Zasto se ne baviti legalnim poslom

Preduzetništvo je uvijek hodanje po ivici zakona, ako imaš načina da opstaneš samo goni. Bez obzira ako te nekad uklone ostaje ti znanje sa kojim češ uvijek moći da započneš nešto novo.

Ja stajem u obranu sistema, a vi ga slobodno hejtajte :stuck_out_tongue:

Brate sve je to ok, veruj ti u sistem. Mnogi ljudi veruju i zato su tu gde i jesu. I ja sam nekad verovao u sistem, ali mojoj sreći nema kraja od kad sam prestao… :wink:

1 Like

Znas kako jedan pametan covjek rece- svi smo mi “self made”, samo sto to bogati i uspjesni javno i govore, dok oni neuspjesni uvijek nalaze razlog da odgovornost prebace na nekog drugog.

1 Like

Dok god sam bio “■■■■■” sam zaradjivao par puta manje nego danas… radim uvijek na nekoj imaginarnoj granici, al kad sam ju popustio prolazi puno toga. BTW prvi put mi je adsnese blokiran prije 10 plus godina, od tad mi vracali oduzimali 3 puta, zadnji put oni slali zamolbu da je vracen da ga nastavim koristiti. Stvar je bila da sam uvijek neke exploite iskoristavao, od rangiranja u search do images, di se i danas da uzet lova. Samo to je igra lovice, dvaput te ulove dvaput ne, pitanje je ko je jaci u tom periodu bio.
Nateglio sam se danas alkohole jer mi proslo crypto od 20 posto u 2 dana pa me boli kifla. al legalno bi uvijek potpisao prije ovog na granici jer oduzima puno vise energije nego bi neko priznao… istu kolicinu energije u legalno bi proslo puno bolje, i jednpostavnije, i dugotrajnije.makar i manji prihodi bili.
al ■■■■■ ga udri di ide :smiley:

@b3ade Znaš kako… ne znam da li si gledao Karate Kid filmove, ja sam odrastao uz njih. E pa ima jedna scena u prvom filmu gde Mr Mijagi kaže Danijelu za karate, da ti je treniranje karatea kao da hodaš po ulici - ili ideš jednom stranom, ili drugom, jer ako ideš po sredini zgaziće te. Znači ili treniraš karate, ili ne. Ako treniraš onako zgaziće te kao bubu…

Tako da kakva bre granica čoveče?! Ili si blekheter, ili nisi!

“Greyhat” je sviranje qrtzu…

Toliko od mene u svakom slučaju. Srećno svima sa WH marketingom! :smiley:

1 Like

Nije bas neka usporedba sto se mene tice, ja sam uvijek gledao da ne predjem previse granicu. Opekao sam se par puta dobro i zato sam sad malo suzdrzaniji. Nisam cisti bh, al za one koji se kuze u to sto rade svaka cast. Hebeno nemam rijeci samo udarajte… ja isto jos radim neke stvari uz cpa, al to je sitno nasprem ukopnog prihoda… prebacio sam se na all legal, “maznu mi” cca 35% para, al benificije koje sam dobio nemjerljive… btw zivim u skandinaviji

1 Like

Napravi kvalitetan sajt pa ti ga nece odbiti :grin:

Što se tiče odobrenja računa, vjerovali ili ne prodaju se po 200 KM-600 KM, samo budala neka može platiti toliko. Odobrio sam preko 30 računa na isti sajt, samo c/p, prvi sam radio i trudio se i poslije sačuvao sajt komplet i bazu.

Kad su mi odobrili prvi put to je bilo 500 pregleda ukupno na sajtu. Mnogo članaka orginalnih tj kopiranih postova sa fb o obavještenjima, sad sam slao i nisu odobrili, znači dodam 3-5 članaka novih udarne naslove, udarim fb zaspamam, vrte se svaki dan pregledi, odobre odma drugi dan ili prvi kad pošaljem.

Svaki drugi ili treći dan snimam cookie reklama sa visokim cpc te šaljem krugu ljudi gdje klikamo između sebe. Mogu predočiti i sliku da od BiH klikova se nabere 500 e, plus ostali …

Ja radim i idem dok ne padnem, kad padnem čeka novi račun i domena.

1 Like

Forum služi za diskusiju, svako ima pravo da iznese svoje mišljenje i informacije koje ima.
Ja nisam reako da je to tako nego iznio iz mog iskustva gospodine. Napisao sam kako sam odobrio račun, te spreman sam pomoći svakome i vjerujem da ovo ne čitamo samo ja i ti koji znamo doći do računa i početi raditi.
Neko je gore spomenuo Srebrenik i ljude koji rade adsense tamo, vjerujem da si ti jedan od njih, te zbog prozivke si se pronasao i najlakše mene popljuvati, ovdje smo da bi nekome pomogli, a ne iskoristili ga i odmogli.

Tema se zove “Zašto se ne baviti legalnim poslom”, malo smo otišli od teme filmova, ali ja ovdje iznosim stvari koje ja radim. Što radim da nabijem promet na stranici nije legalno. Samo naveo sam stvari i rekao koje ja radim da bih zaradio, kako sam došao do računa, prometa, klikova, zarade, svakome ovdje ko ne vjeruje mogu dokumentovati na pm.

Razumijem i tvoju ljutnju, prema meni, a tvoj post ovdje sve opisuje i govori. Žao mi je što me vidiš ovdje idiota ili neku životinju, nisam došao da se svađam i vrijeđam tebe niti druge, nego da iznesem i moj stav, nekog ko radi svo vrijeme ilegalno, bar ne krijem i ne lažem.

Razlog tvoje mržnje pretpostavljam :

Nije kriv pop-up, zbog toga što sad traže provjeru svakog sajta, nego isti ti debili koje sam ja gore spomenuo što prodaju račune, kako domaći tako i oni indijci. Pogledaj samo ebay i grupe na fb, sad su ih u pola srezali.

Ako je problem što pričam o ovim stvarima, povući ću se iz ove teme radije nego da me neki balonja pljuje.

LP!

1 Like

a bukvalno sam koristio google adsens i na tom “novom” (tj domeni) i na starom… Isti sajt, samo prebacen na jos jednu domenu. I radile reklame normalno prije godinu dana, i sad u zadnje vrijemeskontam da mi je domena stara flagovana od strane fb- linkovi sa sajta prolaze dosta lose, dok npr sa te druge domene (posve isti sadrzaj, znaci sve isto osim domene) sve ide ekstra… I rekoh onda cu koristit drugu domenu svejedno mi ne igra nikakve ulogu, kad ono tamo kod “my sites” kao nije odobreno :smiley:

Jedini problem jesu kopirani clanci, tako barem oni kazu

Ako si pisao članke koji su protiv pravila, kao što sam ja radio, te poslao da odobre na sajt na koji je već odobreno bilo, mene su vraćali dok nisam pobrisao sve do trenutka kad je odobren i nastavio unikatnim člancima, kad sam poslao da odobre promet ljudi na stranici sam pravio koliko toliko, svaki put je prošlo i odobrili kroz dan ili dva osim u slučaju kad su me odbili zbog navedenog gore.

Znaci obrisait sve clanke, upisati 50 unikatnih, dovuci maloo traffica, zatrazit da pregledaju sajt. Kad odobre vratit stare clanke i sve pos tarom :smiley:

Zavisi brate, u mom slučaju dok nisu odobrili sam se trudio, kad su odobrili pisao sam članke od dvije rečenice, slike neke i clickbait naslove, stream i sve ostale gluposti. Slao 100 puta i nije prošao dok sve nisam obrisao do trenutka kad je odobren i dodao nove članke.

Za sve koji ne vide post dotičnog, nije napisao ništa složeno osim što je mene nazvao “majmunom” …

Da ne bude da razgovaram sam sa sobom.

Hvala!

2 Likeova

Mislim da je priča jednostavna. U ozbiljnim državama mogućnost krađe i kriminala je nešto što se kažnjava i sankcionira, a - dijelom i zahvaljujući uspješnosti u tom kažnjavanju i sprječavanju - normalni ljudi imaju veću perspektivu, društvo bolje funkcionira, može se lakše zaraditi na pošten način.

U smiješnim državama, kriminal i krađa se manje kažnjavaju, pošteni ispadaju budale, lopovi se bogate i postaju “ugledni” članovi društva.

Kad se usporede dvije takve države, jasno je gdje je većine ljudi neusporedivo bolje - u onima koje su uređene. Tako da - gledajući širu sliku, jasno je što je bolje i pametnije. Ako gledamo samo sebe, možda bi čak i ispalo da je u smiješnim državama (financijski) bolja strategija brinuti samo o sebi i varati ljude i firme, ali neka - hvala.

Što se same teme tiče, problem news siteova je to što proizvodnja sadržaja košta, a pronalaženje sponzora i drugih izvora prihoda nije nimalo jednostavno, pa se većina tu s razlogom ne snalazi. Tko cilja na poštenu zaradu,(od AdSensea na primjer) trebao bi razmišljati o vrsti siteova koji s malo truda dovode puno posjetitelja. To su specifične niše, ali jednom kad se nađe područje i izgradi neka posjećenost imaju potencijala.

6 Likeova

Slažem se, ali moraš se probuditi, jeste to tako vani i super u drugim državama. Ja radim šta radim i vidim onda druge za koje ti misliš da su pošteni šta rade, samo ti kritiziraš nas koji govorimo otvoreno o tome.

Uzmi primjer steroida, čovjek lijepo izgleda napucan i trenira, on kaže tebi kako ne uzima ništa jede zdravo ovo ono i super, a vidiš mene koji uzimam isto što i on i kažem ti u čemu je kvaka mog i njegovog izgleda, da ne postoji razlika, samo način našeg predstavljanja.

Mislim da se moraš probuditi malo i da ne vidiš neke stvari koje ja vidim. Ja nisam rodjen u takvoj gore državi kakvu ti opisuješ kao idealnu, stvari koje radim natjerao me sistem gdje živim, napravio je od mene osobu koja je navikla na razne prevare i iskorištavanja, laganja. Ako se ne prilagodim zgazit će me, kao većinu, koji su napustili ovo zemlju ili da budem vuk među istima i borim se.

Čak se i novi porez koji su uveli uspješno izbjegne. Za sve ima način, ja nisam ništa ukrao ili uzeo sebi samo sam na legalan način našao drugi i bolji put za mene(profitabilniji).

Ali sve u svemu cijenim tvoje mišljenje i odgovor.

2 Likeova

Zakoni su slicni… Problem je sto se zakoni selektivno primjenjuju… TI si kriv zato sto nemas nikog iza sebe, a onaj tamo nije kriv jer ce neko njemu “sredit”

Budan sam već neko vrijeme, štoviše - sad je dva ujutro, a nisam još ni zaspao :slight_smile:

Nisam blesav, tako da mi je sasvim jasno da neke “naopake” stvari ne rade samo oni koji priznaju da ih rade. Ali govorim o nečemu drugom. Ovaj lik (link dolje) je krenuo stilom koji kod nas (često) prolazi, ali u uređenoj Americi je (s razlogom) dobio tri godine zatvora.

Uređene države su postale uređene tada kad je većini njihovih ljudi postalo jasno da će im biti bolje ako se budu poštovali zakoni i neka pravila. Na nama je da odlučimo kojim putem idemo i na koji način i što nam je važno. Meni osobno je puna kapa svih koji nešto muljaju, jer zbog njih (kao cjeline) i jesmo tu gdje jesmo - na začelju Europe.

1 Like

Mislim da ne mozes da poredis ovog Renata i nekog od ljudi sa ovog foruma. :smiley:

He he, :blush:

…kako je Librić od početka ostavljao čudan dojam…

Prvi je dojam najčešće i ispravan dojam, vjerujte vi meni. :wink: :o: