Zasto Uvijek Kasnimo (Balkanske Drzave)

Zadnji rat je bio kad su Srbi napali Republiku Hrvatsku ako se ne varam. Tko je tada pobjedio ? Samo degenerik misli da u bilo kojem ratu postoje pobjednici. Postoje samo oni koji su pobijeni i ovi koji su ih pobili. E pa vidis kad jedan narod u ovom slucaju Srbi napadne drugi narod Hrvate to nije građanski rat. Kad jedan narod pocini genocid u 2 susjedne drzave to nije humanitarni rad također. Kad tito ubije tisuće nenaoruzanih ljudi nakon rata to isto nije humanitarni rad.

ti si bolestan čovjek, ja govorim o titu i partizanima ti spominješ 91. … majke mi nisi normalan

kakve veze ima sloba i zadnji rat sa titom … niđe veze … ne znam zašto uopšte srbe spominješ, ja niti sam srbin, niti je tito bio srbin (KUMROVEC bato, KUMROVEC), zašto uopšte spominješ zadnji rat kad ja pišem o istorijskim činjenicama iz drugog svjetskog rata koje je cijeli svijet prihvatio

ja sam fino napisao da je tito humanitarac naspram onoga šta su francuzi radili … čitaj malo šta su francuzi radili sa svojim izdajnicima

kad te fino molim čitaj malo bolje šta pišem, nerviraš me jako jer otvaraš teme i skrećeš priču bez ikakvog osnova

U pravu si sloba i tito su humanitarci i Majka Terezija sve je to isto :joy::joy::joy:

kada ostaneš bez argumenata, najbolje se sprdati

tito JESTE humanitarac naspram francuza, staljina a bgmi i amerikanaca (krvnički su ubijali komuniste širom SADa)

pa da

Tvoji “argumenti” su sprdnja :joy: napisao si da je bio “građanski rat” 1990. Godine hahaha pa sta da na to netko napise nego hahahaha

kako si glup, fino sam napisao da je bio do trenutka disolucije jugoslavije, po ko zna koji put ne čitaš šta sam napisao

Međunarodno priznanje Hrvatske je postupno uslijedilo nakon proglašenja neovisnosti Republike Hrvatske 25. lipnja 1991.

Ahhahabababababa. Sve najbolje ti želim i da se educiraš malo. Pročitaj nekad neku knjigu neće ti naškoditi. I toplo se nadam da ti nikad neće biti pružena humanitarna pomoć na način kako su je pružali tito o slobodan. Cheers.

ti si napisao da je jugoslavija bila fašistička država, bolji vic od toga nisi mogao napisati

cheers

U pravu si yugoslavia je bila vic

nisam to napisao … čitaj baksuze čitaj …

1 Like

rasprava se vodi jel bolje go.vno ili drek… isto vam je to isto. U nekim bivsim republikama je ocigledno bilo bolje kad je bila juga, u nekim je bolje sada. Ovisno iz koje si, tako pises.

no sve skupa je sranje, najbolje od svega je clanstvo u EU i da mozes otici gdje te volja. To je najveci plus danas.

Zbog ovakvih debilnih rasprava kad je bilo bolje ko je bolji i ko vise voli svoju drzavu vam je tako kako sad je. Jebote 50 postova zadnjih tito ili tudzman, danas ili jucer, daj se sterajte, realno pogledajte na stvari i okrenite se sutra, zaboli me i za jugu i tita i sve, ja volim EU (u kojoj je daleko vise mogucnosti nego za vrijeme juge) i svoju ponosim se svojim korijenima, ne znam za vas…
Uzmite varijable koji su sad tu i od njih napravite najbolje za sebe, zaljenjem za proslim varijablama vas samo vodi u ogorcen zivot…

Zašto uvijek kasnimo? Zato jer se balkanske države ne vode, nego pljačkaju te izvlači novac iz njih.
Zato jer se pravi zločini ne kažnjavaju, i zato što se pišu zakoni kako bi se razbojništva nad državom radila u okviru tih zakona.
Zato što su balkanski narodi naučili “ne talasat” i ne bunit se, pa puštaju da ih guze i šutke to prihvaćaju i zbog toga se ne bune protiv takve pilitike i političara.
Zato što su građani takvi, u sebi nose bijes kojeg ne ispoljavaju tamo gdje bi trebali (protiv političara glasnim negodivanjem i protestima) već ga ispoljavaju na onima koji uspiju u svom poslu (ili streme ka tome).
A napretka u samim državama nema jer političari nisu političari, već trgovci koji državu smatraju osobnim tvrtkom u kojoj zapošljavaju ljude na odgovornim mjestima po svojoj volji a ne po kompetencijama, pa dođemo do situacije u kojoj se tek (relativno) nedavno otkrilo da državna uprava uvede email kao službeni kanal za korespodenciju među službama (do prije 2 godine to se moglo isključivo na papiru s pečatom i potpisom - dopis iz jedne sobe u drugu sobu).
Ukratko, za sve je zaslužan narod (bilo koje države). A za to je pak kriv mentalitet ovih prostora. Dok se mentalitet vas, vaših roditelja, baka i djedova ne promjeni - neće biti napredka i kasnit ćemo za ostatkom svijeta. Tko se ljutio a tko ne - tako je.

5 Likeova

Ili da dočaram razliku u mentalitetu građana zapada i nas balkanaca, za svaku stvar koju vlade vani donesu a utiče negativno na život građana - građani izlaze na proteste. Od povećanja poreza do protesta zbog toletiranja fašizma.
Kod nas je najveća pobuna: facebook grupa sa 5000+ članova koji nemilice kometiraju sa svog stolca. Kada treba na ulicu, pojavi ih se možda 50.
Zadnji protest na kojem sam bio i gdje sam se nadao da će se nešto promijeniti bio je za kurikularnu reformu u Zg. Zajedno sa ženom i djecom. Iako je bilo mnoštvo ljudi - promijenilo se nije ništa. Umjesto da se protest ponavlja dok se stvari ne krenu mijenjati - nije se desilo ništa.
Hoću li opet na proteste? Ne, idem van. Dosta mi je. Ponekad sam si mislio da treba ostat u inat i izborit se, ali onda odem među ljude, vidim sa kime sam okružen i shvatim da sam don Quijote.

Ti mora da si jako mlad i neiskusan :grin: i očito da nisi živio u ono vrijeme… pa jednostavno neznaš, samo napamet lupetaš… Za vrijeme Juge i dok je “stari” bio živ svima je bilo dobro (osim onima što eto vladaju danas, takve su trpali u zatvore). Mali čovijek, radnik, se cijenio isto kao i inžinjer, obični ljudi su dobivali stanove, besplatna ljetovanja, bilo je za sve. Bravar, tokar u tvornici dobivali su plaće da nisu mogli potrošiti, proizvodilo se i stvaralo. Što se danas stvara kad imamo HDZ mafiju?! Ništa, samo uništavamo i eksplotiramo ono što je stvoreno baš u toj Jugi.
Kaže netko da je takva idila Juge bila neodrživa…
Pa naravno, kad je 200 Tuđmanovih obitelji krenulo izvlačiti milijarde našeg novca na svoje privatne račune i tako je ostalo do dana današnjeg…naravno da novca nema… Krađa i pljačka političke mafije… To je eto Hrvatska…
I neznam što glorificiraš tu EU, zašto bi ja želio otići i živjeti izvan domovine?! U EU koja je uništila Europske tradicionalne vrijednosti i sigurnost svojih građana planskim i sustavnim “uvoženjem” kozojebačkih neradnih migranata…
Za mene tu rasprava završava… a ti si daj jednu pljusku kad ti ja već nemogu…i probudi se…

4 Likeova

nekad si mogao sa crvenim pasosem ici gdje te volja :slight_smile: to je najveći plus tada bio :wink:

ne možeš porediti vrijeme tada i vrijeme sada :wink: fol je u tome što su evropske zemlje davno povukle crtu između oslobodilaca i fašista, dok se kod nas radi na relativizaciji fašizma, izdajnici se predstavljaju kao antifašisti, povlači se znak jednakosti između partizana i fašista … to je kod nas problem, evropska unija je davno rekla ko je fašista a ko borac za slobodu

ima tu i istine, mada je činjenica da evropi treba ljudi jer nemaju ljudi … jednostavno natalitet je nizak, za 20-30 godina neće imati radnika dovoljno, nemaju ni sad a kamoli za 20-30 godina … jednostavno moraju uvoziti ljude jer imaju fabrike a nemaju ljude

to je i tramp rekao, trebaju nam ljudi, nemamo ljudi a industrija raste, ali samo oni koji legalno dođu

Dosta toga rečeno “Zašto Uvjek Kasnimo” u ovom videu, pa ko želi nek pogleda do kraja.

