AdSense zarada općenito

Napomena: ugovor o AdSenseu sadrži članak kojim se iznosi zarade, odn. cijene klikova smatraju tajnima i ne smiju se odavati.

Naravno, mi ovdje nismo pravnici da bismo ugovore koje ste sklopili mogli ili htjeli tumačiti, ali mislimo da je fer da vam skrenemo pažnju da pažljivije proučite svoj ugovor prije nego što krenete slagati pitanja ili odgovore u ovoj temi.


Izračun poreza na dohodak koji treba platiti fizička osoba (građanin, a ne firma) na dohotke koji nisu plaća (dakle na dohotke od web-stranica kroz Google AdSense, affiliate-programe, bannere i sl.):

tako je google je kao CIA I NSA sve prate i znaju zato pazite gdje i kamo ostavjate svoje podatke u komentare o ovim temama IP adresa se lako otkrije

Koji je smisao onda uopće podforuma Google Adsense?

Kako bi google otkrio IP u ovom slučaju?
Mislim na postanje na ovom forumu.

[quote=“susjed”]Koji je smisao onda uopće podforuma Google Adsense?[/quote]Smisao podforuma se vidi u velikom broju uistinu različitih tema i pitanja u njemu: otvori indeks podforuma i vidjet ćeš ih. Kratki pregled tema koje nemaju veze s cijenom klika: adsense na parkiranoj domeni, promjena domene, adsense i video sadržaji, ne mijenjanja se sadržaj, ukidanje računa, više oglašivača na istoj stranici, obustava isplate, blokiranje oglasa, problemi kod prijave, MFA, TOS, konfiguriranje izgleda, statistike, …

S druge strane, svakih toliko se iznova otvara tema i ponavlja jedno te isto pitanje: “a koliko vi dobivate po kliku?”. Popis tema iz prvog posta to jasno ilustrira. Korištenje zbirnih tema za pitanja koja se iznova ponavljaju je uobičajeno na forumima, a osim toga - baš u ovom slučaju zarade - će dati s vremenom i nekakav presjek.

Naravno, ako imaš kakav drugačiji prijedlog…

U zadnja tri cetiri dana imam duplo manje klikova, tj. CTR je duplo manji, pa me znaima da li je jos neko imao slicne probleme.
Primjetio sam da je bilo potrebno duze cekati da se ucitaju google reklame pa nagadjam da bi to mogao biti problem.

Meni je u zadnjih 10-tak dana pao CPM na Adsense, jel mozda i kod vas tako ili su u pitanju neki googleovi “penali”?

Ako ti je “domaci” sajt nije ni cudo ;),
Vecina reklama nema veze sa sadržajem, pa stoga korisnici i ne klikcu…

[quote=“nike”]Ako ti je “domaci” sajt nije ni cudo ;),
Vecina reklama nema veze sa sadržajem, pa stoga korisnici i ne klikcu…[/quote]
On u kupe, ti u špade!
@mango, svima nam je tako od početka mjeseca!

[quote=“sime_zd”]On u kupe, ti u špade!
@mango, svima nam je tako od početka mjeseca![/quote]

Jest vala, treba razlikovati
CPM= cijena na 1000 prikazivanja
CTR=procenat klikova na 100 prikazivanja

Nebitno, kod mene je CPM pao nekim sajtovima 5-6 puta manji.
a CTR ja malo slabiji.

Ali ako je tako i kod vas onda mi je lakše jer sam mislio da su neku penali, nedaj Boze.

[quote=“sime_zd”]On u kupe, ti u špade!
@mango, svima nam je tako od početka mjeseca![/quote]

Ja sam to onako rekao, uopsteno kakava je kod mene situacija…
Znam razliku izmedju ctr i cpm…:smiley:

Srecom bilo je nekih klikova po 3€ pa je situacija zadovoljavajuca :wink:

zarada za 22 klika = 9 centi … ovo je za popi*dit

Ima li veze za manje cijene klika i to ako su

  • posjetioci koji klikcu dosli sa drugog web sajta ili sa googea
  • ako bi smanjio broj oglasnih jedinican na stranici, da li bi se povecao CPM

[quote=“mago”]Ima li veze za manje cijene klika i to ako su

  • posjetioci koji klikcu dosli sa drugog web sajta ili sa googea
  • ako bi smanjio broj oglasnih jedinican na stranici, da li bi se povecao CPM[/quote]

negdje sam citao da ako su posjetioci sa google da se prikazuju “bolje” = skuplje reklame, u zavisnosti od ključne riječi preko koje je dosao neko sa google…
(da nemam onih 90+% posjeta sa google mogu zamisliti kako bih onda tek malo zaradjivao :(, naravno, uz pretpostavku da je ova tvrdnja gore tačna)

Reklame i klikovi dosta zavise iz koje je zemlje dosao neko preko google.

Što se tiče smanjenja broja oglasnih jedinica, sve zavisi od slučaja do slučaja, nema opšteg.

Ne znam , sta je ovo meni je adsense zarada pala za 5 puta u odnosu na prosli mjesec, manji je broj klikova, manji CPM, je li kod vas tako, ili je to ovako u 12 - tom mjesecu, hoce li se popravit.

Meni je isto pala zarada u 12 mjesecu, ali ništa drastično

Meni je duplo manja zadrada sto se tice CPM, ali posto imam duplo vise posjeta tu je to negdje… :slight_smile:

Nadam se da je ovo samo trenutna kriza

Meni se jučer i jutros stanje malo popravilo, nadam se da je to to!

Valjda se uskoro sta popravi :smiley:

P.S. zadnja dva dana najgori CPM ikada :frowning:

Čak i bolje nego prije.
Proteklih 20-ak dana su, u najmanju ruku, bila čudna izvješća, na našu štetu.
Da su imali problema potvrđuje i njihov mail:

[quote=""]Poštovani,

Kako ste izdavač koji na svojim stranicama koristi jedinice veze, ovim vas putem obavještavamo o nedavno riješenom problemu izvještavanja koji se odnosio i na vaš račun.

Otkrili smo problem s načinom prikazivanja zarade s jedinica veze na računima izdavača, što je dovodilo do nepravilnog dodjeljivanja dijela zarade od oglasne jedinice jedinicama veza. Međutim, ovaj problem bio je samo problem prikaza izvješća, tako da ukupna zarada i plaćanja nisu bili ugroženi. Problem smo riješili te ćete stoga možda primijetiti manje razlike između novih izvješća i izvješća prethodnih mjeseci. Konkretnije, kada generirate zasebna izvješća za jedinice veze i oglasne jedinice, možda ćete primijetiti da je zarada od jedinica veza za određeni dan opala, ali da je zarada od oglasne jedinice za taj isti dan narasla za taj iznos.

Budite sigurni da ukupna zarada i plaćanja nisu ugroženi, tako da ćete dobiti zaradu za sve valjane klikove i prikazivanja. K tome, ovaj problem ni na koji način nije utjecao na izvedbu oglasa.

Izvješća će sada pravilno prikazivati zaradu od jedinica veze i oglasnih jedinica. Ispričavamo se za moguće neugodnosti i nejasnoće.

S poštovanjem,

Google AdSense tim[/quote]