Zašto plaćati Gemiusu?

Ideja za nekoga tko ima volje to realizirati…

Napraviti aplikaciju gdje će svatko moći upisati svoj websajt i podatke o HR posjetima za određeni mjesec na temelju Google Analyticsa.
Uz svaki URL bi trebao biti i kontakt broj telefona i mail ukolko netko od potencijalnih oglašivača želi dobiti na uvid detaljnije GA statistike.
Uz svaki URL može biti i kratki opis samog web sajta.

Zašto bi ja nekome dao na uvid svoje posjete?
Zašto ne, pa bili ste spremni staviti i gemius kod na svoje stranice.

Tko će to unositi?
Sami korisnici odnosno vlasnici sajtova.

Ovo mi se čini kao prihvatljivo rješenje jer nikome ne dajete uvid u cijelu statistiku, nema novih kodova i opterećenja na stranici, samo se jednom mjesečno upisuju novi podaci, cca 3 min posla po sajtu.

Naravno trnac, predlog je dobar i razmišljanje na mestu.

Ja da sam u Hrvatskoj naravno da nikada ne bih platio Gemiusu jer je njihov potez da to papreno naplaćuju krajnje bezobrazan i neprofesionalan.

Postoji lepa alternativa, i to besplatna u vidu snajper.rs i snajper.hr

Kao da je taj Gemius uhvatio Boga za **** , oni uošte nisu neophodni da bi se dogovorilo oglašavanje. Može preko PR-a, može preko agencija, a nekada može i samostalno.

Tako da Gemius out.

Lepa zamisao, samo ne znam da li bi imali efekta, verovatno slabo na ovim prostorima, ali svakako Gemius ne :wink:

Meni je slična ideja pala na pamet, ali ovdje je problem transparentnosti. Svatko bi mogao upisivati ono što hoće, što bi u startu dovelo u pitanje ozbiljnost projekta. Možda bi bilo pametno da se organiziramo da se nekoga zaduži da to vodi uz neku simboličnu naknadu.

Porez na budale, serviraš im sve na gotovo i onda još uzmu i pare…

Recimo da kreiranje korisničkih računa nije automatsko, nego po preporuci.

Kada se jednom URL verificira, više nema korisničkih izmjena, samo admin na bazi može srediti stvar ukoliko nešto treba.

Uneseni podaci se mogu mijenjati 48 sati od unosa, nakon toga samo admin može intervenirati.

Podaci bi trebali biti upisani do 7-og u mjesecu, ako nisu, URL se smatra neaktivnim.
Neaktivni URL samo admin može reaktivirati.

Zanimljiva inicijativa.

Što se tiče “transparentnosti”, uvijek se može zatražiti pristup GA statistici i provjeriti.

Ja sam mislio na nešto kao Filipova
http://www.digitalnamreza.com
samo bi se išlo s potpunijim podacima

Dobro, kritika je inače okej, ali ne treba pretjerivati. Nisu u pitanju baš ‘paprene’ cijene.

Ljudi imaju svoj proizvod i odlučili su ga naplatiti. Što je tu ‘krajnje bezobrazno’?

Čemu drama, stvari su jasne kao dan - tko misli da će mu sudjelovanje u istraživanju donijeti kampanje u vrijednosti većoj od godišnje članarine, neka plati. Matematika, kapitalizam, ovo-ono…

Nadam se samo da će slobodno tržište uskoro i pokazati kako im je ova odluka bila pogrešna. Inače, u samom naplaćivanju ne vidim ništa loše, problem je u načinu. Moglo se, primjerice i mjesečno plaćati. Da ne govorim o načinu izračuna. Ono što je zanimljivo je kako su oni uspjeli oglašivačima i agencijama prodati muda pod bubrege, ovdje prvenstveno mislim na podatke o demografiji koji su prikupljeni na, u najmanju ruku, smiješan način.

[quote=“Bizarro”]Ja sam mislio na nešto kao Filipova
samo bi se išlo s potpunijim podacima[/quote]

jesu ovo dnevne ili tjedne statistike?

Mjesečne, ali odnose se na broj usera (estimated), ne cookija.

[quote=“Bizarro”]Ja sam mislio na nešto kao Filipova
samo bi se išlo s potpunijim podacima[/quote]

Ali grijese puno (mislim na Adanager), meni npr. pishe 28k korisnika iz Hrvatske, dok gemius kaze 155000…

Statistika posjeta je priblizno tacna, ali broj korisnika nije.

Ja upravo planiram pružiti besplatno, sličnu uslugu za statistiku web stranica.

Ukratko:

Posjećene stranice, vrijeme posjete, IP posjetioca, koje sve vaše stranice pregleda ili posjeti korisnik, odakle je došao, sa tražilice i koje ključne riječi i još više…

U biti sve što je potrebno za detaljnu analizu posjećenosti.
Svaki korisnik može aktivirati do 5 svojih web stranica. ( opcija za više ).

Web je
http://www.linea.com.hr
i radi nekih 10-ak dana.
Dizajn još nije gotov, ali se možete uključiti kontaktirajući me ovdje na PM.

Za koga je namijenjeno?.

Za sve tko želi imati uvid o posjećenosti svoje web stranice.

Mali pregled za uvid:
http://www.fileserve.in/?di=512954585847

[quote=“nike”]Ali grijese puno (mislim na Adanager), meni npr. pishe 28k korisnika iz Hrvatske, dok gemius kaze 155000…

Statistika posjeta je priblizno tacna, ali broj korisnika nije.[/quote]

O kojoj stranici pričaš? Ove iz tvog potpisa ne vidim na AdPlanneru.

Broj korisnika je pretpostavka i svaki servis ima neku svoju računicu, tako da je teško reći je li u pravu Gemius ili AdPlanner.

[quote=“Bizarro”]O kojoj stranici pričaš? Ove iz tvog potpisa ne vidim na AdPlanneru.

Broj korisnika je pretpostavka i svaki servis ima neku svoju računicu, tako da je teško reći je li u pravu Gemius ili AdPlanner.[/quote]

Nije stranica na listi (hitovi.ba)

Podaci za Hrvatsku:

Gemius kaze 155000 korisnika cookie, posjete ne pishu, ima ukupno
Google Analytics kaze 341000 posjeta

Stoga nema sanse da imam samo 28k kao sto pishe u Adplanner kada izaberem Hrvatsku.

Ne znam ljudi, nisam u Hrvatskoj pa da onako najkonkretnije i precizno sudim, ali dobro znam da nikada ne bih isao preko servisa kao sto je Gemius, bas iz razloga sto je to odradjeno na nacin na koji je odradjeno. Da sam tu i da moram preko nekoga ici to bi bio Snajper.hr ili preko marketinskih agencija i pr-a, klasika.

[quote=“nike”]Nije stranica na listi (hitovi.ba)

Podaci za Hrvatsku:

Gemius kaze 155000 korisnika cookie, posjete ne pishu, ima ukupno
Google Analytics kaze 341000 posjeta

Stoga nema sanse da imam samo 28k kao sto pishe u Adplanner kada izaberem Hrvatsku.[/quote]

Bilo kako bilo to je i dalje pretpostavka. Ista stvar i sa Gemiusom. I njihovi rezultati u vezi stvarnih usera su zapravo pretpostavke jer se ti podaci objektivno ne mogu točno utvriditi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja