Zasto se ne baviti legalnim poslom

Za prosječnog balkanca “egzotično” putovanje ~1.000 EUR, “dobro” auto ~7-8k EUR, tako da to i nisu neke pare…

U zadnjih 20 godina u BiH u 98% saobracajnih nesreca “Golf 2” je uvijek bio “prisutan”

a kad ih ima na sve strane :sweat_smile:

Mislim da vecina ljudi na forumu gleda zaradu iskljucivo kroz AdSense. Dobar traffic na stranici otvara i druge mogucnosti zarade. Postoji onda i drugi problem sto se ovdje vecina plasi platiti porez. Za neki web shop i prodaju banera i slicno, potrebna je firma ili obrt, vjerujem da cete imati vecu zaradu od ads. Za neki balkanski traffic od 4k mislim da nema straha za otvorit firmu i odjebat google oglase. Zamisli kak je otvorit birc i na pocetku ti dnevno uđe par ljudi…ne usporedivo.

Možda nekada dok nije bilo fejsbuka i dr. načina oglašavanja, ali sada… jako teško nekome iznajmiti oglasni prostor…

Kod mene je zarada od Google oglasa oko 15 do max 20%, firma je tu vec 11 godina.

Slazem se s tvojom konstatacijom!

1 Like

golf plus ljetne gume

3 Likeova

To je jedan od nacina zarade, sigurno da se ne moze zivjeti samo od toga. Kljuc je u prodaji…

To je to. :smiley:

Sve ja to kontam, al jednostavno kod nas je teško izdati nekom prostor na sajtu. Pogotovo kad pogledam u ovim našim državicama sve se vrti oko politike. Izborna kampanja, par većih sajtova hvale jednu stranku, pljuju drugu, ta stranka koju hvale dođe na vlast. Državne firme u kojima su na funkcijama stranački ljudi (stranke koja je “pobjedila” naravno) se oglašavaju na tim sajtovima (ogromni budžeti), ovi ostali ne dobiju ni dinar i to tako ide godinama…

S druge strane, nevezano za politiku ima naravno i specijalizovanih sajtova koji uvijek imaju klijente za izdavanje prostora, ali ako se ne znaš “prodati” (a većina ne zna) onda ništa od toga. :smiley:

Ja sam spomenuo da se od adsense za veoma kratko vreme moze zaraditi novac za egzoticna putovanja i brze automobile :smiley: Naravno na nacine koji se kose sa pravilima adsensa.

2 Likeova

I ja isto imam sajt sa filmovima, razmisljao sam o youtube-u, probaj i ti :smiley:

Ako vas zanima okvirno šta radim - radim ecommerce i kupujem traffic. Sve ostalo gde ja nisam taj koji direktno kontroliše finansijske tokove mi je sekundarno (aff marketing, cpa, adsense,…) i trudim se maksimalno da eksploatišem.

Problem većine ljudi je što se fokusiraju na pogrešne stvari i generalno imaju negativan stav prema skoro svemu. Za ovo prvo su krivi marketing kursevi koji cirkulisu po netu i koji striktno forsiraju WH. Za ovo drugo je svako kriv za sebe jbg.

@Alen_Klica problem što ti ne ide je taj što sebe ograničavaš sopstvenim ciljevima. Moraš sebi postaviti daleko veće ciljeve ako zeliš veći uspeh. Ne mislim ovde na “law of attraction” gluposti i slična mumbo jumbo sr’anja koja nemaju veze sa mozgom, nego jednostavno postaviš sebi cilj i boriš se da ostvariš taj cilj. Akcenat ovde je na reči BORIŠ!

Sistem nikom neće dozvoliti da se obogati, jer sistemu trebaju robovi - ljudi koji će da crnče od danas do sutra za bednu platu taman koliko treba da se preživi, a sve preko toga je luksuz. Zato kad god razmišljate o WH marketingu i poštovanju pravila, zapitajte se prvo ko donosi ta pravila? Jer mi treba da se povlađujemo Cukerbergu i njegovim “FB pravilima” i da prihvatamo sviranje qrtzu od $1 mesečne zarade? A tip ima toliko love da može da kupi celu Evropu…

Mislite o tome… :wink:

7 Likeova

ima nešto u tome što si napisao ali opet kada se zapitaš … šta kada bi svi radili bh … niko ne bi mogao zaraditi …zato što je to zatvoren krug, ekosistem

da nema njih što rade wh ti ne bi mogao zaraditi preko bh načina niti bi zuckerberg imao tolike pare

u suštini, u internet marketingu kao i u svemu, treba gledati sebe, ■■■■ ga živimo u kapitalizmu, za drugačije ne znamo

samo sebe treba gledati … ili ako baš naiđeš na dobrog partnera treba čuvati i to je to

2 Likeova

Ne brate i to ti je pogrešan stav. Treba gledati svoje interese, tj. prvenstveno čuvati svoje interese. Ako gledaš samo sebe to te vodi u onaj prljavi deo BH marketinga zbog kojeg je i ozloglašen.

Možda si i u pravu. Kada bi svi bili bogati, onda biti bogat više ne bi bila nikakva prednost. Zar ne? Ali nije poenta da filozofiramo, već da uradimo nešto konkretno.

2 Likeova

dobro da razdvojimo blackhat … ima jedan dio gdje varaš mrežu od koje uzimaš pare a drugi dio blackhata je varanje klijenata kojima uvaljuješ fake proizvode

kada se povuče linija i u prvom slučaju varaš one koji su pustili novce u adwords ili bilo koju drugu mrežu

dakle čovjek je dao pare jer želi konverzije, ti si mu dao konverzije od kojih nije imao ništa, dakle dao si mu fake konverzije

ne filozofiram, samo kažem da nemamo svi isti želudac

sad ćeš napisati “neko ima želudac, neko pare”

edit: naravno ima i treći način blackhata npr. kada na fejsbuku puštaš oglase koje fejsbuk inače ne bi pustio tzv. cloaking mada ne znam koliko to sad funkcioniše, dakle u tom slučaju varaš samo fejsbuk algoritam, nijedna osoba nije oštećena

Paaa… recimo da bi najpribližnija bila treća varijanta. :wink:

Većina ljudi gleda na BH kao i ti. Fora je baš da daš konverzije od kojih će imati koristi itekako, samo na veoma nekonvencionalan način i na način da mreža ne provali šta zapravo radiš. :wink:

Zamisli ROI u proseku od 1800% do 2400%, a nekad i do 10000% (četiri nule). Itekako je moguće.

2 Likeova

Jednostavna filozofija, a opet tako dobra. I rijetko se čuje.
Ljudi traže i žele utopiju za sve narode…a ne vide da upravo to nije dobro za sve narode.

Za nas kao društvo je upravo i pozitivno da postoji jaz između bogatih i siromašnih. Tu se stvara razlika potencijala koja vrši neki rad…upravo kao što i struja treba razliku potencijala napona, da bi vršila rad.

Na kraju krajeva, bogatstvo nije neka apsolutna veličina…nego samo relativan odnos spram onoga tko ima manje od tebe. Kada bi svi imali isto, ne znači da bi svi bili bogati…nego bi svi upravo bili siromašni. :slight_smile:

Uglavnom, lajkam ovu tvoju misao! :wink:

2 Likeova

Uzmi u obzir da kada varaš sistem poput Facebooka ili koga već, da si ti tada i njihov developer tester.

Sam čin varanja tjera sistem da se popravlja, tj. evoluira. I upravo zbog toga što svako živo biće želi doći do “hrane” linijom najmanjeg otpora, … to tjera evoluciju do njenog maksimuma i dovodi nas ljude u postojanje tu gdje jesmo.

Ovo je puno dublja priča od ovako površnog pogleda kako sam tu iznio…i nevjerovatno je sistem pošteno postavljen kada se malo dublje zaviri u sve to…

2 Likeova

zanimljive poglede i teorije imaš

lajkam

1 Like

Jel to možda nešto slično ovome http://www.pleuroservices.co.uk/ gdje na stranici nema ništa registrirano i uplate se samo preko WU ?