Zasto Uvijek Kasnimo (Balkanske Drzave)

Ajde iznesi neke argumente zasto je bilo bolje pa da ne ostane sve na ovom “nemas pojma”

Hahahaha slusao se rock jezusMisusovo. Dakako to je znak slobodnog drustva. Nezz sta se slusaoo na golom otoku i na partijskim ispiracinama mozga. Kao sto vidite u komentarima iznad :point_up_2::point_up_2:

1 Like

Pa moras prvo zdravorazumski se postaviti na temu ,znaci sidjes na zemlju i polako…pitas nekog…procitas ,informises se,

šta je danas guantanamo? nemoj molim te, svaka jaka država ima tako neki dio koji služi za prevaspitavanje, čak i dan danas … nemoj molim te … staljin je pobio milione rusa, dakle milione ljudi iz svog naroda … ne možete porediti tita i staljina

opet pitajte djedove i očeve koliko je domaćih izdajnika amnestirano nakon rata … četres pete šili petokrake na kape … pa se opet svima djeca školovala na državnim fondovima … nemoj molim te

Ne mozemo u pravu si tito je malo ispod na ljestvici ali samo malo.FB_IMG_1544223491337

1 Like

Bruto domaci proizvod po glavi stanovnika u Jugoslaviji 1954= 1200$ Juzna Koreja= 600$.

1990 Jugoslavija 5000$
1990 Koreja 8000$

Pa izgleda ja sam se za razliku od nekih informisao… malo dalje od ljudi koji ne znaju sto plata minimalna ne moze biti 5000 DM i sl… ali eto- ja tebe pitam. Ti si najinformisaniji, sto tvoj stav o Jugoslaviji i pokazuje… Hajde ti nama koji ne znam objasni zasto je bilo tako dobro… al neke argumente, a ne suplje price kako se moglo sspavati na klupi i otic na goli otok na ljetovanje za dzabe

meme se odnosi na sovjetski socijalizam koji nikad nije zaživio u jugoslaviji

koreja je 1953. godine izašla iz rata tako da to NIKAKO ne možeš porediti

Ono kad netko kaze da je u yugoslaviji bilo bolje nego danas. I onda kaze postavi se zdravorazumski hahahahahahahahahahaha koji viC

pitaj oca i djeda ko je oslobodio državu i koga su podržali englezi, francuzi, rusi i amerikanci?

Pa i Jugoslavija je izasla razrusena iz WW2 a Koreja ga nije osjetila (bila dio Japana prije nego sto je rat poceo)

@korisnik9758789 Ne mogu odgovarati vise pposto prvi dan registrovan.

Evo jedan zanimljiv clanak procitaj za laku noc. Za razliku od Brane ovdje se prica u stvari konkretno, a ne “uredjeno je” (jer on to kaze) hehe

govorim o korejskom ratu koji se završio 1953.

a 1990. godinu ne možeš porediti ni sa čim, godinu pred rat, od smrti tita sile su radile na razgradnji jugoslavije … i uspjele u tome

bolje uzmi pa uporedi 1970. bdp država sa jugoslavijom

opet pitam … koga su podržali amerikanci, englezi, francuzi i rusi? i zašto su baš tita podržali svi koji se borili protiv fašizma? zašto je cijeli tada normalan svijet podržao tita? objasnite mi ako je bio crveni bandit

Vidi ti nemas zdravog razuma garant,ogledalo drustva je UREDJENJE ,dakle posao ,skola ,zdravstvo ,izgradnja, javne sluzbe ,servisi sve je radilo kao doxa samo sto ti to nisi doziveo
,pa nemas pojma,drugo je sada 2018 tehnika i opremljenost ,a drugo je bilo do 1980 ,
ali zivot je bio 1000 puta uredjeniji nego sada ,samo kada tvoj mozak nece to da prihvati tu pomoci nema,ovo sada je opste rasulo u svim ex yu priznao ti to ili ne,

Javne službe ahahhaahhahahahahaha hahahahahahahahahahahahaha. Svaka čast. Ne znam čime su vam mozak ispirali ali drži još :muscle: yugoslavija je imala ocito najbolji sustav indoktrinacije.

meni je dovoljno da su oni bili pobjednici u drugom svjetskom ratu … i naravno da su zaslužili da vode državu jer su je odbranili … za razliku od poraženih koji se i dan danas bune a bježali su po londonu, argentinama, amerikama, kanadama, australijama itd. itd. :smiley:

ovo i ono vrijeme se ne može porediti, ali eto ako se mora porediti onda opet kažem

ako vam je sada dobro onda ništa :smiley:

Ne znam cime su tebe dojili ali ako ne poznajes koji je sada ovo sistem drzavni ja cu ti reci

POLUDIVLJI USRANI TAJKUNSKI KAPITALIZAM na stetu obicnog naroda…

1 Like

Yugoslavija je bila fašistička država samo se zvala komunistička. Razlika je samo u bojama. Ali teško je to daltonistima objasniti. Danas je bolje svakome tko zeli i zna raditi. A tko ne zeli raditi a zeli svoja prava neka ceka novu yugoslaviju :roll_eyes::roll_eyes:

vidis kako si pametno napisao ,SVAKO KO JE ZELEO RADITI je radio imao platu kucu vikendicu letovanje more a ko je trazio prava zavrsio je na golom otoku :stuck_out_tongue:

onda radi za 300 e mjesecno, ok, zaboravi na ovu raspravu … de mi reci zašto se prazni lika i slavonija? nije naravno samo to područje, cijela bivša jugoslavija se prazni … zašto ljudi iz centralne hrvatske ne mogu skupiti novac da odu na sopstveno primorje na odmor? pa su primorani da idu u irsku da zarade … to u irskoj vole da rade a u svojoj državi ne vole je l’? … objasni mi?

da, zaista je bila fašistička država

ovo su sve fabrike koje je titov “režim” pokrenuo, pa govorite da je bio diktator sunce li vam ljubim

gdje ti je sad uljanik?

1 Like

Ovu mapu kada postavis onda svi u glas povicu to je sve bilo lazno ,a babe dede tate i mame radile u tim fabrikama VOLEO BI VIDETI TE NJIHOVE MOZGOVE sta ima u tim njihovim glavama,

neka pokažu ovu mapu djedovima i bakama svojim, pa da vidiš suze u očima