sve korisnike cije je ime “Dragan”, a prezime im pocinje na “N”.
Mislim da je ovaj upit dobar, ali nece, ne vraca mi nista.
Kad postavim kod prezimena da bude % na obe strane ‘%N%’ tad vraca rezultate, ali ne one koje zelim, vraca i one korisnike koje u prezimenu imaju bilo gde slovo N.

Jel nesto nije u redu sa onim upitom?[/quote]

"SELECT * FROM korisnici WHERE akt=‘Y’ AND ime LIKE ‘%Dragan%’ AND prezime LIKE ‘N%’ "

ovaj query ti vraća sva imena koja imaju dragan i prezime počinje sa N.
kod dragan makni oba %.
ako ti ne vraća ništa znači da nemaš ni jedan slog u bazi koji zadovoljava ovaj uvjet i još imaš akt = Y.

Hvala ti Lola na odgovoru!

Baza je: Верзија MySQL клијента: 5.0.67, tip tabele imenik je MyISAM, sortiranje: utf8_unicode_ci, tabela ima kolone: id, ime, prezime, pozivni, broj, adresa, idmesta. Sva polja su varchar sem, id i idmesta.

Primetih sad i kad izbacim uslov LIKE ‘%Dragan%’, izbacuje mi neka prezimena koja pocinju na N, ali ne sva, jer znam da ima vise??

Sad se pitam, da nije mozda zbog previse redova u tabeli, ima ih ok 20.000?
Upis u tabeli “imenik” sam izvrsio iscitavajuci podatke iz TXT fajlova.

a što ti je ovaj akt?
prebaci na innodb storage engine.

Lola, resio sam problem.
Nije problem bio u upitu vec u podacima upisanim u bazi.
Podatke u bazi sam uneo iz TXT fajlova, ali nisam koristio trim() funkciju.
Propustio sam prezimena kroz trim funkciju i sada upit radi normalno.
Hvala vam u svakom slucaju!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja