Zašto se ne pali monitor?

Dragi Forumaši,
imamo problem na bratovom kompjuteru; monitor se ne pali kada se uključi kompjuter. :frowning: Komp. bruji i drnda, dižu se Windowsi valjda, ali monitor ne radi, kako to? Mislim da mu samo pokaže neku obavijest.
Komp je iz godine 2008, riječ je o Windows XP.
Malo sam i Googleao, jasno, može biti svašta, jedna od soolucija je da se je skupilo dosta prašine, pa da se zato ovo dogodilo. Ova mi je najdraža mada je mislim najmanje vjerojatna, he he :frowning:
Imate li koji savjet za brzi popravak? :sunny:

P.S. Pitam vas, subota je popodne, a ionako osobno i ne znam za bolje stručnjake. :slight_smile:
Hvala svima na javljanju.

Pa cepo dragi daj reci koji je monitor

1 Like

Belinea je monitor, a kompjuter je HP. :slight_smile:
Sve je radilo do sinoć.
Napomena:
prije 10-ak dana bilo je premještanje kompjutera iz sobe u sobu, možda i to ima veze, ali iza toga je radio.

To ti je najlakse rijesiti da probas

  • Ukopcas drugi monitor u taj komp
  • Ukopcas taj monitor u drugi komp

Pa ces saznat do cega je :smiley: P

P.S probaj samo kabel zamjeniti

1 Like

Je Dooki, hvala ti, ali ja sam na jednom a on na drugom kraju grada. :slight_smile:
Javljaju mi moji vrhunski savjetnici iz VM Računala da je moguće da je samo memorija “ispala”, to je i meni palo na pamet. :blush:

Mozda je obrisao prasinu pa se monitor sokirao. :smiley: Meni je jednom ispala memorija, ali tad kad sam ga palio, culo se biiiiip.

1 Like

Misliš ono biiiiip što se čuje obično pri paljenju kompjutera?
Zvao sam ga, nije doma pa ne zna jeli se čuje išta. :frowning:

S obzirom da se selilo s jednog mjesta na drugo neka proba jos jednom poustekavat kablove od monitora do racunala i ono za struju. Znaci sve kablove poistekat iz svih utora pa onda ponovo ih sve poustekat. Druga solucija je da je osla graficka. Ako ima neku graficku neka je proba zamijeniti ili ako ne koristi on integriranu neka proba nju iskorisiti ako ima, a treca solucija je naravno da je otisao monitor.

1 Like

Takav, ali malo duzi.

Evo sad sam dobio info;
nema nikakvig zvuka ni biiiip-a, bilo kakvog,:frowning: samo svjetlo na kompu.
Znam, naravno, da se to inače glasa grafička kartica, a ako se ne čuje onda je System Error. :frowning:
Uzrok tomu je, nadam se, memorija koju treba izvaditi, propuhati i vratiti.
Imam i još jednog jokera, to je reset Biosa, ako ovo prije ne pomogne. :wink:
Otići ću tamo u toku slijedećeg tjedna, i javiti vam ovdje.
Hvala svima još jednom na sudjeovanju. :smile:

Nažalost nemam dobre vijesti. :frowning:
Učinio sam kako smo dogovorili, na koncu napravio i Reset Biosa, no bez ikakva rezultata.
Apsolutno se ništa nije dogodilo. :frowning:
Kad se upali komp, izgleda mi da radi samo ventilator. :frowning: