Zbirna tema: AdSense - PRISTIZANJE ČEKOVA

stigo danas :smiley:

Ma sa googlom nikada problema, za razliku od nekih drugih!

Još nije došao ni meni, ovo prvi put da tako kasni, inače uvijek oko 10-og, pricekat cu jos slijedeći tjedan jer vidim da su vama počeli stizati pa ako ni onda ne dođe - reissue, ako tako bude i s iducim cekom odlazim na DHL…

Jel ima još netko da mu nije stigo još ček? Malo sam zabrinut jer je mom znancu koji je iz istog mjesta kao i ja stigo prije dva dana. Ne bih htio odmah tražiti reissue da ne ispadne da sam tražio reissue pa onda stigne ček u ponedjeljak ili utorak, a ne mogu ga unovčiti jer je poništen.

Thanks

Možeš ga zatražit 25-og, zatraži ga, ako je na putu ionako će doči!

Meni je jednom kasnio zbog lokalnih poštara, a ovaj mjesec je kasnio zbog stranih jednako pametnih i vrijednih poštara koji su greškom poslali ček u Tajland umjesto u Hrvatsku. Tajlanđani su udarili pečat “Missent to Thailand”

Newman: .When you control the mail, you control… information !!:elvis:

pricekat cu jos do ponedjeljka, pa cu onda reissue, sad je ionako vikend…mozda bude srece pa dodje u ponedjeljak…ovaj mjesec je ionako svima kasnilo pa mozda meni kasno samo malo vise od ostalih…barem se nadam…

pa koliko to onda zaradujete kad se odricete 24$… uostalom sad je dolar prema gore tako da ga neboi trebalo minjat prije nove godine …

E bas sam ovo ja htio pitati…

ja recimo imam 200$ mjesecno pa mi se glupo odreci 24$, koliko vi zarađujete onda pa vam nije puno odreći se tih 24$? 500$ ili 1000$??

Ništa od čeka do sada, zatrazio danas reissue, rekli ako se kojim slucajem pojavi da ga ne uplaćujem, a da će u roku 15 dana mi lovu natrag ubacit na račun. Ako se tako nesto ponovi i sa sljedećim čekom, odoh ja na DHL, ne isplati se gnjavit s time za 100-ak kn.

I meni bi trebao stići prvi ček od gugleta ali za sada štani.
Piše da je 23.9. napravljena isplata, do kada bi trebalo čekati prije nego što se zatražai reizdavanje?

Radi se o sirotinjskoj dostavi :slight_smile:

Danas mi je stigao prvi adsense ček.

Namjeravam unovčiti u PBZ-u gdje imam devizni.

Zanima me što reći ako pitaju odakle novac? Ako im rečem da je zarada, hoće li tražit da otvorim devizni žiro račun?

imas li devizni?

nemas devizni?

samo ako imas devizni polozi na taj racun

Imam obični devizni račun, no čuo sam da nekad traže da se mora staviti na devizni žiro račun. Ako bi moralo ići na devizni žiro račun, na to se valjda mora i porez platiti?

ne kuzim kakav obicni zrn? Mislis privatni a drugi na firmu? Uplati ga na privatni, pa nema poreza, na Adsense se koliko ja znam ne placa porez

Porez se po zakonu mora platiti na sva primanja.

[quote=""]na Adsense se koliko ja znam ne placa porez[/quote]Netočno - o ovome je već bilo riječi na WM-u. Više informacija potražite ovdje i/ili kod knjigovođe.

To što neki ne plaćaju svoje obveze je drugi par rukava. Koji može biti izmjeren od strane porezne uprave ako vas netko uzme na zub :zub:

e ebeno je to u HR, cak ni u jednoj njemackoj, koja je poznata po nametima na sve i svasta, adsense se ne oporeziva :slight_smile:

PS bas me interesira koliko je to ljudi do sad napravilo :eu:

Nije stvar da se adsense oporezuje, nego dohodak iz inozemstva koji si dužan prijaviti.

Pozz!

Isto mi je zakasnio ček, stigao je više od tjedan dana nakon 25. prošlog mjeseca. Kako je uvijek stizao do 15. prijavio sam negdje 29. preko one njihove forme da se ponovno pošalje, međutim do danas nisam dobio nikakvu povratnu informaciju. U povijesti plaćanja sve isto stoji, nigje ne piše da je poništen ili tako nešto. Probao sam poslati mail na adsense-hr… međutim dobio sam odgovor da se više na njega ne mogu slati upiti i da provjerim njihovu bazu pitanja i odgovora. Tamo me opet šalju na onu formu koju sam ispunio, tak da se vrtim u krug…

Hvala na svakoj informaciji!