1 Like

Moje čvrsto mišljenje je da je članstvo u EU za Hrvate gore i od članstva u Jugoslaviji :wink:

A ne ne, ima i bit će domaćih ljudi, ali ne spremnih da rade za minimalac :slight_smile: Zato im trebaju migranti, između ostalog :wink: Danas u Hrvatskoj hrpa nezaposlenih, a ugostitelji se jadaju da im nema tko radit pa uzimaju Rumunje. Meni je normalno da poslodavac gleda dobiti što jeftiniju kvalificiranu radnu snagu, ali to je druga tema.

Meni su zanimljivi Francuzi…tamo prosvjeduju i na sam prijedlog da im nešto poskupi za 1 euro. Kod nas se budale svađaju o partizanima, ustašama i četnicima, a ovaj hibridni kapitalizam i usrana EU nam radi probleme koje većina niti ne primijećuje.

Dokazano nismo za ozbiljne prosvjede, ali bilo bi zanimljivo da barem bojkotiramo izbore pa da im dođe na glasanje samo rodbina. I tako je svejedno tko će dobit izbore :slight_smile:
A još kad bi bilo muda i za građanski neposluh, uhhhh, ma ne, neću maštat :slight_smile: Sjetim se dodatnog harača koji je na sve poreze i namete uvela Kosorica i da je to prošlo bez otpora pa se osjećam naivno što mi uopće i padne napamet nadati se da bi mi mogli promijeniti nešto na bolje :slight_smile:

2 Likeova

Evo jedan tekst koji sam pročitao u komentarima članka o Acinoj emisiji sa influencerima :smiley: Nije full ontopic, ali djelomično je :slight_smile:

"Pa ljudi 21. Stoljeće je objašnjavaju mnogi i navode blagodate našeg “naprednog” stoljeća i društva:; mladi klinci zarađivaju preko Instagramu,facebooka, pederi i lezbe udomljavaju djecu, jer 21.stoljeće je
Tribamo napredovati oni se vole,pa volim i ja svoju pasića Zaru i volio bi da ima potomke i ona ali mi nepada napamet vodit ljubav s njom da imamo nasljednike naše,da i moja kćer ima poluseku ali pasića jer 21. Stoljeće je,tribamo napredovadi,nećemo biti konzervativni, profesori pred otkazima zbog “nasilja” nad mladim vandalima, klubovi imaju predsjednike ali huligani imaju glavne funkcije u tim klubovima, svi cijene ljubav a svi bi jebali drolje, djeci netrebaju knjige nego laptopi, društvo ne sjedi na zidiću nego se dopisivaju preko grupnog WhatsApp, proteinski dodatci i kuhana jaja svako jutro za doručak nisu zdravi ali zdavije je pojesti burek, kvazi vjernici/katolici drže mise u društvu šta se smije ,šta nesmije dok vlastito djete nemože obuzdati u blagodatima “morala” današnjeg poput šmrkanja lekadol/speeda, pametne glazbe,kratkih suknjica bez gaćica, izmišljanjem boga iznad Boga, današnji reperi bez freestylea uz zvuk cajke,
Svak svakom drži lekcije o pravilima života,moralu,poštenju,odgoju, kako treba ovo kako treba ono, aa svi imamo svoje živote od kojih treba početi i da radimo samo na svojim životima cijeli život bilo bi nam malo,ali lakše je liječiti frustracije na drugim i soliti pamet drugima jer to je normalno,to je korisno to je 21. Stoljeće ipak,.

demokratija na vlasti ali nesmiš napisati i reći ovo što sam napisao jer si rasist,nemaš srca,homofob,ksenofob, seksist, bolestan um,pavelić,hitler,musolini, ćaća ustaša,nevoliš rođaka-brata-sestru, nepoštuješ roditelje.

Ooo živote naš na šta je ovo sve došlo."

2 Likeova

Evo još malo o ekonomiji, ne kasnimo mi, to je više projekat koji traje