Zasto su svi ovdje na prevaru orijentirani?

Pravih web majstora više nema na forumu, neki povremeno svrate.
Svima je očito cilj, kako zaraditi na brzinu na balkanski način.
Daj ispod stola, a kad dođe kazna, suze na otvorenom.
Da nema tih tema, forum bi bio mrtav.
Kad se postavi konkretno pitanje za neki problem, uglavnom bude filozofije.

1 Like

Zuckerberg warns staff he might CRY due to scratched eye in meeting as Facebook stock plunges 26% | Daily Mail Online

Sta lupetas bre? Ti znas da nema webmajstora, koje su tvoje kvalifikacije da sudis da je neko webmajstor ili nije?
Koliko uspesnih sajtova si podigao kao webmajstor pa da znas kako se to ispravno a kako na “balkanski” nacin radi?
Koja su to tvoja ozbiljna pitanja u oblasti webmajstora ostala bez odgovora?
Poludeo ti mozak od kucanja kodova pa da istreses malo jaja ovde na forumu, kao i ovaj sto godinu prati forum i prvi mu upis bude da smo ovde muljatori…
Takvu glupost moze da napise samo ko ne prati kako se gugl, fb i ostali ponasaju.
P.S. svetski brend, 30 mil pratilaca

11 Likeova

Zaista je istina to da većina koji pljuju po nečemu, pjuju ponajviše iz svojih nekih frustracija, manje zbog realnih zamjerki. Čuj nema webmajstora i svi varaju. To je ko da kažeš jutjub pun prevarantskih šema za zaradu? Niko ne kaže da toga nema ali filter praviš sam. A korisnih stvari možeš čut i kad klinci pričaju, a kamoli ođe. Samo treba filtrirat uzimat dobro i korisno, a odbacivat gluposti, ko i u životu. Ja sam iskreno zahvalan ovom forumu što je učestvovao umnogome u mom razvitku u webmajstora ko što sam danas. A ne vidim da se mnogo toga na forumu promjenilo, i to vam velim ja koji po statistikama sam više i duže od vas na forumu i više od vas čitam i stoga vjerovatno bolje znam situaciju na forumu.

15 Likeova

Pjeniš se bezveze.
Govorim o tome da na ovom forumu ima jako malo developera(backedn, fronted).
Ovo što ti pričaš se odnosi na install wp-a, podešavanje theme i zaradu.

Onda si trebao tako napisati, a ne da svi očekuju brzu zaradu, nema veze jedno s drugim…

1 Like

Web majstori se ne odnosi na web developere, tako da si se krivo izrazio.

Mnogo podcjenjivački tuđeg zanata. Web majstor je puno više od znati dignuti site. Drugim riječima, zaraditi od weba je jako širok pojam.

8 Likeova

Pa to je klasicna mantra kodasa : “Mi mnogo pametni, kodiramo, ostali glupi, koriste Wordpress”
Izvan tog kodaskog svijeta, uglavnom tesko uvidjaju da postoji psihologija trzista i da je tu kod sam po sebi sredstvo, a ne cilj.

6 Likeova

Nikoga ne podcjenjujem.

@Kosana

Vidi ovako. Koliko vas zna složiti wp na vps serveru, bez cpanela?
Ne govorim o programiranju, nego o web majstorima.
Instalacija linuxa, apacha , php-a , baze iz paketa.
Podešavanje ssl certifikata , podešavanje OS-a, security itd…

Imati običan site sa člancima i još k tome ima hrpa konkurencije, smatram da se ne isplati.
Puno uloženog, malo dobivenog. Netko uspije, da se razumijemo, ali radije razvijam svoj proizvod.
Ako ne uspijem, probao sam. Ako uspijem imam milijune.

Razumio bi da se pokreću web shopovi, ali i danas je tu konkurencija velika.

Onda pitanje poput, imam wp, ne šalje mi email.
Što moram popraviti? wtf… i sl.

