Zasto smo izbacili reklame s portala?

Pozdrav, konacno smo odlucili da ukinemo banner reklame na nasem bews portalu. Zarada je svakako pala zbog korone. A realno, nama na Balkanu se ne isplati Adsense pa cak ni native reklame.Testirali smo sve i skontali da su guest postivi, sponzorske objave i direktne saradnje jedinp sto se isplati. Znali smo da ce posjetitelji biti sretniji bez reklama a sajt brzi ali ovo nismo ocekivali. :heart::star_struck::heart::rocket:

Slika sve govori.

3 Likeova

Izbjegavam sve vrste hrvatskih portala. Zbog kvazi sadrzaja, tekstova koje pisu svi i svatko i click bite. “Poznatom sportašu desilo se ovo.” “Imala je problem onda je otkrila ovo.” “Pogledajte tko je osvojio prvo mjesto”.
Lose lose. Imate li vi takve stvari na svom portalu?

1 Like

Posveceni smo vlaszitom sadrzaju.ali prosli smo i tu fazu koja donosi posjete. :sweat_smile: Mislim da je dugoricnihu put, raditi kako treba. Odnosno, novinarstvo kao nekad prije “utrke” za klikovima.

1 Like

Bounce rate ispod 10-12% je neka vrsta pogreške. :slight_smile:

2 Likeova

Dva koda 100%. Ja zaista ne vidim napredak na ovoj statistici? Ako je bounce rate onda je je to greska.
Najbolja varijanta je mixovanje, i displej reklame i sponzorisane objave i prodaja baner mesta na sajtu.
Generalno ne moze da se ocekuje neka jaka cena klika na news portalu, to je glavni razlog. Ali da nije dobro, ne bi ga drzali i najveci portali.

1 Like

Imala.sam i ja jedared ispod 5% . Bila neka brljaza s GA kodom. Poslije ispravke skociloma 52%

1 Like

Hajde probaj sa što manje adsense reklama. Vjerujem da će CPM biti sličan dosadašnjem, jer će CPC skočiti. Bounce će porasti, ali valjda neće kao što je bio na “zatrpanom” portalu.

Slazem se da ga treba drzati. Ali mi tek treba da budemo veliki. Nije nikakava greska, pratimo sve. Jesnostavno smo ubrzali stranicu, popravili sadrzaj i stavili 7 vojesti da se scrolom prema dole otvara. Napredak je broj pregleda po useru. Vrijeme provedeno na stranic itd.

Realno. Nemamo potrebu za tim. U toku sedmice zaradimo na druge nacine vise nego sto nam oni mogu platiti. A zelimo da nam se ljufi vracaju i da jacamo brend portala. U ovoj fazi naseg razvoja bolje je nemati te vrste reklama. Recimo na neke pozicije stavljamo preporucene video sa naseg yt kanala gdje zaradimo vise…

1 Like

Nisam wm pa ne mogu reci da nije greska neka. Ali onda nam je sva analizika pogresna. Imam9 i dotmrtric pa uporedjujemo podatke. Brz sajt, ok sadrzaj i lojalnija publika = vise vremena na portalu, vise stranica ucitanih (7 za redom ako scroll rade prema dole) itd

Koji je link portala?

2 Likeova

I kod mene je bio ovakav bounce rate pa sam obriso ga kod i preko nekog plugina stavio kod i bilo je realnih 85-90%.

Sad sjecam se da si pricao da koristis onaj automatik loader za sljedeci clanak i vjerujem da to moze bas dosta uticat na bounce rate, pogotovo ako su kratki clanci, ali opet ne vjerujem u ovu cifru, pa brisanje ponovno postavljanje ga koda ne bi bilo lose.

Uglavnom moze se to i provjerit lako. Npr ja ti otvorim neki clanak i pogledas jel ti na ga ucitalo dva pejdzvieva ili jedan

■■■■■ bounce rate. Kako kaze Staljin- kvantitet je zapravo kvalitet sam po sebi haha

4 Likeova

Evo ga. Sorry nieam ranije napisao
tntportal.ba

1 Like

Jeste izbacili i ClickPlus i AdSense ili… !?

Ako mislis na load speed stranice, meni treba pa sigurno 5-6 sekundi da ucita, koliko je onda prije trebalo :smiley:

hahahaha koju si lokaciju uzeo? vankuver :smiley:
Naš data centar je u Travniku drug, unutarnji saobracaj se super. Alii haje, nisam imao namjeru opce da me ovdje zezate. Postujem mnoge clanove foruma kao iskusne u svome poslu. Ali i daljem mislim da smo donijeli dobru odluku. Ipak, nama je “core” posao 7 radija, 4 tv kanala… Portal tek treba da bude popularan…

Evo iz Londona:


Brzina stranice je katastrofa. I nema šanse da imate tako nizak bounce rate - nije vam dobro implementiran GA code.

Do nas je. Nesh smo cesh brisali.i vracali. Vidimo za dan.

Slažem se s Avetmom - nema šanse da je ovo pravi bounce.