I šta sad ti si pametan mi smo svi glupi? Ne razumijem…

Nitko od nas tu nije reko da smo neki ekstra majstori što se tiče weba (tih stvari što si ti nabrojao)… Također, kad god netko nešto pita, pokuša mu se odgovoriti…

Zašto bi slagao wp na vps serveru kad mi to trenutno ne treba, kad mi bude trebalo, ne sekiraj se, naučit ću… Sumnjam da je ekstra teško…

Ti govoriš da ima hrpa konkurencije i da ne valja, koliko ima backend web developera? zašto se uopće baviš time kad ih je puno… Mislim da je to glupo, ako misliš da možeš ponuditi nešto bolje od konkurencije, pa koliko god da je ima, napravit ćeš to…

Pa šta?

EDIT: ko što treba vremena, truda i rada da se nauči web development, progamiranje, dizajn i sve ostalo, tako je isto i sa pravljenjem blogova, nije to baš tako kako ti zamišljaš, instalirat wordpress, nabacit par članaka i uživati u blagodatima blogginga.

3 Likeova

Jesi milioner Jorgovane?

3 Likeova

Ako ukucas web majstor, prva stranica ti kaze SEO, oglasavanje pa tek onda kreiranje sajtova :smiley: Daleko je web majstor od samog kreiranja ili kodiranja… sreca je da imamo ovako forum gdje ima web majstora iz razlicitih sfera- hvala bogu pa se ovdje ne prica samo o podizanju sajtova

1 Like

Ovo kao kad pitaju : “a jel ti znas razviti jufku?”. To sto je rijec o kodu a ne o piti, ne mijenja nista na banalnosti pitanja. Ne znam, Ne treba mi. Imam pametnija posla.
A ako mi zatreba, kupicu, zaposlicu nekog tako kao tebe da mi odradi posao :grin:

I slazem se sa @petarvu, nista to nije bozije slovo. Te realno prilicno banalne stvari sto si naveo za primjer, nisu nikakvo high end programiranje nego pocetnicko ceprkanje koje mozes odraditi i uz YouTube tutorial, veze s kreativnosti nema. Dakle, da, mogu sve sto mi zatreba, kad mi zatreba. Cim mi ne treba, zaboravim jer me smara.

1 Like

evo šta znači webmaster Kad se pogleda to je baš širok pojam

2 Likeova

Ma normalno… Nego, svi bi mi voljeli da je ovaj forum krcat sa ljudima iz svih područja tehnologije, interneta i slično… Ali eto nije, ali neću biti frustriran radi toga… Meni je drago da sam član i da ima masa ljudi sa sličnim interesima kao i ja, i to mi se sviđa :smiley:

4 Likeova

Ti vjerovatno imas 15 cjepiva i 3 boostera u sebi jer ti je televizor rekao da se to mora. Kako si samo dobar i pametan, dobit ces keks za poslusnost i uciteljica ce te pohvaliti pred razredom.
.
Reci mi legendo iz 5-tog osnovne, kako se u tvoj mikimaus svijet uklapa cinjenica da recimo taj isti Guglo i taj isti Fartbuk pokusavaju prevariti pravila koja im recimo namece Europsa Unija? Kako to?

1 Like

Jorgovane to o cemu ti pricas je bransa unutar IT industrije koja se nekoc nazivala system administrator, a danas pomodno DevOps.
DevOpsi uglavnom rade u firmama za placu dok im netko drugi govori sto trebaju raditi. Ne vise na forumu smisljajuci kako ce sami zaraditi pare za sebe. Ukratko vjerovatno si na krivom mjestu.

1 Like

Mi se ne bi trebali prepirati oko toga koje zanimanje je “bolje,pametniji,sposobnije…” jer smo svi medjusobno povezani na internetu i jedno zanimanje ne moze bez drugog i obratno.
Ovo trolovanje oko toga da smo prevaranti je besmisleno i komentarisati, jer ko god da je radio sa tim velikim kompanijama zna koliko one zele isto tako da prevare sve ostale…

1 Like

bt-ag.ch

zadnje dvije stranice sto se tice mojih sposobnosti…

na ostatak ne zelim uopce reagirati, jer smjesno… tu i tam ima ovdje cool ljudi s kojima se moze uci u posao… ali one picajzle kaj cmizdre… drop dead please, ok? :slight_smile:

Mislim da je stvar u mentalitetu. Kod nas na balkanu je: prevari, uzmi sve besplatno, sto manje radi a sto vise zaradi, samo na crno, neka se zaobiđe sve sto se moze

1 Like